Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Закарпатська ОДА

Закарпатська облрада
Бажаєте, щоб про Вас дізнався Світ? Долучайтесь до партнерства з бібліотекою!


Реклама:


Нові надходження до читальної зали
січень 2008

Соневицький Л. Студії з історії України.- Париж - Ню Йорк - Сидней - Торонто, 1982.-311 с.

Монографія Леоніда Соневицького охоплює спадщину його найважливіших історичних розвідок і статей, частина яких була опублікована, а деякі появляються вперше.

В цьому збірнику міститься 13 праць, статтей і рецензій історика, з яких 7 вийшли друком у різних виданнях , тепер важко доступних решта праць Соневицького з'являються вперше. Це:

1) доповідь про Володимира Антоновича,

2) "Нарис історії Чортківщини" - матеріал зібраний для обширної праці про історію Галицького Поділля та ін.

Леонід Михайлович Соневицький розпочав свою академічну діяльність ще в Європі 1948 року де він був асистентом при катедрі історії України і продовжив в Америці де його основним полем діяльності була наукова -дослідна праця: в 1958 -1961 роках він був редактором англомовного видання Української Енциклопедії.

У царині новітньої історії України Леонід Соневицький працював здебільшого над проблемою політичного статусу України в міжнародних дипломатичних пересправах , пов'язаних з Першою світовою війною.

Але коло наукових інтересів доктора Л. Соневицького було ще ширше. Зокрема його дуже цікавили питання української історіографії. Він працював також над історією рідного Галицького Поділля й залишив у рукопису ширшу студію "Нарис історії Галицького Поділля" .

Те, що Соневицький встиг зробити для історичної науки, свідчить про нього, як одного з визначних українських істориків молодшої генерації.
Проблеми теорії ментальності.-К.: Наукова думка , 2006.- 405с

У книзі розглядаються загальні методологічні проблеми теорії ментальності й деякі аспекти історії та теорії української ментальності . Мета авторів - дослідити , як можна застосувати точні методи аналізу до такого нечіткого уявлення , як ментальність взагалі й українська національна ментальність зокрема. Дослідження здійснене на сучасних матеріалах гуманітарного й соціального циклу наук із врахуванням досягнень логіки і методології науки: пропонується певний синтез логічного, феноменального та семіотичного підходів. На основі розвинутих у книзі загальних положень розглядаються деякі ключові моменти української національної ментальності.