Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Закарпатська ОДА

Закарпатська облрада
Бажаєте, щоб про Вас дізнався Світ? Долучайтесь до партнерства з бібліотекою!


Реклама:


Нові надходження до читальної зали
квітень 2008

Корнієнко Н.
Лесь Курбас : репетиція майбутнього [Текст] / Н.Корнієнко. - К. : Либідь, 2007. - 328 с.

Ця книга про видатного українського режисера світового рівня. Його ім'я стоїть нині поряд із такими видатними іменами, як Г.Крег, К. Станіславський, В. Мейєрхольд, Б. Брехт, А.Арто та ін. Відкриваючи фундаментальні закони театру і мистецтва загалом, Курбас упередив багато естетичних надбань з експериментів А. Арто і Є.Гротовського, Ф.Фелліні й І.Бергмана. Його театр - це високі футуротексти культури 20 століття, які не вичерпалися й у столітті 21.
Звичайно, до цього дослідження не увійшло й не могло увійти багато з того, що автор дослідив, його мета - інша. Не повна реконструкція творчого життя Майстра, а відтворення його евристичних моделей. Про вичерпність тут не йдеться. Це просто ще один конкретний крок назустріч Курбасу.
Ільїн В.В.
Фінансова цивілізація [Текст] / В.В. Ільїн . - К.: Книга, 2007. - 528 с.

У книзі розглядаються причини кардинальних змін сучасної духовної культури, моральної свідомості, світоглядних орієнтацій людини. Автор обґрунтовує точку зору, згідно з якою умовою всіх трансформацій є фінансовий вектор цивілізаційного розвитку. Філософський аналіз сучасності грошей, історії їх розвитку та вплив на духовне буття, процесу формування економічно-монетарної свідомості, а також становлення нової людини - пост людини - переконливо свідчить про вступ суспільства в якісно нову еру, всі сторони життя якої визначає фінансовий вимір.
Книгу написано доступною мовою, в ній використано цікавий матеріал з історії та художньої літератури. Розрахована на всіх, кого цікавлять проблеми смислу буття людини та перспектив подальшого існування культури в умовах прагматизму "грошового ладу".
Забужко О.
Notre Date d'Ukraine : Україна в конфлікті міфологій [Текст] / О.Забужко. -К.: Факт, 2007. - 640 с.

Нова книжка провідної української письменниці, підсумковий плід її багаторічних роздумів - це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конфесій в пошуках "України, яку ми втратили". Ключем до неї стає розкритий О.Забужко "код Лесі Українки". Аристократка і єретичка, спадкоємиця древнього лицарського роду і продовжувачка гностичної традиції , ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській України і майже незнаною широкій публіці - в Україні незалежній. Чому? Відповіддю на це питання стає велика історична драма "прихованої війни", яку Оксана Забужко з притаманною їй відвагою виносить із забуття і, на багатющому літературному й історичному матеріалі, відновлює на повен зріст.
Це не лише фундаментальна історико-культурна студія чи вишукана філологічна екзегетика. Це ще й книга про наше сьогодення - про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату і забуття багатовікової лицарської культури...
Шапар В.Б.
Сучасний тлумачний психологічний словник [Текст] / В.Б. Шапар. - Харків : Прапор, 2007. - 240 с.

Дотепер в Україні бракувало настільки об'ємного словника психологічних термінів, написаного рідною мовою. Дане видання значною мірою полегшить використання єдиної психологічної термінології.
Словник містить близько 2500 термінів, які відбивають сучасний стан психологічної науки. У ньому представлені понятійний, методологічний і концептуальний апарати основних галузей психології. У словнику значну увагу приділено термінам психоаналізу та інших напрямків психології, а також методикам, що дозволяють досліджувати глибинні характеристики людської особистості.
При підготовці словника його зміст формувався таким чином, щоб системно охопити питання психології особистості, а також різних напрямків психології. При роботі над словником широко використовувалися дослідження З. Фрейда, Є.Фрома, К. Юнга, К. Хорні, а також російських психологів І. Сеченова, І.Павлова, К.Левіна та ін.
Танюк Л.
Мар'ян Крушельницький : Школа образного перевтілення, заповідана Лесем Курбасом [Текст] / Л.Танюк . - К. : Либідь, 2007. - 360 с.

Ця книга про видатного українського актора і режисера, учня Леся Курбаса - Мар'яна Михайловича Крушельницького . Його життєвий і творчий шлях припав на складний період в історії України, розвитку її духовності, зокрема новаторських мистецьких пошуків.
Саме нинішній розвиток українського суспільства дає можливість відкрити читачеві справжнього Крушельницького. Незважаючи на другу сотню, яку нині розміняла Крушельницькому історія, всупереч тому , що "глибокими морщинами волнуя, меж ним и нами занавес лежит" ( О.Мандельштам).
Для всіх, кого цікавлять витоки акторської майстерності М.Крушельницького і загалам історії становлення українського театру.
Гіщинський Є.
За волю України. Антологія пісень національно - визвольних змагань [Текст] / Є.Гіщинський - Луцьк : Волинська книга, 2007. - 392 с.

Збірник-антологія "За волю України" репрезентує повстанські чоловічі військові співи. Вони творилися під свист куль та рокіт гармат, співалися УПА, всім свідомим українством. Подано близько 300-т текстів і нотні матеріали молитв і гімнів, урочисто- патріотичних, похідних, лірично-побутових, жартівливих і сатиричних, тюремних і табірних, журливих та жалобних пісень. Вміщено короткі нариси про подвижників українських національно-визвольних змагань та історичні довідки, що проливають світло на час творення цих "посестр української зброї", їх творців та виконавців.
Для ілюстрування залучено відомі графічні роботи Ніла Хасевича часів УПА, видрукувані у 1992р. Богданом Самохваленком у м.Любліні.
Автор-упорядник книги Євген Гіщинський - багаторічний заступник директора навчально-методичного центру культури Волині, заслужений працівник культури України, творець співанка "Пісні січових стрільців", уродженець села Кумир Перемишлянського району Львівської області.