Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

ШАНОВНІ УЖГОРОДЦІ!

Відділ художньої літератури  пропонує бібліотечне обслуговування вдома для тих читачів, яким стан  здоров’я не дозволяє відівідувати бібліотеку.  Телефон: 2-39-82.

Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" надає можливість доступу до глобальних віртуальних баз бібліотек.
Детальніше

На сайті доступний електронний каталог бібліотеки. Перевірити наявність потрібної вам книги чи журналу наразі можна онлайн за адресою www.catalog.biblioteka.uz.ua
Відділ художньої літератури  пропонує бібліотечне обслуговування вдома для тих читачів, яким стан  здоров’я не дозволяє відівідувати бібліотеку.  Телефон: 2-39-82.


2019-05-22  

Бібліотекарі Закарпаття вчились з журналістами успішній співпраці заради розвитку громад

21 травня в Ужгороді в рамках проекту ПУЛЬС Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX провела на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка практикум для працівників бібліотек регіону на тему  «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Закарпатській області». Бібліотекарям розповіли про процес децентралізації в області та про можливості ефективної співпраці представників управлінь територіальних громад, місцевих бібліотек та засобів масової інформації.

Консультант Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Ільницький розповів учасникам практикуму про слабку динаміку реформи децентралізації у Закарпатській області та особливості функціонування громад. На його думку, у ЗМІ бракує інформації про історії успіху громад, про вдалі проекти. Для цього Асоціація міст України організовувала прес-тури, у яких показувала досягнення конкретних об’єднаних територіальних громад.

Під час практикуму для бібліотечних працівників журналісти місцевих медіа Олександра Артюхіна (Uzhinform), Зоряна Попович (регіональний кореспондент у BBC News Ukrainian), Вероніка Мороз (UA:Закарпаття) та Світлана Кедик (Виноградівські вогні) разом з учасниками працювати у групах над створенням прес-релізу про важливу подію у громаді, яку може ініціювати бібліотека.  Спільна робота з журналістами допомогла краще зрозуміти, яка інформація може зацікавити журналістів, і як бібліотека може заохочувати громаду до активності та відповідального самоврядування. Журналісти у своїх коментарях дали добрі поради як успішно комунікувати з представниками ЗМІ та наголосили, що не варто применшувати важливість успішних історій та навіть малих досягнень у тій чи іншій громаді, адже про це насправді дуже цікаво знати людям з усього регіону, а може навіть і всім українцям. Окрім цього працівники книгозбірень практикувались у пошуку інфоприводів та написані інформаційних повідомлень. Ментор практикуму та бібліотечних прес-клубів «ПУЛЬС» Олена Костиця пояснила, що мета проекту, – це зміцнення місцевого самоврядування, створення прес-клубів бібліотек в кожному регіоні та налагодження взаємодії між бібліотеками, громадами та журналістами, а також висвітлення правдивої і неупередженої інформації та просування реформи місцевого самоврядування в Україні. «Бібліотекар володіє певними знаннями та навиками, тому може виконувати в громаді функцію прес-служби, зайняти нішу, що вкрай необхідна і актуальна на сьогодні, адже в Україні багато прикладів, коли бібліотекарі ведуть блоги, сайти, сторінки у фейсбуці своїх громад, управлінь культури, створюють контент або розповсюджують інформацію», – стверджує Олена Костиця. Такий досвід вже допомагає бібліотекам стати привабливішими для мешканців того чи іншого міста, села, для спонсорів чи грантодавців і також знайти нових прихильників і читачів бібліотеки.

Довідка: Проект ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проект покликаний підвищити обізнаність громадян та їхнє розуміння реформи місцевого самоврядування. Через залучення місцевих громадських організацій, бібліотек та ЗМІ проект інформує про суть реформи та підтримує заходи, що активно залучають громадян до співпраці з органами місцевого самоврядування.