Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Реклама:


«Нові імена» : народження, що триває»

(автори-учасники клубу літературних дебютів)Бібліотека намагається популяризувати творчість літераторів, і особливо талановитої молоді, які народились або працюють в нашому регіоні, використовуючи різноманітні форми роботи. Однією з цих форм стало створення клубу літературних дебютів «Нові імена» при відділі художньої літератури для пізнання нового, для спілкування з близькими за духом людьми, для розширення і поглиблення професійної літературної освіченості. Клуб шукає таланти і стає подальшим кроком для їх розвитку.
Ми з інтересом слідкуємо за подальшою долею наших дебютантів, бажаємо їм творчого зросту, успіхів, нових публікацій. У одних авторів вони ще попереду, у інших вже вийшли перші книжки. Саме з ними ви маєте змогу зараз познайомитися.

К 84
В 75
Воротинцев, К. Л.
До : вірші / Кирило Леонідович Воротинцев. – Ужгород : Карпати, 2010. – 72 с. : іл.

«До» - перша книга віршів молодого ужгородського поета Кирила Воротинцева, яка віддзеркалює глибокий світ сучасника.
«До» - це цілий період Досягнення певної межі, це звертання ДО певних людей, які залишили свій відбиток у житті автора. Втекти подалі від оточуючого, і знову ДО людей, ДО нових вчинків, ДО незнаного, ДО кращого. Завжди. Всюди.
К 84
Г51
Гірський кришталь : альм. творчості молодих / упоряд. : Б. Г. Кушнір ; Н. М. Панчук ; редкол. : Н. П. Бедзір [та ін.] ; вступ. ст. Н. М. Панчук. – Ужгород : Карпати, 2010. – 104 с. : іл, мал., портр.

Альманах творчості молодих «Гірський кришталь» – підсумок проведеного видавництвом «Карпати» літературного конкурсу. До збірника увійшли твори, представлені учасниками творчих нарад, виставок молодих митців. Серед авторів – учасники клубу літературних дебютів «Нові імена»: Кирило Воротинцев, Мирослава Данканич, Юрій Кушнір, Катерина Шимоняк, Маріанна Шутко.
Молоді митці говорять про те, що для всіх людей є дорогим і незмінним: про совість і честь, про пам`ять і мудрість, про любов і ненависть, про нас у світі і про світ у нас.
К 84
Д 18
Данканич, Г. М.
Сузір’я Діви : [поезії] / Ганна Михайлівна Данканич. – К. : Синопсис, 2011. – 88 с. : іл.

«Сузір`я» – перша збірка віршів молодої поетеси Ганни Данканич, в якій вона ділиться з читачами баченням вічних тем – кохання, мистецтва, людських відносин, історії та майбуття. У світі, що оточує Ганну, вона вчиться помічати найдрібніші деталі і водночас досліджувати його всеохоплюючим поглядом. Її вірші емоційні, експресивні й, можливо, дещо фантастичні, як і її малюнки, якими оформлена книжка.
К 84
К 96
Кушнир, Ю. Б.
Клоуны, покинутые цирком : стихи / Юрий Борисович Кушнир ; предисл. Л. Б. Кудрявской. – Ужгород : Карпати, 2009. – 80 с. : ил.

Молодим властиві іронія, сумніви,закоханість і щира безкомпромісність та глибока віра у те, що вони, попри всі негаразди в житті, здатні змінити цей світ і все людство.
Про це і збірка віршів Юрія Кушніра «Клоуны, покинутые цирком» – ліричних, проникливих, котрі потребують прочитання і розумом і серцем. Окремі поезії ужгородського автора до цього з`являлися тільки в періодиці.
К 84
Н 43
Неживой Е.
Бесформенные рифмы : стихотворения / Евгений Неживой ; Передм. Н. Ребрик. – Ужгород : Гражда, 2010. – 60 с. : іл.

Женя Неживий тільки починає свій творчий шлях. Йому потрібно «виписатися», щоб прийшла майстерність, впевненість, чіткість, образність. В збірці «Бесформенные рифмы» він пише про життя, про те, що відчуває, в чому сумнівається. Женя вирішив прийти до читача з відкритою душею, чесно розповівши про любов і біль, котрі зібралися в серці і яким необхідно було вилитися на чисті листи...
К 84
Ш63
Шип, Р. Л.
Китобій : поезії / Роман Ласлович Шип; Передм. П. М. Скунць. – Ужгород : Ґражда, 2007. – 56 с. : іл.


Надмірне буйство слова так само може нашкодити взаєморозумінню з читачем, як і зайва стриманість у почуттях.Тут важливо інше: слово стало самовираженням поета чи таким собі самолюбуванням. Щодо поезії Романа Шипа, про самозамилування зовсім не йдеться , адже він дуже стриманий у розмові з читачем.
До його збірки «Китобій» увійшла частина віршів, опублікованих в альманасі «Вітрила»(1998).
У поезіях Романа саме природа є головним ліричним героєм, якій не все одно, мати вовків чи бездомних псів, чи кольору неба очі в людини, чи « кольору хакі».
К 84
Я 52
Ялч, Р.
Моя коробка : поезії / Роман Ялч ; передм. Н. Й. Ребрик. – Ужгород : Ґражда, 2009. – 24 с.

Перша збірка віршів молодого автора з Ужгорода Романа Ялча «Моя коробка» дає всі підстави сподіватися на те, що дуже в скорому часі матимемо справу з оригінальним поетом, чиє слово виразно прозвучить в багатоголоссі українського літературного призову початку ХХI ст.
Роман каже: «Надихає дуже багато речей. Це може бути і простий напис на стіні, який сприймається близько до серця. Щодо моїх цілей, то хотілося би змінити свідомість читачів, їхні вчинки, спонукати до чогось такого, що вони зазвичай не робили».