Украина онлайн

Курси валют:

finance.ua finance.ua


Реклама:


Сучасні інформаційні технології
Інформація - явище незрівнянно більш древнє, ніж сама людина. Уже природа у процесі своєї еволюції передавала закодовану інформацію в рослинах і живих організмах. З перших своїх кроків люди шукають і знаходять нові засоби передачі, збереження та обробки інформації. Однак ніколи раніше людство не накопичувало інформацію й знання настільки стрімкими темпами. Тому закономірним є те, що жодна галузь людської діяльності не зазнала такого розвитку як інформаційні технології. Саме вони були покликані збільшити ефективність та зручність використання різноманітних видів інформації. За останні десятиріччя інформаційні технології зазнали такого глобального поширення, що зараз уже важко уявити життя сучасної людини без них. На сучасному етапі можна без особливих труднощів навести приклади використання інформаційних технологій у всі галузях: від освіти і до менеджменту. Одним із засобів керування розвитком інтелекту і підвищення його організованості на сучасному етапі є інформатизація суспільства, що ґрунтується насамперед на розвитку інформаційних комп’ютерних технологій. Значення інформаційної технології величезне - вона формує передній край науково-технічного прогресу, створює інформаційний фундамент розвитку науки і всіх інших технологій.
Дуже важливою властивістю інформаційної технології є те, що для неї інформація є не тільки продуктом, але і вихідною сировиною. Особлива роль приділяється всьому комплексу інформаційної технології і техніки в структурній перебудові економіки убік наукоємності.
Безсумнівною перевагою інформаційної технології є те, що вона сама створює засоби для своєї еволюції. Формування системи, що саморозвивається - найважливіший підсумок, досягнутий у сфері інформаційної технології.

 • Бурило, Ю. Правовий режим веб-сайту як засобу масової інформації в Україні [Текст] / Ю. Бурило // Юридична Україна. - 2011. - № 12. - С. 26-30.
 • Горська, С. Новітні технології та бібліотеки. Будуємо діалог / С. Горська // Освіта. – 2011. – 16-23 лист. (№ 46-47). – С. 8-9.

 • Гукин, Д. ПК для “чайников” / Д. Гукин ; пер. с англ. – М., 2011. – 320 с. : ил.

  Книга розрахована на користувачів, які тільки починають знайомитися з комп’ютером і його роботою. Автор простою і доступною мовою розповість про всі основні компоненти комп’ютера (системна плата, процесор, оперативна пам’ять, жорсткі диски, модем, монітор, принтер) та навчить використовувати комп’ютер при вирішенні щоденних завдань, таких як робота в Інтернеті, використання електронної пошти, запуск додатків Windows, записування даних на компакт-диск, діагностика та усунення несправностей та багато іншого. Крім того, в книзі питання роботи з файлами (включаючи їх загрузку з Інтернету), створення локальних мереж, модернізація комп’ютера, а також оновлення програмного забезпечення і операційної системи Windows.
 • Деркач, Т. Технологія створення мультимедійних презентацій / Тетяна Деркач // Біологія і хімія в школі. – 2011. – № 3. – С. 6-11. : табл. – Бібліогр. в кінці ст.
 • Євтушенко, Н. В. Розвиток загальнокультурної компетенції вчителів-предметників засобами сервісів Web 2.0 [Текст] / Н.В. Євтушенко // Комп'ютер у школі та сім'ї. - 2010. - № 7. - С. 5-8.

 • Левин, Дж. Интернет для “чайников” / Дж. Левин, М. Левин-Янг, К. Бароди ; пер. с англ. – М., – 2010. – 352 с. : ил.

  Чергове видання книги призначено для тих користувачів, які вже отримали елементарна навички роботи на комп’ютері і тепер хочуть освоїти для себе нову сферу діяльності – Інтернет. В книзі простою і зрозумілою мовою викладені основні відомості про Інтернет, його чисельні служби і ресурси. Особлива увагу приділено захисту комп’ютера від вірусів, спама та інших неприємностей, з якими стикається починаючий “інтернетчик”, а також виховання у дітей правильного відношення до Інтернету. Наведено детальні інструкції, які допоможуть навчитися працювати із найбільш популярними програмами. Детально розглянуто найновіші технології – безпровідний доступ, мережеві щоденники (блоги), соціальні мережі. Висвітлено питання пошуку інформації в Інтернеті і чисельних розважальних ресурсів – ігор, музики, фотографій, відеофільмів тощо.
  Лоу, Д. Microsoft Office PowerPoint 2007 для “чайников” / Д. Лоу ; пер. с англ. – М. , 2008. – 304 с. : ил.

  Автор книги в простій і цікавій формі розповідає про нові можливості і функції Microsoft Office PowerPoint 2007, кращої програми для створення професійних презентацій. Детально розглядаються питання роботи з текстом, способи включення мультимедійних об’єктів у слайди (звук, відео, діаграми та малюнки SmartArt), а також методи спільної роботи. Ознайомившись з цією книгою читач оволодіє всім арсеналом технічних прийомів, що дозволять досягнути вершини майстерності у створенні творчих презентацій.
  Максимов, Н. В. Современные информационные технологии : учеб. пособие / Максимов [и др.] – М. : Форум, 2008. – 512 с. : ил.

