Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Реклама:


"Богдан Хмельницький : від державної ідеї до української козацької держави"

У пантеоні українських національних героїв гетьман Богдан Хмельницький. Безумовно, займає чільне місце. Саме він, очоливши бунт Війська Запорізького проти Речі Посполитої, став символом українських державницьких прагнень нової доби. Адже без огляду на те, якими мотивами керувався Хмельницький у момент вибуху повстання, наступні покоління українських незалежницьких діячів бачили в цих подіях спробу відродження української державної традиції, що нав'язувала до часів Київської Русі.Книги


 • Костомаров Н.И.
  Богдан Хмельницкий [Текст] : в 3-х т. - К . : Радуга, 2004. - 664с.

  Монографія відомого історика, етнографа, фольклориста і письменника.
  Фундаментальна праця про життя Богдана Хмельницького. Книга містить маловідомі факти з історії національно-визвольної війни під проводом гетьмана Б.Хмельницького. • Качмарчик Я.
  Гетьман Богдан Хмельницький [Текст] . - Перемишль - Львів, 1996 . -328 с.

  Автор книги приділяє велику увагу козацько-татарським стосункам перед повстанням Богдана Хмельницького і в його ході до битви під Берестечком і Білоцерківської угоди. Автор має надію, що пропонована книга спонукає істориків до нових наукових праць у цій галузі, а читач зможе ознайомитись з польською точкою зору на події, що започаткували процес формування новітньої української національної свідомості. • Костомаров М.І.
  Богдан Хмельницький : історична монографія [Текст] . - Дніпропетровськ : Січ, 2004 . - 844 с.

  Дана монографія вперше побачила світ 1857 року. На великому документальному матеріалі автор яскраво характеризує епоху боротьби українського народу за незалежність, право на вільний розвиток і щасливе життя. • Огієнко І.
  Богдан Хмельницький [Текст] / упоряд. М.С. Тимошик. - К. : Наша культура і наука, 2004 . - 448 с.

  Сфальшований, представлений односторонньо російською і радянською офіційною історіографією високий житейський, державницький і громадянський чин видатного українського гетьмана Богдана Хмельницького тривалий час потребував політично не заангажованого переосмислення. Автор поставив перед собою мету на основі доступних у діаспорі маловідомих архівних матеріалів розібратися в причинах і передумовах феномену Переяслава, за яким поступово починалася втрата Україною своєї самостійності й незалежності. • Смолій В., Степанков В.
  Богдан Хмельницький [Текст] . - К. : Видавничий дім "Альтернативи" , 2003 . - 400 с.

  У книзі на широкому фактологічному матеріалі, із залученням численних і маловідомих рукописних джерел, відтворено цілісний портрет одного з найвидатніших державних діячів, політиків, полководців і дипломатів української та європейської історії 17 століття гетьмана Богдана Хмельницького. • Джеджула Ю.
  Таємна війна Богдана Хмельницького : Історико-документальна оповідь [Текст] . - К. : Молодь, 1995 . - 224 с.

  У книжці йдеться про досі невідому широкому загалу таємну діяльність видатного гетьмана Богдана Хмельницького під час перебування лже-Шуйського в Україні, стосунки з Кримським ханством, Польщею й Московським царством до укладення Переяславського військового трактату т а про українську розвідку тих часів. • Наслідки Переяславської Ради 1654 року : збірник статей [Текст] . - К. : Смолоскип , 2004 . - 606 с.
  До збірника статей увійшли дослідження переможців Всеукраїнського молодіжного конкурсу імені Оксани і Ярослава Соколиків ( Канада) "Що принесла Переяславська рада Україні? ( політика, економіка, релігія, розвиток української мови і культури)" , зорганізованого видавництвом "Смолоскип" з нагоди 350-ї річниці Переяславської ради 1654р. • Огієнко І.
  Богдан Хмельницький [Текст] / упоряд. М.С. Тимошик. - К. : Наша культура і наука, 2004 . - 448 с.

  Сфальшований, представлений односторонньо російською і радянською офіційною історіографією високий житейський, державницький і громадянський чин видатного українського гетьмана Богдана Хмельницького тривалий час потребував політично не заангажованого переосмислення. Автор поставив перед собою мету на основі доступних у діаспорі маловідомих архівних матеріалів розібратися в причинах і передумовах феномену Переяслава, за яким поступово починалася втрата Україною своєї самостійності й незалежності. • Сушинський Б.
  Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців 15-19 століть [Текст] : історичні есе : у 2-х т. - Т. 1 . - Одеса : ВМВ, 2004 . - 592 с.

  Унікальне видання, в якому подаються історико-літературні есе про відомих, маловідомих, або й зовсім невідомих широкому загалу - всього 205 імен - військових діячів України, через долю яких пізнаємо мужню, трагічну і, водночас, славну пів тисячолітню історію нашої Вітчизни.


 • Періодика


 • Гунчак Т.
  Переяславська рада : між історією та легендою [Текст] // Сучасність. - 2004. - № 4. - С. 104-109.
 • Дем'яненко Б.
  Міжнародна науково-теоретична конференція "Переяславська Рада 1654 року: історичне значення та політичні наслідки" [Текст] // Український історичний журнал. - 2004. - № 4. - С. 148-150.
 • Магуза Г.
  Переяславська рада в оцінці Дмитра Бантиш-Каменського та Миколи Костомарова [Текст] // Берегиня. - 2004 . - № 4 . - С. 19-29.
 • Мицик Ю.
  З досліджень історії Переяславської Ради 1654 року [Текст] // Український історичний журнал. - 2004. - № 1. - С. 72-87.
 • Ступак Ф.
  Добродійно-меценатська діяльність Богдана Хмельницького [Текст] // Пам'ять століть. - 2004. - № 1. - С. 135-141.
 • Яковлєва Т.
  Переяславська рада: зіткнення традицій і персоналій [Текст] // Людина і світ. - 2004. - № 2. - С.13-16.

  Інтернет-посилання

  http://www.vn.iatp.org.ua/kozak/xmel.htm

  http://www.dt.ua/3000/3150/50940/

  http://www.refine.org.ua/pageid-2381-1.html

  http://warhistory.ukrlife.org/2_02_5.htm

  http://www.novasich.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=3114

  http://litopys.org.ua/coss2/gvpr.htm

  http://www.umoloda.kiev.ua/number/584/164/21153/

  http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=1923&read=true