Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Реклама:


« Палітра творчості Андрія Коцки»

(до 100-річчя від дня народження)
Андрій Андрійович Коцка — український живописець, працював у різних жанрах. Народився в Ужгороді у 1911 році. Народний художник УРСР з 1982 року. Навчався в 1927 - 1931 в УХШ у А. Ерделі, в 1940 - 1942 - у Римській Академії мистецтв у Ф. Ферраці. Твори А. Коцки оригінальні за стилем і відрізняються бездоганним колоритом. Помер у 1987 році.
Улюбленими персонажами художника були його учні та селяни Тихого. Як згадують колеги-митці, Коцка був небайдужий до жіночої краси, а тому не випадково у його творчості центральне місце займає образ краянки-верховинки. На думку мистецтвознавців, основним досягненням творчості Коцки є його наполегливі пошуки і знахідки ідеального образу закарпатської жінки, які виявилися в серії робіт художника (йдеться про його "Гуцулок" та "Дівчат").
Усе найзначніше в мистецтві Коцки пов`язує його з рідною землею і визначає його належність до закарпатської школи живопису. Рідний край на все життя залишається його улюбленою темою, його щастям і болем.

К 85.14
К 75
Андрій Коцка [Текст] : альбом / Упоряд. Ю. Небесник, М. Дуран. - Ужгород : ПТВФ "Афіша", 2002. - 92 с
Доля Андрія Андрійовича Коцки багато в чому схожа на долі інших закарпатських художників його покоління. Його картини, як правило, позбавлені розгорнутого оповідального сюжету. За характером свого обдарування коцка скоріше не жанрист, а портретист, для котрого найважливіше пластично-живописне вирішення теми, приховані глибини людської особистості. Проте любов до рідної землі яскраво споглядається в закарпатських пейзажах художника.
Даний альбом представляє собою каталог найкращих творів андрія Андрійовича. І містить детальну інформацію про розміри, техніку картин, а також їхнє місце знаходження.
75С (С280)2
К 75
Андрій Коцка [Текст] : альбом / Упоряд. В.П.Павлов. – К.: Мистецтво, 1973. – 22 с.

Усе найзначніше в мистецтві Андрія Коцки звязує його з рідною землею і визначає його приналежність до закарпатської школи українського мистецтва. Закарпаття на все життя залишається його улюбленою темою. Висока гармонія світу, виражена в мистецтві Коцки, втілює зміст і сенс нашого часу. В цьому – його справжнє неперехідне значення. Даний альбом містить в собі 15 найвизначніших репродукцій творів художника.
К85
М65
Мистецтво Закарпаття [Текст] : каталог творів із фондів музею. Кн. 1 / Закарпатський обл. художній музей ім. Йосипа Бокшая ; Автор ідеї О. Зайцев, Вступ. ст. Л. Біксей, Ред. рада О. Зайцев, О. Приходько , Л. Біксей та ін., Фото О. Попов. - Ужгород : Шарк, 2005. - 200 с. : іл. - (Каталог колекції Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая).

Ця книга надзвичайно містка , бо включає вичерпну інформацію про твори митців Закарпаття із збірки Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая. Упродовж пяти з половиною десятиліть музей зібрав і зберігає у своїх фондах близько 6 тисяч оригінальних експонатів. Тому творчий колектив музею уперше зробив спробу донести шанувальників Закарпатського образотворчого мистецтва інформацію про пам’ятки образотворчої культури краю, що зберігаються в музейній колекції. З 124 по 118 сторінки надається інформація про Андрія Коцку.
К85.14
Н39
Небесник, Іван Іванович.
Творчість видатних художників Закарпаття [Текст] : навч. посіб. / І.І. Небесник ; Міністерство освіти і науки України, Закарпатський художній інститут. - Ужгород : Видавництво В. Падяка, 2005. - 76 с. : іл.

Навчальний посібник для проведення занять з образотворчого мистецтва в школах, художніх студіях та для підготовки студентів вищих шкіл містить інформацію про творчість закарпатських художників другої половини ХІХ –ХХ століть у взаємозв’язку із провідними художніми методами, що домінували в образотворчому мистецтві європейських країн. У кінці кожної оповіді про митця додаються запитання для самоконтролю та перелік рекомендованої літератури. Не вийняток і стаття про Андрія Андрійовича Коцку, яка дає коротку характеристику його творчості.
К85.14
Х 98
Художники Закарпаття [Текст] : до 55- річчя Закарпат. орг. Нац. Спілки художників України / упоряд. : Б. І. Кузьма, К. Є. Стельмах. - Ужгород : Карпати, 2001. - 240 с. : фото.цв., портр.

У альбомі-каталозі викладені найхарактерніші віхи творчого доробку і творчої манери митців Закарпаття. В книзі представлені репродукції робіт художника Андрія Коцки: «Портрет К.Ф.Белашової» та «Вихідний день».
Корисні посилання:

Андрій Коцка
Андрій Коцка
Андрій Коцка
Андрій Коцка
Андрій Коцка
Андрій Коцка
Андрій Коцка
Андрій Коцка
Андрій Коцка
Статті із періодичних видань:

Бочковський, Василь. Андрій Коцка [Текст] : [пам`яті худож.] / В. Бочковський // Культуролог. джерела. - 2005. - № 2. - С. 48-49. : портр.
Мишанич, В. 95-річчя від дня народження Андрія Коцки відзначили в його музеї [Текст] / В. Мишанич // Ужгород. - 2006. - 27 трав. - С. 12.
М`ясищева, Олена. Запрошує музей А. Коцки [Текст] : [вист. графіч. творів митця до Міжнар. дня музеїв] / О. М`ясищева // Ужгород. - 2009. - 16 трав. - С. 3. .