Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Реклама:


«Карпатська палітра Антона Кашшая»

Живописець. Навчався в Ужгородській державній реальній гімназії. Основи художньої освіти він здобув у знаменитого закарпатського митця Й. Бокшая. Художник вибрав для своїх робіт однозначну тему. Подорожуючи світом, він писав з натури пейзажі Італії, Норвегії, Японії та інших місцях, та все-ж його справжнім захопленням і темою для робіт стала природа Карпат – місця де він народився і прожив усе своє життя. Член Національної Спілки художників України з 1954р. Учасник обласних,всеукраїнських, всесоюзних та закордонних виставок, міжнародних бієнале живопису.

Помер 1992 року.


К85-8
К 31
Кашшай, Антон
Альбом. – К. : Мистецтво, 1969. - 26 с.

Доля художника – це менш за все факти його біографії. Для нас, глядачів, художник – це насамперед його твори. По них судимо ми і про їхнього автора – чи байдужий, розумний чи поверховий, емоційний чи поміркований. Чи завжди і в усьому збігаються наші уявлення з реальною особою митця – вже друге запитання, але для нас він живе у своїх роботах.


К 85.14
О-78
Островский, Григорий Семенович
Антон Михайлович Кашшай [Текст] .- М.: Советс. худож., 1962. – 80 с.

Творча біографія Антона Кашшая не зовсім звичайна. Фінансовий працівник, який не отримав спеціальної художньої освіти, він у 1947р. вперше експонує на обласній виставці в Ужгороді свої етюди. Через декілька років чотири великих пейзажі Кашшая були прийняті уже на республіканську виставку і показані московським глядачам. Даний альбом містить у собі обємний аналіз творчості художника, а також фотографії його робіт.
К 85
М 65
Мистецтво Закарпаття [Текст] : каталог творів із фондів музею. Кн. 1 / Закарпатський обл. художній музей ім. Йосипа Бокшая ; Автор ідеї О. Зайцев, Вступ. ст. Л. Біксей, Ред. рада О. Зайцев, О. Приходько , Л. Біксей та ін., Фото О. Попов. - Ужгород : Шарк, 2005. - 200 с. : іл. - (Каталог колекції Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая).

Ця книга надзвичайно містка , бо включає вичерпну інформацію про твори митців Закарпаття із збірки Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая. Упродовж пяти з половиною десятиліть музей зібрав і зберігає у своїх фондах близько 6 тисяч оригінальних експонатів. Тому творчий колектив музею уперше зробив спробу донести шанувальників Закарпатського образотворчого мистецтва інформацію про пам’ятки образотворчої культури краю, що зберігаються в музейній колекції. З 106 по 112 сторінки надається інформація про Антона Кашшая.
К 85.14
Н39
Небесник, Іван Іванович.
Творчість видатних художників Закарпаття [Текст] : навч. посіб. / І.І. Небесник ; Міністерство освіти і науки України, Закарпатський художній інститут. - Ужгород : Видавництво В. Падяка, 2005. - 76 с. : іл.

Навчальний посібник для проведення занять з образотворчого мистецтва в школах, художніх студіях та для підготовки студентів вищих шкіл містить інформацію про творчість закарпатських художників другої половини ХІХ –Ххстоліть у взаємозв’язку із провідними художніми методами, що домінували в образотворчому мистецтві європейських країн. У кінці кожної оповіді про митця додаються запитання для самоконтролю та перелік рекомендованої літератури. Не вийняток і стаття про Антона Михайловича Кашшая, яка дає коротку характеристику його творчості.
К85.14
Х 98
Художники Закарпаття [Текст] : до 55- річчя Закарпат. орг. Нац. Спілки художників України / упоряд. : Б. І. Кузьма, К. Є. Стельмах. - Ужгород : Карпати, 2001. - 240 с. : фото.цв., портр.

У альбомі-каталозі викладені найхарактерніші віхи творчого доробку і творчої манери митців Закарпаття. В книзі представлені репродукції робіт художника Антона Кашшая : «Полянка», «Стара Верховина».
Періодика:

Макара, Анастасія. "Він для мене - ідол, на якого я рівняюся", - каже онука видатного закарпатського художника Антона Кашшая [Текст] : [про вист. творів О. Кашшай "Витоки"] / О. Кашшай // Новини Закарпаття. - 2010. - 5 черв. - С. 2. : фото. О. Кашшай

Мейсарош, Михайло. Маестро Ернест Контратович - про Ерделі, його Маґду, Бокшая, Коцку, Кашшая, Голіцина, Рєпіна, Ковача, Шевченка, Клару Йосипівну, Ющенка й Бандеру [Текст] : [розповідь В. Вовчка про худож.] / М. Мейсарош // Старий Замок. Паланок. - 2010. - 4-10 лют. - С. 19. : фото. кол.

Приходько, Олена. Природа у картинах Антона Кашшая [Текст] : (до 85 - річчя від дня народження): [Худож.] / О. Приходько // Образотв. мистец. - 2007. - №1. - С. 28-29

Штефаньо, Оксана. Антон Кашшай "ожив" у власних художніх полотнах [Текст] : [ Вист. "Карпатська палітра Антона Кашшая " до 85- річчя від дня народж. у Закарпат. худож. музеї ім. Бокшая] / О. Штефаньо // Фест. - 2006. - 30листоп.- 6груд. - С. 3

Корисні посилання:

http://uk.wikipedia.org/wiki/Кашшай_Антон_Михайлович

http://antikvar.design-kiev.com/kashaj_biogr.html

http://karpatart.com/artist/73/kashshayi-anton-mihayilovich.html

http://www.biblioteka.uz.ua/painters/show_avtor.php?id=67

http://www.vernissage.kiev.ua/Author/Details/f6d6f802-f271-4190-8d53-9ce800e4ac76

http://artstil.com.ua/uk/authors/view/Кашшай+Антон+Михайлович+(1921-1992).html