Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2013-05-13

 

 

 85.113(4РОС)

П 29

                Петергоф. Фонтаны  / Гос. музей-заповед. "Петергоф" ; авт. текста Н. Вернова ; фот.: В.  Барановский, Л. Богданов. - СПб. : Абрис, 2007. - 48 с. : фото.цв. - (Альманах "Сокровища России" ; вып. 78). 

 

Петергоф (від нім. Peterhof — «двір Петра», з 1944 по 1997рр.. -Петродворец) — місто в Росіїмуніципальне утворення у складі Петродворцового району міста федерального значення Санкт-Петербургу. Місто розташоване на південному березі Фінської затоки. Значний туристичний, науковий та навчальний центр. Знаходиться за 29 км на захід від Санкт-Петербургу по залізниці

Петергоф заснований к 1710 році, як імператорська заміська резиденція. Поселення отримало статус міста у 1762 році. У місті знаходиться пам'ятка світової архітектури та палацово-паркового мистецтва XVIII–XIX століть музей-заповідник «Петергоф». Саме про це та багато іншого розповідає дана книга.

 

 

85.37(4УКР)

П 18

                Сергій Параджанов = Sergei Parajanov : колажі, графіка, твори декор. мистец. : альбом / Нац. худож. музей України, Музей С. Параджанова ; упоряд. З. Саркісян. - К. : Дух і Літера, 2008. - 56 с. : фото.кол. 

До альбому ввійшли найкращі художні твори кінорежисера Сергія Параджанова (1924-1990) із зібрання єреванського музею митця, експоновані на виставці в Національному художньому музеї України (січень-березень 2008 року). Варто зазначити, що музей було створено рішенням вірменського уряду в 1988 році після першої виставки доробку Параджанова в Музеї народного мистецтва Вірменії. Тоді було придбано 40 творів митця і виділено приміщення - два будинки в етнографічному кварталі Дзорагюх - під музей і оселю Параджанова. Землетрус 1988 року затримав будівництво, і музей відкрили в 1991 році.

Основу зібрання складають понад 600 художніх творів Параджанова, більшість яких експонувалися в 1988 і 1989 роках на двох виставках єреванському Музеї народного мистецтва, а також інтер*єр тбіліської оселі кінорежисера й особисті речі, перевезені до Єревана ще за життя майстра згідно з його волею. У фондах музею зберігається особистий архів митця, який містить листи багатьох знаних діячів культури. У постійній експозиції, побудованій із використанням естетичних засад Параджанова, - понад 250 творів мистецтва, а також архівні документи й фотографії. Відтворено дві меморіальні кімнати.

За 15 років музей зорганізував 48 виставок: у Бостоні, Канах, Києві, Лондоні, Москві, Парижі, Пекіні, Римі, Салоніках, Тегерані, Токіо та інших містах.

 

 

85.96

Л 63

Лисенко, Микола Віталійович.

                Кантати для хору та симфонічного оркестру [Ноти] : партитура / М. В. Лисенко ; упоряд., передм. М. В. Лисенко, слова Т. Г. Шевченко. - К. : Муз. Україна, 2012. - 176 с.

Перше видання симфонічних партитур кантат геніального українського композитора-класика Миколи Віталійовича Лисенка на слова Тараса Григоровича Шевченка. Творча спадщина засновника національної української композиторської школи й по сьогодні цікава слухачеві, адже змушує людську душу резонувати у відповідь на музичні полотна, написані цілою палітрою звукових барв, основою яких часто є народно-пісенна інтонаційна стихія. Іноді музика Лисенка - тонка та інтимна, іноді - тужлива та лірична, а іноді в ній на повний зріст буяє епос нашої історії, рясно политої кров*ю героїв та оспіваеої великими поетами.Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".