Нові надходження до читальної зали

Талан: Життя і творчість Марії Заньковецької.-К., 2004.   Цю книгу присвячено видатній українській драматичній актрисі кінця 19 - поч. 20 сторіччя Марії Заньковецькій, одній з найславніших європейських театральних зірок. Сучасники вважали, що її талант зробив би честь найкращій європейській сцені. Їй пропонували працювати в імператорських і приватних театрах Петербурга і Москви, але актриса залишилась вірною рідній українській сцені.

   40 років віддала артистка українській сцені , відродженню і утвердженню національного театру та українського слова.Її називали "зорею українського театру". Вона багато мала від природи і щедро й щиро віддавала це людям.

   Даниною її пам"яті є Музей Марії Заньковецької у Києві, який існує понад 40 років. Саме експонати цього музею, документи і фотографії, використані у цьому виданні, підготовленому до 150-річчя від дня народження актриси. Більшість матеріалів друкуються вперше.

   Експозицію музею Марії Заньковецької створено на основі великої колекції актриси, яка збиралася з 1923р. в Музеї театрального, музичного і кіномистецтва України, відділом якого є музей Марії Заньковецької.

   Сучасна експозиція музею складається з двох частин: історико-біографічної, матеріали якої висвітлюють життя і творчість М.Заньковецької від народження до 1917р., та меморіальної, в якій представлено квартиру актриси, де вона жила з 1918-по 1934рр.

   У музеї Заньковецької вражає насамперед різноманітність представленої колекції справжніх речей, серед яких- фотографії актриси у житті і в ролях, рукописи, програми вистав, колекція сценічних костюмів, живописні роботи, особисті речі, меблі , предмети побуту. Колекція дала змогу розкрити різні шари буття актриси на тлі часу, показати її історію від дитинства до глибокої старості, детально відобразити останній період життя - київський.

   Експозицію двох перших залів музею побудовано як безперервний монтаж тематичних інтер"єрів , заповнених меблями, предметами побуту, фотографіями, документами. Це схоже на театральну декорацію, в якій виставлено історію життя актриси. Щоб подивитись, на що схожі інші зали, ми пропонуємо здійснити Вам екскурсію по музею в цій книзі, де розмістились величезна колекція матеріалів про геніальну актрису.


НАЗАД