Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Закарпатська ОДА

Закарпатська облрада
Бажаєте, щоб про Вас дізнався Світ? Долучайтесь до партнерства з бібліотекою!


Реклама:


Нові надходження до відділу читальної зали  
за січень 2009

85.1(4УКР)
П23
Певний, Богдан.
Майстри нашого мистецтва [Текст] : роздуми про митців та мистецтво / Б. Певний ; упорядкування О. Певна ; передм. І. П. Дзюба ; післямова В. Перевальський. - Нью-Йорк : Укр. вільна акад. наук у США ; К. : Видавнича група "Сучасність", 2005. - 432 с. : іл. Посібник з розвитку громад: Практичний порадник для небайдужих / Кол. Авт. : Л. О. Єльчева, І. М. Ібрагімова та ін. - К. , - 2007. - 458 с.

Богдан Певний (1931-2002) - художник, мистецтвознавець, письменник, багатолітній автор журналу "Сучасність", в 1996-2002 роках - його головний співредактор.
У книгу увійшли вибрані статті та есеї, присвячені творчості видатних українських митців - Михайла Бойчука, Олександра Архипенка, Якова Гніздовського, Михайла Черешньовського та інших знаних майстрів живопису, графіки і скульптури, роздуми про культурну спадщину нашого народу та доконечну потребу її збереження, про мистецьке життя українців поза межами батьківщини.
З книги "вперше побачимо сукупний масштаб мистецтвознавчої праці Богдана Певного, - і він вражає", - пише у передослові академік Іван Дзюба.
У книзі збережено основні стилістичні, лексичні та правописні особливості текстів автора з урахуванням того, що вони були написані й опубліковані у різний час і в різних виданнях. Тексти друкуються без скорочень.
63.3(4УКР)4
П12
Павленко, Сергій.
Загибель Батурина 2 листопада 1708 р. [Текст] / С. Павленко. - 2-е вид. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2008. - 268 с. : іл. - Бібліогр. у підрядк. Прим.

Пропоноване видання - дослідження завершального періоду гетьманування Івана Мазепи. Автор звертає увагу читача на один з найцікавіших і водночас найтрагічніших моментів нашої історії - загибель Батурина 2 листопада 1708 року. Дослідник розглядає цей період як реакцію російського самодержавства на спробу українців вибороти незалежність за складних умов російсько-шведської війни.
У книзі мовою документів відтворено передумови, мотиви та наслідки повстання на чолі з Іваном Мазепою, проаналізовано організаційні прорахунки, ідеологічні, історичні та суспільно-політичні причини поразки.
Дослідження містить також додатки, в яких подано біографічні відомості про гетьмана Івана Мазепу, наукову розвідку про походження герба та долю портрета з колекції Бутовичів. Також автор простежує подвльшу долю гетьманської столиці - Батурина - від часів Кирила Розумовського і до кінця ХХ століття.
Книжку адресовано історикам, політологам, викладачам, студентам, аспірантам, усім тим, кому не байдужа славна історія України.
67.9(4УКР)301
П19
Паспорт [Текст] / авт. ідеї Ю. Сидоренко ; автор тектів І. Криштопа. - [Б. м.] : Консорціум "ЄДАПС", 2008. - 124 с. : іл, портр. - Бібліогр.: с. 116-123.

Ця книга розповідає про історію обліку населення України та світу, створення паспортної системи, її адаптацію до міжнародних стандартів, технічні характеристики і захисні елементи нового українського паспорта, та про національні традиції, які лягли в основу дизайну документу.
81
С 89
Сулейменов, Олжас Омарович.
Мова письма: Погляд в доісторію - про походження писемности і мови Малого людства [Текст] / О. О. Сулейменов ; відп. за вип. А. Савчук. - К. : Юніверс, 2006. - 480 с.

Олжас Омарович Селейманов (1936 р.) - автор двох десятків поетичних книжок. Дослідник давніх писемностей в Євразії. Його книжка "Аз і Я" (1975р.) виступила проти ідей етноцентризму в історичній науці та лінгвістиці.
Книжка "Мова письма", як пише автор, мала з'явитися наприкінці сімдесятих років. Причиною запізнення на двадцять років була "Аз і Я", яка вийшла 1975 року.
"Мова письма" - підготовка до етимологічного словника "1001 слово". У ній пояснюється метод аналізу слів, які відрізняються від традиційного тим, що походження слова розглядається в генетичному зв'язку з географічним знаком-першоієрогліфлм... мале людство, вважають антропологи виникло в приекваторіальних районах Африки. Цю версію підтверджують дані "археології мови", які подаються в цій книжці. Розробляється тема взаємозалежного розвитку першої образної писемності та усної мови. Аналіз ієрогліфів свідчить про зв'язки Шумеру, Єгипту, Китаю і Майя (південна Америка), культур, об'єднаних спільною вірою - сонцепоклонництвом.