Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Закарпатська ОДА

Закарпатська облрада
Бажаєте, щоб про Вас дізнався Світ? Долучайтесь до партнерства з бібліотекою!


Реклама:


Наші публікації

"Бібліо-клас"

"Бібліо-клас" - нова рубрика, яка представлятиме тексти інформаційних та методико-бібліографічних видань бібліотеки, зокрема, матеріали обласних семінарів, методико-бібліографічні матеріали до найвизначніших історичних та літературних дат України та області.

Рубрика адресована бібліотечним працівникам, а також викладачам та студентам училища культури, студентам гуманітарних факультетів вузів та всім, хто потребує допомоги у пошуку літератури на відповідні теми
Детально

“Хроніка культурногожиття Закарпатської області”

Оглядова довідка по матеріалах преси та неопублікованих матеріалах.Матеріали щомісячна вміщують події в театрально-концертному житті області, образотворчому мистецтві, музейній та бібліотечній справі, художній самодіяльності та просвітництві. Матеріал до покажчика готує відділ інформаційно-бібліографічної роботи ЗОУНБ.

Детально

“Закарпаття на сторінках преси”.

Щоквартальний бібліографічний покажчик. Покажчик видається з 1986 року. У кожен щоквартальний випуск входять найважливіші журнальні та газетні статті, розміщенні за галузями знань. Описи мають суцільну нумерацію, на яку посилається довідковий апарат, розташований у кінці посібника за IV квартал. У довідковий апарат входять: іменний та географічний покажчики, список переглянутих видань. Матеріали покажчикаv готує відділ краєзнавчої літератури ЗОУНБ.

Рік I квартал II квартал III квартал IV квартал
2012 PDF файл (372 Кб.) RAR-архів (420 Кб.)
2011 RAR- архів (82 Кб.) RAR- архів (68 Кб.) RAR- архів (79 Кб.) RAR- архів (110 Кб.)
2010 RAR- архів (76 Кб.) RAR- архів (110 Кб.) RAR- архів (93 Кб.) RAR- архів (116 Кб.)
2009 RAR- архів (80 Кб.) RAR- архів (68 Кб.) RAR- архів (81 Кб.) RAR- архів (83 Кб.)
2008 RAR- архів (62 Кб.) RAR- архів (90 Кб.) RAR- архів (85 Кб.) RAR- архів (110 Кб.)
2007 PDF- файл (278 Кб.) PDF- файл (256 Кб.) PDF- файл (258 Кб.) PDF- файл (378 Кб.)
2006 PDF- файл (272 Кб.) PDF- файл (210 Кб.) PDF- файл (324 Кб.) PDF- файл (374 Кб.)
2005 PDF- файл (280 Кб.) PDF- файл (235 Кб.) PDF- файл (292 Кб.) PDF- файл (388 Кб.)
2004 PDF- файл (456 Кб.) PDF- файл (851 Кб.) PDF- файл (526 Кб.) PDF- файл (483 Кб.)
2003 HTM - сторінка HTM - сторінка HTM - сторінка HTM - сторінка

“Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2012 рік”.

Календар-щорічник видається ЗОУНБ з 1977 року, з розширеними біографічними матеріалами – з 2003 року. Він є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовані провідними науковцями та журналістами.

Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначає громадськість світу та України. Бібліографічні матеріали підготовані відділами краєзнавчої літератури та інформаційно-бібліографічної роботи.


Переглянути

“Книга Закарпаття”.

Анотований каталог видань 2002 року. (З фондів Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки). Видання вміщує анотації та репродукції обкладинок книг, які протягом 2002 року вийшли друком в області. Започатковане як щорічник, видання є першою спробою систематизації книжкової продукції в краї. В довідковому апараті каталогу – іменний покажчик, алфавітний покажчик назв видань та покажчик книжкової продукції видавництв області. Матеріали зібрані і підготовлені відділом краєзнавчої літератури ЗОУНБ.
2010 рік PDF файл 14 Мб.
2009 рік PDF файл 17 Мб.
2008 рік PDF файл 2,5 Мб.
2007 рік PDF файл 4,06 Мб.
2006 рік PDF файл 32,4 Мб.

Електронна книга

Аксіологічний потенціал державного управління освітою

Навчальний посібник присвячений дослідженню ціннісно-смислового змісту державного управління освітою України. Континуальний, історичний підхід до еволюції управління освітою, використання порівняльних методик дозволили досить вичерпно дослідити напрямки трансформації державного управління освітою. Посібник орієнтований на науковців, управлінців освітньої галузі і магістрів за фахом “Управління навчальним закладом”. Не абсолютизуючи аксіологію людини, але виокремлюючи її як рівновелику цінність, суспільна думка має повернутись до особистості, її проблем у швидкоплинному сьогоденні.

Документ MS Word (1432 Кб) В.О.Огнев’юк

Zip файл 528 КбПрес-дайджести

“Державність, вимріяна поколіннями.” 2006 р.

У 15-ту річницю народження нашої країни ми пригадуємо велику подію, яка дала українському народу змогу самостійно вирішувати свою долю. Одвічна мрія нації, котра джерельними витоками сягає у глибину століть, славний приклад утілення якої - сила і міць Київської Русі. Ідеєю самостійності просякнута звитяга козацької доби й першої незалежної республіки - Запорозької Січі. Народ свято й мужньо проніс її крізь найчорніші віки розбрату, поневолення й визискування - Руїни, скасування Січі, закріпачення, своєї вторинності у складі різних імперій. Проніс і проголосив на увесь світ Україну державою вільною серед вільних і рівною серед рівних.
Ми вшановуємо найбільше творіння української нації-незалежну і вільну Українську державу, яку нині визнає весь світ.
Цю публікацію підготував колектив інформаційно-бібліографічного відділу з нагоди 15-ої річниці Незалежності України.

