Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2017-03-29

63.3(4УКР-2К)

Г 51

Гирич, Ігор Борисович. Київ в українській історії  : [зб. ст. і матеріалів] / І. Б. Гирич. К. : Смолоскип, 2011.– 304 с.

Ця книжка є збірником статей і матеріалів з історії Києва, написаних істориком-дослідником протягом 1990-х – 2000-х років. Головною їхньою темою є значення Києва та його святинь в історії національно-визвольного руху XIX – початку XX ст. Читач знайде тут також статті дослідницького характеру з історичної топографії Печерська, діяльності Київського товариства охорони пам’яток історії та мистецтва (1910), Музею переходової доби (1942), документи про потерпілі від більшовицьких обстрілів у січні 1918р. київські церкви.Призначена для фахівців-києвознавців та всіх, хто цікавиться історією міста.

83.3(4УКР)6

Г 12

Гавдида, Наталія . Літературно-малярський дискурс творчості Богдана Лепкого: монографія / Н. Гавдида ; Терноп. осередок Наук. т-ва ім. Шевченка. – К. : Смолоскип, 2012. –  232 с.

 Запропонована читачеві книга є першою в українському літературознавстві спробою інтерпретації словесного доробку Богдана Лепкого через живописні матриці, у контексті українсько-польських взаємин та культурної свідомості межі XIX—XX століть.Монографія базується на маловідомих матеріалах (поезіях, оповіданнях та мистецтвознавчих розвідках), які раніше не були об'єктом дослідження.Для науковців, студентів, вчителів української літератури, учнів старших класів та всіх, хто цікавиться творчістю Богдана Лепкого.

83.3(4УКР)6

Н 30

Народжений для бою  : зб. матеріалів до 110-річчя І. Багряного / упоряд. С. Козак. –  К. : Укр. б-ка ім. І. Багряного, 2016. – 140 с.

Іван Багряний (1906—1963) — публіцист, прозаїк, поет, полі­тичний мислитель, лауреат (посмертно) Державної премії України ім. Т. Шевченка. Він був народжений для бою. Для бою за рідну землю, за Україну. І нині його слово допомагає нам змагатися за найдорожче — за Українську державу. Цей збірник матеріалів відомих авторів-багря­нознавців приурочено до 110-річчя від дня народження письменника і громадського діяча.

 

83.3(4УКР)6

Л 72

Лозицький, Володимир Сергійович. Бунтівник. Життя і смерть Миколи Хвильового : іст.-біогр.-публіцист. нарис / В. С. Лозицький ; Центр. держ. арх. громад. об-нь України. – К. : Генеза, 2009. – 120 с.

Нарис присвячений видатному українському письменникові й публіцисту Миколі Хвильовому. На підставі праць попередників, маловідомих або недоступних раніше архівних документів і матеріалів відтворюється складний життєвий шлях митця, формування його світогляду, нерозривно пов'язаного з національною та особистісною самоідентифікацією. Життєпис письменника подається у контексті суспільно-політичних подій, сучасником яких він був. Для широкого кола читачів, усіх, хто цікавиться історією України.

85.143(4)

К 64

Кононенко, Віталій Іванович. Загадковий світ мистецтва  : нариси з історії західноєвроп. живопису / В. І. Кононенко. – К. : Мистецтво, 2016. – 112 с. 

Книга "Загадковий світ мистецтва" присвячена творчості найвидатніших живописців Західної Європи від доби Відродження до початку ХХ століття. Розкрито зміст і мистецьку значущість полотен Ботічеллі й Тіціана, Дюрера і Рембрандта, Сезанна і Ван Гога та інших великих майстрів пензля. Простежено шляхи розвитку й основні напрямки західноєвропейського живопису.Книга "Долі та ролі" розповідає про розвиток українського кіно і театру 20-60-х років ХХ ст. На прикладі творчого життя відомого актора Івана Кононенка (Козельського) висвітлено важливі віхи діяльності Одеської та Київської кіностудій, Київського драматичного театру імені Івана Франка.Видання розраховані на широке коло читачів, котрих цікавить історія світового мистецтва.

"Зарубіжна література в школах України" щомісячний  науково-методичний журнал

"Зарубіжна література в школах України" –  науково-методичний журнал для вчителів, науковців, студентів школярів. Основна тематика: методика викладання предмета світова література у школах, гімназіях, ліцеях, ПТУ.

 

"Всесвітня література в сучасній школі"  щомісячний науково-методичний журнал.

"Всесвітня література в сучасній школі" - науково-методичний журнал, який містить наукові публікації, розкриває методику сучасного навчання, розробки уроків всесвітньої літератури. Корисний для вчителів та науковців та школярів.

 

"Географія та економіка в рідній школі" щомісячний  науково-методичний журнал.

"Географія та економіка в рідній школі" –  науково-методичний журнал,  який містить наукові публікації, розкриває методику сучасного навчання, розробки уроків географії та економіки. Корисний для вчителів, науковців та школярів. Журнал висвітлює інформацію про актуальні турніри, олімпіади та конкурси з географії та економіки. 

 

"Палітра педагога" –  науково-методичний журнал.

Журнал "Палітра педагога" –  журнал для педагогів, які працюють з дітьми дошкільного віку. Висвітлює ефективні технології дошкільної освіти: планування, системи занять, творчі проекти, тематичні добірки ігор, вправ, дидактичного та довідкового матеріалу, робота з родиною.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".