Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Габда Владислав Васильович
Народився :1961-02-27
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Заслужений художник України (2009). Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2005). Член Національної спілки художників України з 1993 р.
 
Народився в Ужгороді. Батько – народний художник України Василь Габда – талановитий художник, учень Адальберта Ерделі, Йосипа Бокшая та Федора Манайла, мати – вчитель у школі. Творча атмосфера в сім’ї та оточення загалом відіграли вагому роль у становленні Владислава Габди як людини, митця. Пригадує, що почав малювати з тієї миті, як почав ходити. Батька вважає своїм першим і основним учителем, багато працював поруч із ним, разом їздили на пленери. У 1980 закінчив навчання на відділенні художньої кераміки Ужгородського училища прикладного мистецтва. Вчителем з фаху митця була Н. А. Аверкієва.
 
У своїй творчості Владислав Габда пішов власним шляхом. Художник знаходиться у постійному пошуку вираження, багато експериментує з кольором, матеріалами та площиною. Колір – основа серій робіт художника, Влад вивчає поєднання палітри і час від часу або довго «залишається» в чорному, або ж «виходить» у вибухові барви. Вільно імпровізує у розмаїтті технік, стилів і напрямів сучасного мистецтва.
 
Як відзначають мистецтвознавці, «…картини Влада Габди привертають увагу глядача, який потрапляє в зону дії кольорових площин, відчуває їхню енергетику і притягальність. Митець передає магнетизм, силу, експресію кольорів, їхніх відтінків та поєднань, насолоджується свободою гри з фарбами, знаками, символами. Художникові не властиве замилування вже досягнутим, відомим. Він ставить перед собою нові завдання і йде непростим шляхом до незвіданого, до настійного діалогу з собою та світом».
 
Автор більше десяти персональних виставок, зокрема, за кордоном – в Угорщині, Словаччині, Сербії, Франції, Німеччині. Останні персональні виставки – «Гра» (галерея «Ужгород», 2011), «Утилітарне на білому» («Вото», 2015), «Осінь» («Вото», 2016), «INFORMEL» (Закарпатський обласний художній музей, 2016), «Холст. Масло» («Арт-коло», 2017). У 2011 у Видавництві Олександри Гаркуші вийшов друком персональний каталог робіт Владислава Габди під назвою «Гра» (2011).
 
Постійний учасник колективних всеукраїнських і зарубіжних експозицій та пленерів. Роботи художника знаходяться у музеях Ужгорода, Києва, Требішова, а також  у приватних колекціях України, Угорщини, Словаччини Німеччини, Франції, США.
 
[біографію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття" (https://zakarpat.brovdi.art)]
Живопис
1999
із серії "Дитячі спогади" 130 x 140
пісок, змішана техніка
Нетиражне мистецтво
2017
Жовта субмарина
1999
із серії "Дитячі спогади" 130 x 140
пісок, змішана техніка
З натури-ІІ
2006
100 x 80
полотно, змішана техніка
Альпи – високі гори
2008
100 x 100
полотно, змішана техніка

Новини

2024-10-10

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-10-09

Шановні поціновувачі книг і читання, запрошуємо вас на традиційну виставку "Книга-фест". У програмі презентації книг та автограф-сесії від улюблених авторів!

2024-10-07

Шановні користувачі, для вас нові книги у Відділі художньої літератури.

2024-10-04

До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".

2024-10-02

Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день