Біографія.
Народний художник України (2017).
Член Національної спілки архітекторів України (1969).
Степан Шолтес народився 26 травня 1944 року в селі Туриця, що в Перечинському районі Закарпаття, в родині священика, а також знаного художника Золтана Шолтеса, який, своєю чергою, навчався у корифеїв закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая. У шкільні роки Степан займався в образотворчій студії Золтана Баконія. Учнівські малюнки майбутнього художника у 50-х роках експонували на виставках у Сирії та Німеччині.
Після закінчення школи вступив на факультет архітектури Київського державного художнього інституту, який закінчив у 1967 році з відзнакою. Потім три роки працював у проектній організації, був співавтором проекту будівництва готелю "Ужгород", серед його робіт – забудова центру Міжгір’я, Мукачева, Ужгорода, туристичних баз у Кострині, Жденієві, Гукливому тощо. Автор активно працював у галузі монументального мистецтва, спроектував чимало споруд і квартальних забудов у містах Закарпаття. Але поряд із цим завжди займався живописом.
У живописі є послідовником композиційного, колористичного та образно-стильового мовлення свого видатного наставника і батька Золтана Шолтеса. Не випадково домінуючим жанром у творчості митця є пейзаж, а улюбленими техніками – олія, акварель і пастель. Його живописні композиції підкуповують майстерністю виконання, правдивістю, невимушеністю.
Художник вважає пленерний живопис довершеною формою сприйняття та передачі на полотно природної краси. Митець закоханий у Карпатські гори – на природі він відчуває себе, як у творчій майстерні. Автор згадував, що низовина Угорщини та регіонів Франції, де йому доводилося працювати, не викликала такого захоплення, як рідні краєвиди, і навіть навіювала нудьгу. І тільки вдома, в горах, він відчуває приливи творчого натхнення.
На початку 90-х років Степан Шолтес разом із колегами Василем Брензовичем та Еммою Левадською заснували Об’єднання професійних художників Ужгорода як альтернативу діючій спілці митців. Це товариство однодумців уже багато років поспіль організовує багаточисельні пленери, виставкові заходи, публікації.
Із 1972 року автор бере участь в обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставках (Словаччина, Чехія, Франція, Німеччина, США).
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]