Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Ряска Петро
Народився :1975-08-14
Місце народження: с. Білки Іршавського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України з 2010 р.
 
Освіту здобув у Закарпатському художньому інституті, навчався на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (2009). Його вчителем був народний художник України Володимир Приходько, художні візії якого залишили беззаперечний відбиток на ранніх творах митця.
Із 2007 року постійний учасник художніх проектів, експозицій, виставок, бієнале і симпозіумів в Україні та за кордоном. Провів близько десяти персональних виставок: Ужгород (2008, 2013), Львів (2010, 2012), Хуст (2010), Івано-Франківськ (2013), Калуш (2013), Київ (2016). За твори "Мій двір" та "Етнос" нагороджений дипломом на міжнародному бієнале – Medial 2 ART Biennial (Art Addiction Medial Museum. London, 2007). Переможець конкурсу "WorkingTitle365" (Нідерланди), на якому представив триптихи "Чорний хліб. Галушки з сірої муки. Чорний Чай" та "Розквітле листя" (2013).
Куратор мистецьких проектів "Резиденція "Вибачте, номерів немає", "Тимчасова виставка" та "Корови орють". 2015 року став стипендіатом програми "Gaude Polonia" (Польща, куратор Януш Балдига).
Бачити незвичайне у звичайному світі – характерна риса митця. Художник працює з різним матеріалом: деревом, уживаними побутовими речами, вугіллям, тощо. У живописі постійно у пошуку й дослідженні. У творчому доробку митця зустрічаються полотна як у реалістичній, так і в авангардній експресивній манері написання. Своїми творами відображає почуття та думку, вибудовує метафоричні образи, певну інтригу і спонукає глядача до діалогу. Для митця найважливішою життєствердною силою, яка проходить через усю творчість, є, за його ж визначенням, "енергетика любові" – це саме та потужна сила, яка творить світ, яка робить світлішим буденне та сіре життя, змінює кожного.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Два кошики
Кузня Гамора 2
Квіти
Квіти з яблуками
Людина, тварина, птах
Мотив у Білках
Мотив Ужгорода
Музиканти
Соняшники
Ужгородський замок

Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день