Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Реклама:


"1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом"

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це один день на рік, але ватро пам'ятати про загрозу кожного дня. Задля себе та дітей, нинішніх та майбутніх… 


Всесвітня організація охорони здоров'я проголосила про проведення першого Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в грудні 1988 році. 20 років тому цей день став одним з найбільш успішних пам'ятних днів, які відмічають в усьому світі. На даний час він визнаний і відзначається щорічно різними установами і організаціями.

У цьому році Всесвітній день боротьби зі СНІДом пройде під гаслом "Склади свій тест".

Глобальна епідемія ВІЛ/СНІД за своїм масштабом і спустошливою дією стала однією з найсерйозніших загроз для людства. За 27 років, що пройшли з моменту перших проявів, вірус вразив понад 70 млн. чоловік. На початок 2008 року у світі з ВІЛ/СНІДом живе більше 33 млн. чоловік (в тому числі більше 3,8 млн. дітей до 15 років). За даними UNAIDS (ООН СНІД) щоденно у світі ВІЛ-інфікується більш 14 тисяч людей.

Сьогодні кількість ВІЛ-інфікованих в Україні щонайменше в 5-7 разів перевищує кількість офіційно зареєстрованих носіїв інфекції і СНІД реально загрожує кожному українцю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я темпи ураження СНІД в Україні наближається до країн африканського континенту, а реальна кількість ВІЛ-інфікованих становить від 280 до 450 тисяч тобто в середньому 1,63 % дорослого населення України.

У відповідь на таку ситуацію пропонуємо вашій увазі виставку, яка розповідає про "чуму ХХ століття", шляхи розповсюдження та засоби боротьби із СПІДом, формує толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

55.1
В44
"ВІЛ/СНІД: політика, профілактика, догляд" [Текст] : метод. посіб. / Національний ун-т "Києво-Могилянська академія", Школа соціальної роботи ім. В.І. Полтавця, Школа охорони здоров'я ; авт.кол. Д. Богдан та ін., упоряд. В. Левченко; за ред. Т. В. Семигіна. - К. : Києво-Могилянська Академія, 2006. - 140 с. + CD.

У виданні представлено матеріали, які знайомлять з різними аспектами протидії поширенню епідемії ВІЛ/СПІДу, підтримки людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом


55.1
З-16
Заєць, В. Азбука СНІДу [Текст] / В.А. Заєць. - К. : Молодь, 1998. - 95 с.

Що треба знати кожному про СНІД? Як уберегтися? Що робити, коли найстрашніше сталося? Не панікувати. На допомогу прийде ця книжка. Розраховано на широке коло читачів.
55.1
Л 93
Люди и ВИЧ [Текст] : книга для неравнодушных / Международный Альянс по ВИЧ/СПИД. - 2-е изд. - К. : Анна-Т, 2004. - 508 с.

Книга містить інформацію відносно різноманітних аспектів всесвітньої епідемії (пандемії) ВІЛ-інфекції, розраховане як на спеціалістів, які працюють у сфері ВІЛ/СНІД, так і на широке коло читачів. Це цінний інформаційний ресурс для всіх мислячих та небайдужих людей.
51.1(4УКР)
О 93
Оцінка можливостей розвитку програм профілактики ВІЛ в середовищі споживачів ін'єкційних наркотиків [Текст] / кол. авт. : О.М. Балакірєва, М.Ю. Варбан, О.О. Яременко та ін. - К. : Центр "Соціальний моніторинг", 2003. - 230 с. : табл.

У колективній монографії представлено результати дослідження щодо стану протидії епідемії ВІЛ/СНІДу серед споживачів ін'єкційних наркотиків.. Рекомендовано тим, хто приймає рішення з питань профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні та фахівцім галузі соціальної політики.
92
О-64
Организации, работающие в области ВИЧ/СПИД в Украине: Справочник. Вып. 1. - К. : Междунар. Альянс по ВИЧ/СПИД, 2001. - 298 с.

92
О-64
Организации, работающие в области ВИЧ/СПИД в Украине: Справочник. Вып. 1(2) / ред. : Н. Волкова. - К. : Междунар. Альянс по ВИЧ/СПИД, 2002. - 491 с.

92
О-64
Организации, работающие в области ВИЧ/СПИД в Украине : Справочник. Вып. 1 (3) / ред. П. Смирнов. - К. : Междунар. Альянс по ВИЧ/СПИД, 2004. - 529 с.

Наведена інформація про діяльність більше ніж 300 організацій, що допомагають ВІЛ-інфікованим людям: центрів соціальних служб для молоді, Організації Червоного Хреста України, Української асоціації планування сім'ї, Українського Центру профілактики і боротьби з СНІД МО України. Висвітлено діяльність міжнародних донорських, гуманітарних організацій, що працюють на території країни.
91.9: 55.148
М 75
Молодь і СНІД : серйозний погляд [Текст] : бібліогр. покажчик / М-во культури і туризму України, Держ. б-ка України для юнацтва, Міжнар. Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні ; уклад. Є. Кулик, Н. Мельник, О. Сьомка; відп. за вип. Г. Саприкін. - 2-е вид., перероб. і доп. - К. : [б. и.], 2005. - 48 с. + Додаток с. 27-47. - (Несекретна інформація).

Бібліографічний покажчик "Молодь і СНІД: серйозний погляд" є черговим випуском серії "Несекретна інформація". У ньому висвітлюються сучасні бібліографії та вебліографії з проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу в молодіжному середовищі: темпи, шляхи поширення хвороби, можливі способи запобігання. Корисним доповненням слугують допоміжні інформаційні та фактографічні матеріали розміщені в додатках. Рекомендовано бібліотечним працівникам, учителям, викладачам вузів, учням, студентам та іншим категоріям читачів, працівникам українських державних і недержавних організацій, які працюють в сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу.
55.1
В 44
ВІЛ/СНІД. Знання і розуміння [Текст] / підготували О. Пурік, Л. Гейдар. - К. : [б. и.], 2005. - с. не нумеровані.

