Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Закарпатська ОДА

Закарпатська облрада
Бажаєте, щоб про Вас дізнався Світ? Долучайтесь до партнерства з бібліотекою!


Реклама:


Нові надходження до читальної зали
травень 2008

Поезія Ліни Костенко в часах перехідних і вічних: матеріали круглого столу / Ред. упоряд. Т. В. Шаповаленко. - Харків: Прапор, 2006. - 164 с.: іл.

19 березня 2005 року Україна відзначила ювілей Ліни Костенко. "У нас є один справжній поет. Це поетеса Ліна Костенко ", - так сказав про неї Микола Вінграновський.
Її поетичні збірки - "Проміння землі" (1957), "Вітрила" (1958), "Мандрівки серця" (1961) - знаменували новий етап в українській поезії.
Збірник містить матеріали круглого столу, що відбувся в Києво - Могилянській академії на відзначення ювілею видатної української поетеси Ліни Костенко, та публікації, що з'явилися в періодиці з такої нагоди. Модерні інтерпретації творчості поетеси оприлюднили літературознавчі, мистецтвознавці й поети.
Дорогами долі / Ред.- упоряд. М. Онуфрів. - Дрогобич, 2006. - 532 с.

Книга - хвилююча розповідь про боротьбу за волю багатьох поколінь нашого народу в лавках Січових Стрільців, ОУН - УПА, Дивізії "Галичина", рівно ж - націоналістичному підпіллі. Багато хто з персонажів книги поліг на воєнних боєвищах Другої світової війни, замордований в катівнях НКВД, загинув в совєтських концтаборах... Частині уцілілих вдалося дістатися Захід, де в країнах свого нового поселення вони облаштовували повновартісне українське життя.
Сторінки книги пронизані ностальгією за Україною, яка була провідною зорею для багатьох повоєнних емігрантів.
Іван Ужевич та його "Граматика словенська" або перші кроки духовної інтеграції в Європу / Дослідж. з іст. комен.проф. А. П. Ярещенка . - Х.: Прапор, 2006. - 256 с.

"Граматика словенська" є першою граматичною працею з української літературної мови, репрезентованою в Західній Європі в першій половині 17 ст. Її виняткове наукове значення полягає в тому, що вона свідчить про розвиненість української літературної мови того часу , становить визначну пам'ятку граматичної думки України, піднімає науковий престиж учених слов'янського світу. Водночас унікальна мовознавча праця має виключне значення для пізнання історії української мовної культури, освіти, шкільництва.
Книга пропонується філологам, мовознавцям, історикам мови, краєзнавцям, викладачам ВНЗ, слухачам курсів підвищення кваліфікації вчителів ЗНЗ 1-3 ступеня, студентам, усім, хто прагне поглибити світ науковий, професійний та культурний рівень, кому не байдужа історія і культура рідного краю. Вона також розрахована на допитливого читача, того. Хто цікавиться історією мовної культури.
Речицкий В.
Символическая реальность и право / В. Речицкий. - Львов: ВНТЛ-Классика, 2007. - 732 с.

Репрезентована монографія - це філософське, культурологічне і правове дослідження свободи інтелектуального самовираження в сучасному світі. Автор аналізує поняття, функції та якості символічної реальності як сукупності основних експресивних форм - науки, мистецтва і освіти. Поняття символічної реальності розглядається в онтологічному контексті постмодерну та глобалізації. Книгу завершує модельний проект міжнародної конвенції "Про захист інтелектуальної свободи".
Дослідження вирізняється нешаблоновим методологічним підходом, живим стилем аргументації та оригінальністю наукових ідей.
Для філософів, культурологів, фахівців у ділянці політичних наук, інформатики та права.
Розсекречена пам'ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ - НКВД. - К. : Стилос, 2007. - 604 с.

У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки - Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття - Голодомору 1932-1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. Майже 70 років ці документи зберігались під грифами секретності і були недоступними для дослідників.