Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Реклама:


"Вшановуємо книгу"

(до Всесвітнього дня книги)
			Десять поколінь зміниться,
			а за цей час лише одного разу
			народиться безсмертна книга.
			
Бернард Шоу
Всесвітній день книги й авторського права святкується щороку 23 квітня.

1995 Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня 1616 року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков.

Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.

Метою Всесвітнього дня книги й авторського права є залучення уваги як урядових органів, так і широкої публіки до книг, а також цей день підкреслює особливе значення ролі книг і авторського права в розвитку культури світу, толерантності і міжкультурного діалогу.
 • Ісаєвич Я. Українське книговидання: витоки, розвиток, проблеми. - Дьвів : Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, 2002. - 520 с.

  Від рукописних фоліантів і стародруків до сучасних книг і електронної "всесвітньої павутини" - такий шлях розвитку інформаційної інфраструктури суспільств і держав. У книзі йдеться про першопочатки інформаційних революцій, висвітлюється роль раннього книговидання і друкарства у контексті культурного життя України, процесів державотворення і формування української національної культури.

 • Гальченко О.М. Оправа східнослов'янських рукописних книг та стародруків в Україні: Історія, структура, опис. - К., 2005. - 376 с., іл.

  Монографія присвячена оправі східнослов'янських рукописних книг та стародруків, техніці їх виготовлення та оздоблення.

 • Запаско Я. Мистецька спадщина Івана Федорова. - К. : Вища школа, 1974. - 220 с., іл.
 • Сидоров А.А. Икусство книги. - М. : Книга, 1979. - 217 с. : ил.
 • Бадалов А.Л. Путешествие в мир книг. - М. : Книга, 1991. - 142 с. : ил.
 • Немировский Е.Л. Миниатюрные книги: вчера, сегодня, завтра. - М. : книга, 1977. - 253 с. : ил.
 • Похвала книге: мысли и высказывания / сост. М.Я. Телепин. - М. : Книга, 1978. - 255 с. : ил.
 • Кноблох Г. Вокруг книги. - М. : Книга, 1980. - 406 с.
 • Корогодський Р. Культура книжки / Р. Корогодський // Кур'єр Кривбасу. - 2005. - № 193. - С. 180-187.
 • Слово о книге : афоризмы, изречения, литературные цитаты / сост. Е.С. Лихтенштейн. - М. : Книга, 1984. - 560 с.
 • Державний музей книги і друкарства Української РСР : фотопутівник. - К. : Мистецтво, 1981. - 127 с. ; іл.

  Фото путівник ознайомить читачів з найціннішими експонатами в галузі друку. У ньому представлені стародруки ХІ - ХІІІ ст., друкарські верстати, книги ХІХ ст. 3 тисячі експонатів дають уявлення про виникнення писемності у слов'ян, про перші рукописні книги, про розвиток книговидавничої справи в Україні з часу її зародження до наших днів.

 • Лойко О.А. Скорина. - М. : Молодая гвардия, 1989. - 349 с. , ил. - (Жизнь засмечательных людей. Серия биографий. Вып. 2 (693)).

 • Мигонь К. Наука о книге : очерк проблематики / пер. с польского. - М. : Книга, 1991. - 198 с.
 • Ляхоцький В.П. Тільки книжка принесе волю українському народові…: Книга, бібліотека, архів у житті та діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона). - К. : Видавництво ім. Олени Теліги, 2000. - 664 с., іл.

  Монографія присвячена дослідженню маловідомих аспектів діяльності видатного діяча української культури ХХ століття Івана Огієнка (митрополита Іларіона) як урядовця, організатора бібліотечної та архівної справи, книгознавця, бібліографа та бібліофіла.

 • Гессе Г. Магия книги : эссе, очерки, фельетоны, рассказы и письма о чтении, книгах, писательском труде, библиофильстве, книгоиздании и книготорговле. - М. : Книга, 1990. -240 с.

  Герман Гессе - класик німецької і світової літератури - був завзятим бібліофілом і пропагандистом книжкової культури. Його перу належать есе, нариси, статті про книги, читанні тощо. • Інтернет-посилання

  http://www.knyha.com/
  http://www.book.adamant.ua/
  http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0
  http://www.aboutbooks.ru/
  http://www.dt.ua/3000/3680/31610/
  				Книги морська глибина,
  				хто в, них пірне аж до дна,
  				хоч і труду мав досить
  				дивнії перли виносить.
  			
  Іван Франко