Біографія.
Член Національної спілки художників України (1977).
Народилася в Ужгороді в сім’ї вчителів. Рідна сестра Терезії Едіта Медвецька також дуже відома закарпатська художниця. Знайомство з образотворчим мистецтвом розпочалось із художньої студії Золтана Баконія, яку Терезія відвідувала в підлітковому віці. Згодом вищу художню освіту здобула в 1968 році у Львівському державному інституті прикладного мистецтва, закінчила факультет художнього ткацтва. Великий вплив на її творчість мали викладачі кафедри Еммануїл Мисько, Роман Сельський. Зацікавленість до ткацтва гобеленів проявила ще у студентські роки. Студіює народні вишивки та крої, гуцульські ліжники, які тільки різновидом техніки виконання відрізнялися від сучасного гобелена. Роман Сельський підтримав творчі пошуки студентки і невдовзі зявився перший великий твір і разом з тим дипломна робота Терезії – гобелен "Рідне Закарпаття", який був відзначений спеціальною грамотою на всесоюзній виставці ВДНГ 1968 року. З 1969 року працює в закарпатських майстернях Художфонду України. Створює безліч ескізів і кроїв, за якими виготовлено багато концертних костюмів для хорових ансамблів області. В той самий час художниця стала брати участь спочатку в обласних, потім у всеукраїнських та всесоюзних виставках.
Терезія Чувалова – художниця декоративно-прикладного та монументального мистецтва. У доробку мисткині плакати, мозаїчні панно, декоративні композиції (серія "Знаки зодіака"), роботи з текстилем, дизайнерські розробки для декорування приміщень. З-під рук майстрині вийшли численні ліжники, гобелени ("Літо", "Музиканти"), вона розробила численні ескізи для килимів, гобеленів тощо.
Варто відзначити монументальний гобелен-триптих "Сучасний театр", який був виготовлений для Закарпатського музично-драматичного театру в 1987 році, площа композиції складає 48 (!) квадратних метрів, у гобелені налічується 519 кольорів.
Додатково творчі задуми художниця втілила в смальтовій мозаїці з шести елементів "За мотивами казок" 1982 р. для Ужгородської міської дитячої бібліотеки.
Серед живопису переважають натюрморти та портрети, виконані з певною декоративністю, чудовим відчуттям кольору та композиційним рішенням.
З 1969 року брала участь у більш ніж 50 виставках, як обласних, всеукраїнських, так і всесоюзних. Персональна ж виставка майстрині відбулася у 1977 р. в Ужгороді.
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]