Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Данилич Тарас Федорович
Народився :1945-03-07
Місце народження: с. Тур'я-Поляна Перечинського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1989).
Заслужений художник України (2005).
Народний художник України (2016).
Лауреат обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі (1996, 2016).
Талановитий і колоритний представник Закарпатської школи живопису.
 
Закінчив відділення художньої обробки дерева Ужгородського училища прикладного мистецтва. Учень Василя Свиди, Антона Шепи, Миколи Медвецького. Свою творчу кар’єру починав як різьбяр по дереву. Однак згодом, беручи участь у колективних експозиціях та під впливом видатних майстрів закарпатської школи Ернеста Контратовича, Андрія Коцки, Антона Кашшая, Золтана Шолтеса, Гаврила Глюка, Володимира Микити, активно долучився до живопису. З кінця 1970-х років постійний учасник обласних, всеукраїнських та закордонних художніх виставок.
 
Працює у техніці темперного та олійного станкового живопису. Автор пейзажів і, перш за все, багатофігурних сюжетних композицій. Володіє цікавою і оригінальною манерою художнього письма. Оптимістичні та щирі твори митця – це вируюче дійство народного життя, побуту, праці, звичаїв і фольклору, що органічно вплетені у казкову природу рідного краю. Його багатолюдні сцени, що майстерно виписані до найдрібніших деталей і персонажів, чимось ледь уловимим перегукуються з полотнами славнозвісного нідерландця Пітера Брейгеля Старшого.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Вишанські велетні
2003
104 x 104
полотно, олія
Ярмарок
1992
103 x 103
полотно, темпера
На вулиці
1989
90 x 80
полотно, темпера
Освячення каплиці
1997
108 x 105
полотно, темпера
Газда
2006
70 x 60
полотно, темпера

Новини

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

2024-02-27
Цього четверга, 29 лютого, о 18:00 щиро запрошуємо Вас до читальної зали нашої бібліотеки для участі у 4-х “Молодіжних вечорницях” - спільній творчій ініціативі команди ТатоНub та УжМолРади для молоді Ужгорода. В програмі передбачені творчі виступи. Зокрема, зможемо поринути в чарівну атмосферу завдяки римованим рядкам молодих талановитих поетів та поеток міста, як і відчути додаткове натхнення під час музичних виступів наших гостей.
2024-02-26

Шановні користувачі, до вашої уваги бібліографічний покажчик "Закарпаття на сторінках преси" за IV квартал 2023 р.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день