Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Ряска Петро
Народився :1975-08-14
Місце народження: с. Білки Іршавського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України з 2010 р.
 
Освіту здобув у Закарпатському художньому інституті, навчався на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (2009). Його вчителем був народний художник України Володимир Приходько, художні візії якого залишили беззаперечний відбиток на ранніх творах митця.
Із 2007 року постійний учасник художніх проектів, експозицій, виставок, бієнале і симпозіумів в Україні та за кордоном. Провів близько десяти персональних виставок: Ужгород (2008, 2013), Львів (2010, 2012), Хуст (2010), Івано-Франківськ (2013), Калуш (2013), Київ (2016). За твори "Мій двір" та "Етнос" нагороджений дипломом на міжнародному бієнале – Medial 2 ART Biennial (Art Addiction Medial Museum. London, 2007). Переможець конкурсу "WorkingTitle365" (Нідерланди), на якому представив триптихи "Чорний хліб. Галушки з сірої муки. Чорний Чай" та "Розквітле листя" (2013).
Куратор мистецьких проектів "Резиденція "Вибачте, номерів немає", "Тимчасова виставка" та "Корови орють". 2015 року став стипендіатом програми "Gaude Polonia" (Польща, куратор Януш Балдига).
Бачити незвичайне у звичайному світі – характерна риса митця. Художник працює з різним матеріалом: деревом, уживаними побутовими речами, вугіллям, тощо. У живописі постійно у пошуку й дослідженні. У творчому доробку митця зустрічаються полотна як у реалістичній, так і в авангардній експресивній манері написання. Своїми творами відображає почуття та думку, вибудовує метафоричні образи, певну інтригу і спонукає глядача до діалогу. Для митця найважливішою життєствердною силою, яка проходить через усю творчість, є, за його ж визначенням, "енергетика любові" – це саме та потужна сила, яка творить світ, яка робить світлішим буденне та сіре життя, змінює кожного.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Два кошики
Кузня Гамора 2
Квіти
Квіти з яблуками
Людина, тварина, птах
Мотив у Білках
Мотив Ужгорода
Музиканти
Соняшники
Ужгородський замок

Новини

2024-03-01

Щороку, 1 березня, в усьому світі відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Задля того, щоб люди навчилися запобігати надзвичайним ситуаціям та навчилися бути до них готовими, й було встановлено такий день в календарі. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Запобігти. Врятувати. Допомогти".

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день