Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Шутєв Іван Михайлович
Народився :1933-10-28
Місце народження: м. Ужгород
Помер :2019-09-23
Біографія.

Заслужений художник УРСР (1975).
Народний художник України (2004).
Член Національної спілки художників України (1962).
 
Іван Шутєв – яскравий представник закарпатської пейзажної традиції з тонким відчуттям кольору, ліричних станів природи. Він також майстер вишуканих натюрмортів і автор незвичних для закарпатського малярства марин. Відомі його серії полотен, присвячені старим хатам закарпатських сіл та околиць Ужгорода, а також дерев’яним церквам Закарпаття.
 
Художник народився 28 жовтня 1933 року в Ужгороді. 1955 року закінчив відділ живопису художнього училища. Він належить до послідовників мистецтва Йосипа Бокшая, свого головного вчителя. Сформувавши своє бачення краєвиду в пейзажній школі Бокшая, він його по-своєму розвинув, загостривши контраст, надавши стрімкості мазкам, а кольору – разючої ясності. Його реалістичний живопис пронизаний світлом у панорамних полотнах, а в камерних сюжетах насичений кольором і зблисками акцентів.  
Творчі успіхи Івана Шутєва почалися в молодому віці. Його твори репродукуються в журналах, виставляються на обласних, республіканських, всесоюзних виставках, а також за кордоном – в Угорщині, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Італії, Швеції, Японії. Персональні виставки митця були в Ужгороді (1958, 1975, 1982, 1998, 2001), Київ (1983), шведському Гетеборзі (1990), угорських Дебрецені (1997), Тисоуйвароші (1999). Полотна відомого пейзажиста купують галереї Риму, Ґетеборга, Токіо. Вони прикрашають колекцію ужгородського художнього музею та інших музеїв України.
Івану Шутєву притаманна риса, яку інакше як аристократизмом не назвеш. Він уміє вирішувати свої справи і  робити шляхетні жести і не вміє просити про допомогу для власних проектів. Він сам забезпечив видання великого розкішного альбому своїх творів. Його не часто можна побачити в місті. Він працює в майстерні, де продовжує творити свій оптимістичний і залитий святковим світлом живописний світ.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Весна в Карпатах
Погляд на Говерлу
Соняшники
Теплий день
Тепло осені

Новини

2023-09-29
Дорогі колеги, автори книг, читачі та всі поціновувачі читання щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Авторам бажаємо, щоб книги писалися легко і швидко видавалися, колегам зичимо, щоб щодень дарував нових і вдячних читачів, читачам – отримувати насолоду від прочитаного і, щоб всі ми часто зустрічалися в стінах бібліотеки.  Бажаємо всім нам натхнення, невичерпного оптимізму, добробуту і перемоги! З святом!
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день