  Розглядається класифікація і структура автоматизованих інформаційних систем, пов’язані з ними поняття та визначення. Приводяться базові поняття автоматизованих інформаційних систем: обробка тексту, таблиць, мультимедійних даних тощо. А також як здійснювати адміністрування мережі, доступ до даних в локальному та мережевому режимі та ін.
 • Морозова, Е. В. Сетевые сообщества в условиях чрезвычайных ситуаций: новые возможности для граждан и для власти / Е. В. Морозова, И. В. Мирошниченко // Международная жизнь. – 2011. – № 1. – С. 140-152. – Бібліогр. наприкінці ст.
 • Москаль, Ю. Проблеми отримання інформації, накопичення та обміну знаннями в епоху інтернет-глобалізації / Ю. Москаль // Психологія і суспільство. – 2009. – № 2. – С. 128-135.
 • Никитенко, О. Внедрение новых технологий в Украине: плюсы и минусы [Текст] / Олег Никитенко // Радіоаматор. - 2011. - № 12. - С. 53-54
 • Олещук, П. Ефективність інтернет-блогу як засобу політичної комунікації [Текст] / П. Олещук // Політичний менеджмент. - 2010. - № 3(42). - С. 107-115.
 • Орлова, В. Соціальні мережі – комунікативний канал ХХІ століття / В. Ю. Орлова // Маркетинг в Україні. – 2010. – № 2. – С. 13-18.

 • Попов, А. В. Блоги. Новая сфера влияния / А. В. Попов. – М., 2008. – 336 с.

  Ця книга дає відповіді на такі питання як створити свій блог і як зробити його популярним, а також як стати помітним у блогосфері. Книга для всіх, хто замислюється над питання чи потрібен йому блог, для тих, хто вже веде щоденник і хоче більшої популярності.
 • Португальський, О. Створення блога на порталі "Мета" / О. Португальський // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2010. – № 10. – С. 27-28.
 • Пошелюжная, К. Как найти Web - клиента? [Текст] : о способах привлечения клиентов в Интернете / К. Пошелюжная // Юридическая практика. - 2011. - № 13. - С. 10.

 • Росс, Дж. Беспроводная компьютерная сеть WI-FI своими руками. Установка, настройка, использование : самоучитель / Дж. Росс. – СПб., 2009. – 384 с. : ил.

  Безпровідні комп’ютерні технології входять в наше життя. Ця книга є чудовим практичним посібником по створенню безпровідної мережі в офісі, дома, де завгодно. Детально описується весь процес: від вибору необхідного обладнання до підключення комп’ютерів до мережі. Особливу увагу в книзі приділено забезпеченню безпеки безпровідної мережі, а також вирішенню можливих проблем.
  Сергеев, А. П. Microsoft Office 2007. : самоучитель / А. П. Сергеев. – М., 2009. – 432 с. : ил.

  Ця книга адресована для тих, хто хоче навчитися працювати з російською версією Microsoft Office 2007. Тут ви знайдете опис нового інтерфейсу, а також всі найновіші можливості пакета, використовуючи які ви зможете значно прискорити и полегшити роботу по створенню офісних документів. В книзі розглядається повнофункціональна версія Microsoft Office 2007 Enterprise Edition і детально розповідає про роботу з додатками Word 2007, Exsel 2007, PowerPoint 2007, Access 2007, Publisher 2007, Outlook 2007.
 • Суслина, И. В. Охрана авторских прав в Интернете [Текст] / И. В. Суслина // Библиотековедение . - 2011. - № 4. - С. 17-21.
 • Уліщенко, В. Блогосфера як нове освітнє середовище / В. Уліщенко // Дивослово. – 2009. – № 6. – С. 11-14.

 • Харвей, Г. Microsoft Office Exsel 2007 для “чайников” : полный спр. / Г. Харвей ; пер. с англ. – М., 2009. – 672 с. : ил.

  В книзі розглядається нова версія найбільш популярної програми електронних таблиць Microsoft Office Exsel 2007. В перших розділах книги детально описується новий інтерфейс користувача. Далі автор вчить управляти робочими листками і книгами, а також створювати різноманітні формули – від найпростіших до найскладніших. Також автор книги знайомить як створити різноманітні діаграми та зведені таблиці, засоби аналізу дозволяють швидко розрахувати величину прибутку та інші фінансові показники.
 • Чи стане Інтернет основним каналом комунікації майбутнього? [Текст] // Українська культура. - 2012. - № 1. - С. 36-41.
 • Шевчук, Л. П. Використання соціальних сервісів веб 2.0 у навчальному процесі / Л. П. Шевчук // Комп'ютер у школі та сім'ї. – 2008. – № 2. – С. 25-28.

 • Чемберс, М. Компьютер для чайников : полный справ очник / М. Чемберс ; пер. с англ. – М., 2009. – 576 с. : ил.

  В книзі доступно і детально розповідається про роботу з різними програмними продуктами. Також у книзі розповідається як підключити до комп’ютера принтер, сканер, настроїти інтерфейс, про профілактику монітора, принтера, як працювати з фотографіями, як завантажити з Інтернету відео, музику, як створити власну електронну пошту, безпека в мережі тощо.
  Корисні посилання:


  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3

  http://blogoreader.org.ua/getting-blog-in-ukraine/

  http://blogosphere.com.ua/jak-stvoryty-bloh/

  http://intersite.net.ua/ua/blog.php

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Twitter

  http://webstudio2u.net/ua/web-promotion/430-twitter-promotion.html

  http://vimeo.com/20949717

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D1%86%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B0

  http://watcher.com.ua/2012/02/24/google-pozhertvuvav-holovnoyu-storinkoyu-zarady-knopky/

  http://watcher.com.ua/2012/02/22/yak-rozpochaty-korystuvatysya-pinterest/

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Facebook

  http://spinup.su/uk/statt/prosuvannia-v-sotsialnyh-merezhah---majbutnie-reklamnyh-tehnologij