Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Керечанин Микола Федорович
Народився :1939-06-07
Місце народження: м. Ужгород
Помер :2007-10-10
Біографія.

Почесний доктор Міжнародної академії наук та мистецтв (посмертно, 2010).
Засновник Міжнародної спілки незалежних художників ім. Антона Кашшая.
Лауреат Фонду миру колишнього СРСР.
Почесний член Міжнародної асоціації образотворчого мистецтва ЮНЕСКО.
 
Народився в місті Ужгород. До того, як стати художником, займався спортом, став заслуженим суддею міжнародної категорії з мотоспорту. Уперше почав експонувати свої художні твори у 1975 році, а загалом присвятив мистецтву понад 30 років свого життя. З 1978 р. працював у художніх майстернях обласного "Художфонду". Професійну підготовку як художник здобув завдяки дружнім стосункам із видатним закарпатським митцем Антоном Кашшаєм. Із кінця 1980-х років працював на дипломатичній роботі в Угорщині, де багато зробив для пропаганди української культури, організації виставок і гастролей професійних художніх колективів. Під час перебування в Угорщині провів також низку персональних виставок живопису. З ініціативи митця на початку 1990-х років була створена міжнародна Спілка незалежних художників імені Антона Кашшая, яка об’єднала художників із чотирьох країн – України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Вихований на кращих традиціях закарпатської художньої школи, майстер пензля збагатив палітру вітчизняного мистецтва сотнями творів живопису. Художник залишив по собі вагомий доробок – сотні картин із прекрасними пейзажами. Роботи митця зберігаються у музейних та приватних колекціях Угорщини, Словаччини, Чехії, Австрії, Німеччини, Великобританії, Канади та США. 
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Околиці Усть-Чорної
1998
60 x 50
ДВП, олія
Ясінський мотив
2000
60 x 50
ДВП, олія
Рибацька затока на Балатоні
1995
60 x 50
ДВП, олія
Турзов
1984
60 x 50
ДВП, олія
Ружбажі
2003
60 x 50
ДВП, олія
Біля Кестхеля
1995
60 x 50
ДВП, олія

Новини

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день