Нові надходження до читальної зали

Андрій Білецький. Міфи Далекого Сходу. - К., 2004.

Нам всім ще з середньої школи більш-менш відомі міфи античного світу - Давньої Греції та Риму, але зовсім мало ми знаємо про міфи, обряди та релігії народів Далекого Сходу - Індії, Китаю , Японії.

Знайомство із санскритом і його вивчення відкрило для європейських учених доступ до багатющої літератури цією давньою мовою. Із стародавніх священних книг індусів (вони називаються Ведами, ця назва й справді пов'язана з нашим дієсловом "відати") і розлогих коментарів до них європейські вчені дізналися про релігії, обряди й міфи індоарійських племен. У стародавніх епічних поемах "Рамаяні" та "Магабгараті" ( вони набагато більші від грецьких "Іліади" та "Одіссеї" разом узятих) - оповідається про міфічну праісторію Індії. Говоримо перш за все про стародавню культуру Індії, бо вона вплинула на китайську, а через Китай - і на культуру японців. Звісно, і в Китаї , і в Японії збереглися стародавні священні книги. Культури цих країн самобутні, але у зв'язку з поширенням буддизму вони зазнали впливу індійської культури.

Усі ці народи створювали власні своєрідні культури, але , звісно не без зовнішніх впливів. Міфи, обряди та релігії - важливі елементи культур усіх народів, про них і розповідається в цій книзі.

Книга добре ілюстрована.- с.127.


НАЗАД