Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Закарпатська ОДА

Закарпатська облрада
Бажаєте, щоб про Вас дізнався Світ? Долучайтесь до партнерства з бібліотекою!


Реклама:


Нові надходження до відділу краєзначої літератури 
за вересень 2009

К 63.3
Д18
Юрій Данилець: ``Наш край в Україні є феноменом...`` [Текст] / серію веде М. І. Дочинець, упоряд., ред. М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 80 с. : іл. – (``Домінія слова`` : портрети-інтерв'ю ; кн. № 5). – Бібліогр. : С. 56-78.

К 63.3
Д18
Юрій Данилець: "Наш край в Україні є феноменом..." [Текст] / серію веде М. І. Дочинець, упоряд., ред. М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 80 с. : іл. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; кн. № 5). – Бібліогр. : С. 56-78.

У черговій книжці “Домінії слова” йдеться про становлення молодого науковця-історика Юрія Данильця, його студії, дослідницьку діяльність та публіцистичну творчість. Подано також рецензії та відгуки на книги та біографію наукового доробка.
К 86.3
В 57
Владика Мілан: "Свобода – це можливість обирати добро" [Текст] : три інтерв`ю журналіста О. Гавроша з Апостольським адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії владикою Міланом Шашіком / серію веде М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. Вежа, 2009. – 40 с. : фото. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; кн. 8).

Інтерв'ю відомого закарпатського журналіста Олександра Гавроша з Апостольським адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії владикою Міланом друкувалися в закарпатській, львівській та київській пресі. У них зачеплено чималий спектр викликів і проблем віруючої людини в сучасну добу.
Видання присвячене 20-річчю легалізації Греко-католицької Церкви в Україні.

К 86.3
В 57
Владика Мілан: ``Свобода – це можливість обирати добро`` [Текст] : три інтерв`ю журналіста О. Гавроша з Апостольським адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії владикою Міланом Шашіком / серію веде М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. Вежа, 2009. – 40 с. : фото. – (``Домінія слова`` : портрети-інтерв'ю ; кн. 8).К 63.3
В53
Висіцька, Т. Ф. Хуст [Текст] : сторінки історії та сучасність / Таміла Федорівна Висіцька. – Ужгород : Ліра, 2008. –  680 с. : іл.

К 63.3
В53
Висіцька, Т. Ф. Хуст [Текст] : сторінки історії та сучасність / Таміла Федорівна Висіцька. – Ужгород : Ліра, 2008. – 680 с. : іл.

У книзі викладено історію міста Хуст починаючи з ХІ ст. і по сьогоднішній день включно на базі документів архівних та теперішніх часів.
К 83.3
С40
Сірка, Й. Історичний аспект двомовности в українській літературі ХІХ ст. [Текст] : на прикладі творчості Пантелеймона Куліша / Йосиф Сірка ; ред. О. Козоріз. –Ужгород : Мистецька Лінія, 2008. –88 с. –Бібліогр.: с.78-82 . –Бібліогр. наприкінці розд. –Імен. покажч.: с.83-85.

В “Історичному аспекті двомовности в українській літературі ХІХ ст. На прикладі творчости П.Куліша” Йосифа Сірки, професора Зіґенського університету, який тепер мешкає в Канаді, автора численних наукових і науково-популярних праць, а також підручників, йдеться про двомовність в українській літературі ХІХ ст. На прикладі творчості Пантелеймона Куліша.
У стислій формі автор намагається довести, що вільний дух української нації, який зазнав у ХІХ столітті жорстоких переслідувань та заборон, не вдалося знищити. Через форму двомовності, як феноменального явища світової літератури, утвердив себе як дух окремої нації, яка багата не тільки героїзмом, але й історичними постатями в літературі та в мистецтві в цілому. Двомовність українських письменників ХІХ ст. засвідчила потребу виявити український народний геній у його національній мові і утвердити їїї як самостійну й самобутню слов'янську мову.
Для літературознавців, науковців і для всіх тих, хто цікавиться історією рідного слова.

К 83.3
С40
Сірка, Й. Історичний аспект двомовности в українській літературі ХІХ ст. [Текст] : на прикладі творчості Пантелеймона Куліша / Йосиф Сірка ; ред. О. Козоріз. –Ужгород : Мистецька Лінія, 2008. –88 с. –Бібліогр.: с.78-82 . –Бібліогр. наприкінці розд. –Імен. покажч.: с.83-85.К 84
Ф32
Федака, С. Д. Карпатський кросворд [Текст] : худ.-докум. повість / Сергій Дмитрович Федака. –Ужгород : ``Карпати``, 2009. –224 с.

К 84
Ф32
Федака, С. Д. Карпатський кросворд [Текст] : худ.-докум. повість / Сергій Дмитрович Федака. –Ужгород : "Карпати", 2009. –224 с.

Художньо-документальну повість закарпатського письменника і науковця присвячено історії Карпатської України – епопеї українського державотворення, що розгорталася на теренах нинішньої Закарпатської області з 13 жовтня 1938 р. по 18 березня 1939 р. Твір є мозаїкою з десятків епізодів боротьби усередині та навколо Карпатської України. У яскравій формі передано дух тогочасних змагань – дипломатичних, військово-політичних, економічних, виборчих і особливо ідейних. Виклад строго слідує хронології реальних подій, виділяючи з них найбільш переломні і рельєфні моменти, що будуть цікавими широкій читацькій аудиторії.
К 84
Б20
Балега, Ю. І. Вечірні рефлексії [Текст] : вибране / Юрій Іванович Балега. –Ужгород : Ґражда, 2008. – 392 с.

Нова книга Юрія Балеги “Вечірні рефлексії. Вибране” – це літературні візії про те, що було, ретроспекції пережитого: доброго і злого, приємного і брутального, величного і дріб'язкового... Осіння печаль переймає автора при згадці про рідне село Богаревицю на Іршавщині, з якого вийшов у небезпечні мандри по чужих світах, у якому залишилося коріння власного роду, там жила мама, туди просто було в будь-який момент повернутися по цілющі соки народної мудрості, припасти до несхитної, випробуваної віками моралі як до рятівного острівця; про знайомих і незнайомих людей, у долі і вчинках яких пізнається істина, відкривається правда, оголюється біль; про молодість і старість, про ницість і самотність, про буденність і вічність...

К 84
Б20
Балега, Ю. І. Вечірні рефлексії [Текст] : вибране / Юрій Іванович Балега. –Ужгород : Ґражда, 2008. – 392 с.