Rar файл 9300 Кб
Укладачі: О. А. Канюка
М .Ю. Сверлович

Україна і Європа: проблеми євроінтеграції. 2006 р.


На сьогодні процес інтеграції України до ЄС визначено одним із пріоритетних напрямів зовнішньої державної політики, що має забезпечити входження України до єдиного європейського політичного, правового, економічного, інформаційного, культурного простору.
Очевидно, що характер ставлення громадян України до ЄС, оцінки перспектив співробітництва значною мірою зумовлюються рівнем їх поінформованості про цю організацію.
Виходячи з цього, працівниками інформаційно-бібліографічного відділу підготовлено випуск бібліографічного огляд-дайджесту, який присвячено актуальній проблемі євроінтеграції та відношенню України до ЄС. Публікація містить тематичний підбір книг, брошур, статей з періодичних видань, що надійшли у фонд бібліотеки за період 2000 - поч. 2006 рр.
Сподіваємося, що матеріали, представлені в даному випуску, будуть корисними для державних службовців, науковців, викладачів, студентів та фахівців, які знайомляться з питанням європейської інтеграції.

Rar файл 37.3 Кб
Укладачі: Г.П. Зенченко

Пенсійне забезпечення. 2005 р.


Здобуття Україною державної незалежності зумовило потребу у прийнятті низки економічних і соціальних законів, що забезпечують соціальний захист людини, зокрема про пенсійне забезпечення. Конституція України остаточно окреслила права на соціальний захист громадян. Так, відповідно до ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечити рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
"Держава для людей, а не люди для держави" - це визначальний принцип політики нового Уряду. Основною метою пенсійної реформи є спрямованість на створення рівних можливостей для пенсійного забезпечення громадян незалежно від сфери їх зайнятості та виду діяльності, усунення диспропорцій у розмірах пенсій.
У зв'язку з новаціями у сфері пенсійного забезпечення різко зріс попит читачів (особливо пенсійного віку) на джерела інформації з цієї проблематики. Виходячи з інтересів користувачів, працівники інформаційно-бібліографічного відділу підготували прес-дайджест .
Публікація містить перелік нормативно-правових актів, прийнятих у 2004-2005 рр., список наукової і методичної літератури, статей з періодичних видань відомих вітчизняних і зарубіжних науковців, рекомендаційних матеріалів, що надійшли у фонд ЗОУНБ за останні роки.
Видання розраховано на широке коло та різні категорії користувачів.

Rar файл 18.1 Кб
Укладачі: М.Б. Бадида
Т.Г. Балаж

Незалежність України крізь призму часу. 2005 р.


24 серпня - день проголошення Незалежності нашої держави, назавжди увійшов в історію як одна з найдорожчих святинь нашого народу. День Незалежності України прийшов як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, яка є запорукою успішного культурного і політичного розвитку суспільства. Незалежність нашої держави стала реальністю. Україна має свій герб, прапор, гімн і державну мову. Шлях України - це шлях побудови самостійної демократичної незалежної правової держави.

Ця публікація підготована колективом інформаційно-бібліографічного відділу з нагоди 14 річниці від Дня Незалежності України.

Rar файл 15.5 Кб
Укладачі: Г.П. Зенченко
Т.Г. Балаж

Соціальний захист населення. 2005 р.

Верховна Рада України 4 лютого схвалила Програму діяльності Уряду “Назустріч людям”, що базується та розвиває положення програми Президента України Віктора Ющенка “Десять кроків назустріч людям” і розроблена відповідно до Конституції України. Стратегічна мета нашого Уряду – досягнення нової якості життя громадян, запровадження соціальних, економічних та демократичних європейських стандартів життєдіяльності людини.
Працівниками інформаційно-бібліографічного відділу підготовлено черговий випуск прес-дайджесту, який присвячено актуальній проблемі “Соціальний захист населення”. У цій публікації вміщено статті з періодичних видань, що надійшли у фонд бібліотеки відомих науковців, практичних працівників, їхні роздуми щодо подальшого розвитку системи соціального захисту в Україні, а також аналітичні матеріали, документи тощо. При підготовці списку нових законодавчих актів щодо соціального захисту була використана правова комп’ютерна база “ЛІГА:ЗАКОН”.
Видання розраховано на науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться проблематикою соціального захисту.

Zip файл 17 Кб
Укладачі: Г.П. Зенченко
Т.Г. Балаж

Державне управління й місцеве самоврядування. 2004 р.


Шлях, який пройшла Україна за час свого незалежного, суверенного становлення, а також світовий досвід переконують, що поступальний розвиток держави неможливий без такого механізму об'єднання суспільства, яким є інститут місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування є сполучною ланкою між політичним та громадянським суспільством, місцем поєднання інтересів влади та громади.
Важливим завданням бібліотеки, зокрема інформаційно-бібліографічного відділу, є розвиток системи інформування і освіти населення з питань місцевого самоврядування , надання управлінським структурам та населенню відомостей про нові надходження літератури, наукових досліджень до фонду бібліотеки.
У цій публікації вміщено статті з періодичних видань відомих науковців, практичних працівників, їхні роздуми щодо подальшого розвитку місцевого самоврядування, а також аналітичні матеріали, документи тощо.
Видання розраховано на керівників і посадових осіб органів місцевої влади, депутатів місцевих рад, науковців, викладачів, студентів та ін.
Сподіваємось, що цей інформаційно-бібліоргафічний бюлетень стане корисним для всіх, хто цікавиться проблематикою місцевого і регіонального розвитку.

Rar файл 14.8 Кб
Укладачі: Г.П. Зенченко
Т.Г. Балаж