В Україні щороку помітно зростає кількість людей, інфікованих ВІЛ/СНІДом. Більшість людей вважають, що ця хвороба ніяк до них не стосується, що вона ніколи не може їх уразити. Однак кожному портібно знати шляхи проникнення вірусу в організм, щоб вжити надійних запобіжних заходів і правильно поводиться з тими, кого уразив цей вірус.
Про ВІЛ/СНІД у пресі

ВІЛ/СНІД: відчуй себе захищеним // Шкільний світ. - 2004. - № 25-28. - Спецвипуск.

Цей збірник - своєрідний методичний посібник. Запропоновані матеріали будуть корисні про організації різноманітних форм роботи у сфері профілактики ВІЛ/СНІДу.
 • СНІД - загроза людству. 1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДОМ : семінар для вчителів // Завуч. - 2007. - № 32 ( 326 ). - С. 12-16.
 • Програма "Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні" : освітня галузь: проекти та виконавці // Психолог. - 2004. - № 46.
 • Лебедєв, В. Проект ЄС із профілактики ВІЛ / СНІДу : проект "Вдосконалення багатогалузевих підходів до профілактики ВІЛ / СНІДу серед молоді України" / В. Лебедєв // Євробюлетень. - 2006. - № 3. - С. 24.
 • Кулікова, Ф. Здоров'я людини в екологічно несприятливих умовах. Екологічний СНІД нова проблема людства / Ф. Кулікова, Т. Полішко // Екологічний вісник. - 2007. - № 5. - С. 13-14.
 • Піщенко, Г. Соціокультурні та геополітичні чинники поширення наркоманії та ВІЛ/СНІДу в Україні / Г. Піщенко // Право України . - 2005. - № 2. - С. 73-77.
 • Гребняк, Н. Профілактика наркоманії - рушійної сили ВІЛ / СНІДУ : общественно-политическая литература / Н.П. Гребняк, В.П. Гребняк, А.Ю. Федоренко // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 1. - С. 8-10. : табл.
 • Пасова, Т. Ложка профілактики краща за бочку ліків : ЄС допомагає пригальмувати епідемію СНІДу / Т. Пасова // Євробюлетень. - 2007. - № 9. - С. 11.
 • Найбільша небезпека для розвитку людства : [СНІД. Економічні та соціальні наслідки цього захворювання] // Науковий світ. - 2007. - № 2. - С. 26.
 • Туровська, Л. Зупинити синдром смерті! / Л. Туровська // Наука і суспільство. - 2007. - № 11-12. - С. 36-39.
 • Сафін, О. Актуальні проблеми реформування законодавства про ВІЛ і наркотики / О. Сафін // Практична психологія та соціальна робота. - 2007. - № 1. - С. 78-80.
  Анотація: У статті наголошується про головну причину - в Україні відсутня цілісна, збалансована державна політика в області ВІЛ і наркотиків. Реформа в сфері законодавства про ВІЛ і наркотики повинна здійснюватися силами не тільки держави, але і широкої громадськості.
 • Токар, Н. Зупинимо СНІД разом : позакласний захід / Н. Токар // Здоров`я та фізична культура. - 2007. - № 32 (92). - листоп. - С.19-23.
 • Тренінг з провадження програм профілактики ВІЛ/СНІДу та пропаганди здорового способу життя / В. Петрович, О. Закусило, Ф. Шульган та ін // Практична психологія та соціальна робота. - 2004. - № 10,11. - С. 7-25.
 • Горяна, Л. Засідання Координаційної ради Міністерства освіти і науки України з проблем формування здорового та безпечного способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу серед учнівської та студентської молоді / Л. Горяна // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 12. - С. 34.
  Анотація: Засідання Координаційної ради Міністерства освіти і науки України з проблем формування здорового та безпечного способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу серед учнівської та студентської молоді.
 • Лебедєв, В. Проект ЄС із профілактики ВІЛ / СНІДу : проект "Вдосконалення багатогалузевих підходів до профілактики ВІЛ / СНІДу серед молоді України" / В. Лебедєв // Євробюлетень. - 2006. - № 3. - С. 24.
 • Піщенко, Г. Соціокультурні та геополітичні чинники поширення наркоманії та ВІЛ/СНІДу в Україні / Г. Піщенко // Право України . - 2005. - № 2. - С. 73-77.
 • Гребняк, Н. Профілактика наркоманії - рушійної сили ВІЛ / СНІДУ / Н. Гребняк, В. Гребняк, А. Федоренко // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 1. - С. 8-10. : табл.
 • Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні та її наслідки для сфери соціально-трудових відносин // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 11. - С. 2-7. - Бібліогр.: 6 назв.
  Анотація: На сьогодні не лишилося жодного регіону України, де б не були виявлені випадки ВІЛ - інфекції.Більша частина офіційно зареєстрованих ВІЛ- інфікованих громадян України - люди дорослого віку (15-49 років), які є працездатними й активними в продуктивному плані.
 • Посилання по темі:


  ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ/СНІД І ЗАКОНОДАВСТВО

  Інформація про ВІЛ та СНІД:

  ФІЛЬМИ З ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ/СНІД:

  База даних інформаційних ресурсів з ВІЛ/СНІД:

  УКРАЇНСЬКІ САЙТИ З ПИТАНЬ ВІЛ/СНІДУ:

  ІНОЗЕМНІ СЕРВЕРИ З ПИТАНЬ ВІЛ/СНІДУ:

  Все про СНІД :

  Снід :