Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Фединець Атаназ
Народився :1936-12-02
Місце народження: м. Ужгород
Помер :2012-11-03
Біографія.

Художник і фотограф, відомий у мистецьких колах як Фруці.
 
Член Національної спілки художників Угорщини та клубу художників "Корвін".
 
Народився в Ужгороді в сім'ї видатного закарпатського лікаря-хірурга Олександра Фединця. Син пішов батьковим шляхом – поступив на медичний факультет Ужгородського університету і здобув фах лікаря-рентгенолога. У 1973 р. закінчив Одеську однорічну школу мистецтв. Саме в студентські роки відбулося його зближення з мистецьким середовищем. Серед його друзів були відомий кінорежисер Сергій Параджанов, художники Ференц Семан і Аттила Дунчак. Надихали його й старші метри – Федір Манайло, Антон Кашшай. Він був яскравим представником авангардної мистецької богеми Закарпаття 1970-х років. Захоплювався фотографією, театром, музикою і колекціонуванням картин. Прийшовши у живопис, зумів органічно поєднати закарпатські художні традиції з близькими йому засадами експресіонізму й наївізму, а також тогочасними модерністськими віяннями. Найвиразнішою рисою мистецтва художника є оригінальний, стилістично й композиційно виправданий "примітивізм". У його творах експресія працює на рівні форми і кольору, сягаючи часом гротескності. У 1980 році художник виїхав на постійне проживання до Угорщини, де активно займався живописом і навіть відкрив у власному домі картинну галерею. Доля творчої спадщини митця, а також його колекції творів закарпатських художників, залишається наразі невідомою.
 
Помер 3 листопада 2012 року.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Осінній пейзаж
75 x 65
полотно, олія
З онукою
70 x 80
полотно, олія
Віра
80 x 95
полотно, олія
Закоханий клоун
90 x 95
полотно, олія
Чужа
65 x 75
полотно, олія
Русинка
50 x 70
кольоровий папір, пастель
Жива маска
50 x 75
кольоровий папір, пастель
Паніка у зеленому
50 x 70
папір, пастель

Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день