Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Щур Володимир Іванович
Народився :1942-01-02
Місце народження: смт. Міжгір'я
Помер :2015-02-25
Біографія.

Петро Ходанич:
"Володимир Щур – один із безперечних авторитетів закарпатського різьбярства, обдарування і професійна майстерність якого щоразу викликають захоплення новаторськими підходами до вирішення теми, розкутістю й ерудицією."
 
Народився Володимир Щур 2 січня 1942 року в селі Волове Міжгірського району (нині – смт Міжгір'я) в учительській родині. Згодом батьки переїхали у село Зарічово на Перечинщині, куди їх направили вчителювати. Народне мистецтво лемків мало вагомий вплив на хлопця, визначило його життєвий і творчий шлях. Із 1960 року Володимир навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва на відділі художньої обробки дерева. Служба в армії перервала його навчання. Училище він закінчив у 1968 році. Міцні грунтовні знання отримав від відомих майстрів. Учителями його були Василь Свида, Іван Гарапко, Михайло Попович.
З 1969 року митець працював у майстернях Художфонду України. Навіть у цей період, коли процвітала радянська масова культура, йому вдалося зберегти народні традиції у різьбярстві, творити справжнє мистецтво, закорінене у народну культуру.
Уже в 1970-х роках його роботи експонуються на виставках в Ужгороді, Києві, Угорщині, Чехословаччині. Твори митця були відзначені низкою дипломів на республіканських і всесоюзних виставках та медаллю "За трудову доблесть". Талант митця досягає свого розквіту у 80-х роках. Майстер виконує масштабні державні замовлення, оформляє адміністративні та урядові будівлі, готелі, санаторії тощо.
З 1985 року Володимир Щур – член Спілки художників України.
 
Творчість митця останнього десятиліття характеризує пошук вічних філософських істин. Його доробок є вагомим набутком українського різьбярства другої половини ХХ століття.
Його творчість міцно й нерозривно пов’язана із Закарпаттям, з образотворчою культурою етносів, які тут проживають. Митець тонко відчував свою генетичну спорідненність з гуцулами, бойками, лемками, серед яких він зростав і формувався.
Декоративно-прикладне мистецтво Закарпаття другої половини ХХ століття значною мірою формувалося під впливом талановитого різьбяра, який багато в чому перевершив своїх славних учителів. На його творах виховувалося не одне покоління різьбярів. Творчість Володимира Щура орієнтована на глибинні чинники народного різьбярства українських Карпат, залишається актуальною й сучасною донині.
 
[інформацію взято з сайту "Закарпаття онлайн", автор – Володимир Мишанич]
Фенікс-Човен
2003
розміри: 580х140х120
дуб, камінь
Микола Чудотворець
2005
40 x 70
скло, позолота. розпис
Фенікс. Пам'ятний знак в селі Тая (Угорщина)
2000
розміри: 510x150x220 см.
дерево, камінь
Пегас
1985
виконано спільно з І. Н. Магою розміри: 460x250x260 см
кований метал

Новини

2024-04-24
Любі друзі! 25 квітня о 16:30 запрошуємо вас на лекцію до Дня пам'яті Чорнобильської катастрофи. Лектор — вчитель історії Юрій Офіцинський. Місце проведення — проспект Свободи, 16, читальна зала бібліотеки.
2024-04-17
Запрошуємо на Клуб літературних дебютів "Нові імена", який відбудеться 24 квітня о 16:00. Цього разу у нас три дебютантки: Олександра Янчишин, Наталія Фогел та Олена Прібиткова.  Місце зустрічі: м.Ужгород, пр.Свободи, 16. Вхід вільний!
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день