Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

Новини за 2005 рік Новини за 2006 рік Новини за 2007 рік
Новини за 2008 рік Новини за 2009 рік Новини за 2010 рік
Новини за 2011 рік Новини за 2012 рік
Останні новини
2021-03-29

Шановні користувачі! Відділ художньої літератури розпочинає цикл онлайн зустрічей з сучасними закарпатськими письменниками та медійними особистостями.
Прозвучить лише одне питання: яка література для вас зараз на часі?
Формат зустрічі: 10 хвилин прямого етеру на сторінці нашої бібліотеки в мережі Фейсбук.
Перша зустріч вже цієї п’ятниці, 2 квітня. Наш гість  – письменник Андрій Любка.
Про час зустрічі буде повідомлено згодом, слідкуйте за анонсами.2021-03-22

Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку, присвячену 70-річчю від дня народження Василя Густі "Труди і дні на рушнику життя".2021-03-21

До вашої уваги нова віртуальна виставка, яка присвячена Всесвітньому дню поезії "Велика поезія у малому форматі".2021-03-15

Сьогодні вашій увазі пропонуємо уривок з книги Світлани Алексієвич "У війни не жіноче обличчя...". Книжка є фонді нашої бібліотеки завдяки Український інститут книги і прочитавши її ви дізнаєтесь, як жили і, що відчували жінки на війні.2021-03-15

Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку присвячену 70-річчю закарпатського угорського поета Ласла Варі Фабіана "Затемнення сонця".2021-03-12

Пропонуємо вашій увазі уривок з роману цьогорічної лавреатки Національної премії ім. тараса Шевченка Оксани Луцишиної "Іван і Феба". Як розгортатимуться події далі в романі і чим все закінчиться ви зможете дізнатись прочитавши книжку, яка є у фонді нашої бібліотеки завдяки Український інститут книги.

 2021-03-10

В Ужгороді вдесяте відзначили кращих літературних дебютантів Закарпаття

Закарпатська премія за кращі літературні дебюти року була заснована в 2007 році. Запровадили її письменники середнього покоління для тих, хто захотів спробувати свої сили в красному письменстві. За тринадцять років громадська премія кілька разів змінювала мецената та назву, але суть її не змінювалася: відзначають першу  художню книжку українською мовою у двох жанрах – поезія та проза.2021-03-06

Шановні користувачі! У зв’язку з посиленням карантинних заходів
з 9 березня 2021 року бібліотека
не обслуговує користувачів!
До ваших послуг електронний каталог та віртуальна довідка бібліотеки.

2021-03-03

Шановні користувачі! Для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.2021-02-23
Вчора отримали у подарунок від пана Станіслава Аржевітіна підшивку газети "Нова Колочава".
Колоча́ва – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Колочава – село десяти музеїв, що становлять культурну і архітектурну спадщину нашого краю. Про це та інші родзинки села можете дізнатися, погортавши сторінки презентованої нам газети.
Щиро вдячні за поповнення бібліотечного фонду.2021-02-22
Запрошуємо всіх поціновувачів творчості Лесі Українки на літературний вечір присвячений 150-річчю від дня народження поетеси.
Чекаємо вас 25 лютого о 17 год в читальній залі бібліотеки.

 2021-02-22

26 лютого о 17:00 в читальній залі бібліотеки відбудеться презентація унікальної колекції цінних і рідкісних видань з особистої бібліотеки відомого українського письменника, етнографа Федора Потушняка, ім'я якого носить головна книгозбірня краю.
У презентації візьмуть участь родина Потушняка, краєзнавці, письменники, літературознавці, історики та інтелігенція Закарпаття.
Презентована колекція стане частиною золотого фонду бібліотеки за сприяння та підтримки Фонд Андрія Півня, який передає ці унікальні видання книгозбірні з метою збереження значної літературної спадщини письменника, що становить вагому культурну цінність не тільки для України та Закарпаття зокрема, а ще є і книжковою родзинкою загальноєвропейського рівня.
Вхід вільний з дотриманням карантинних вимог.2021-02-15

Шановні користувачі, до річниці розстрілу Майдану нова віртуальна виставка "Небесна Сотне, Ви тепер святі".2021-02-11
16 лютого о 18:00 у ресурсно-інформаційному центрі „Вікно в Америку” (1-й поверх) відбудеться презентація текстильної книги „Історії про одяг”, що була створена користувачами книгозбірні в рамках проєкту „Бібліотека єднає людей”.
У 2020 році Закарпатська ОУНБ ім. Ф. Потушняка реалізовувала міжнародний проєкт ”Бібліотека єднає людей” за програмою Tandem Ukraine. В рамках цього проєкту в бібліотеці пройшли три воркшопи: майстерня друку слоганів і гасел „Ваш текст тут”, створення колективного полотна „Виявити спонтанне, уявне” та виготовлення текстильної книги „Історії про одяг”. Через пандемію презентацію текстильної книги та арт-публікації „Бібліотека єднає людей” організатори змушені були відмінити.
Приходьте, буде цікаво! Новини

2021-04-03

4 квітня - Міжнародний день Інтернету, тож це свято для всіх і кожного, хто любить поюзати на просторах всесвітньої мережі. З цієї нагоди ми підготували для вас віртуальну виставку "Творці віртуального простору".

2021-03-29

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Книжковий спалах", на якій представлено книги, які наша бібліотека отримала завдяки Українському інституту книги.