Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Зіхерман Шандор Матяшович
Народився :1935-04-06
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Народився 6 квітня 1935 року в Ужгороді. Займатися живописом почав у 1952 році, коли познайомився з представниками закарпатської школи живопису, зокрема, з Йосипом Бокшаєм, творчість якого мала великий вплив на молодого митця. Вже фахово почав опановувати художню освіту спочатку у Львові – в Інституті прикладного і декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв) на факультеті монументально-декоративного живопису. Цей вуз не закінчив, і в 1964 році перевівся в Ленінградське вище художньо-промислове училище імені В. І. Мухіної (нинішня Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія імені А. Л. Штігліца). 
Із 1953 по 1956 служить у лавах Радянської армії. Зіхерману довелося провести цей час у Туркестані (сучасні  республіки Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан), багата культура і природа якого знайшли відображення у творчості художника.
Відтак жив у Пермі (Росія), Львові, Елісті (Калмикія), Юрмалі (Латвія), Іжевську (Удмуртія). У 1972 році переїхав до російського Тольятті на запрошення адміністрації міста для організації культурного та мистецького життя. З його допомогою в місті з'явилися творчі майстерні, художник сприяв появі ліцею мистецтв, картинної галереї. Завдяки йому відкрилося місцеве відділення Спілки художників. У 1987 році Шандор Зіхерман організував у Тольятті перший російський симпозіум скульпторів. Після цього на деякий час переїхав у Самару, де одружився з місцевою актрисою Зінаїдою Соколовою. А в 1989 році доля закинула Зіхермана в Будапешт. Там разом із дружиною відкрили російський театр-студію при посольстві в Угорщині. 
Шандор Зіхерман відомий як автор скульптурних пам'ятників, гобеленів, мозаїк, фресок,  медалей, а також живописних робіт та графіки.
Активне творче життя розпочав у 1957-му році, коли взяв участь у першій виставці в Ужгороді. Перша ж персональна експозиція відбулася в 1971 році в Берегові. Митець провів понад 50 персональних виставок. Останні – в Будапешті (Угорщина, 2014), Шопроні (Угорщина,2014), Капошварі (Угорщина, 2016), Тольятті (РФ, 2016), Балашадярматі (Музей половців, Угорщина, 2018). Остання персональна експозиція митця на Закарпатті відбулася в 2014 році в Ужгороді.
Виставки митця також проходили в Угорщині, Австрії, Німеччині, Бельгії, Франції, Данії, Португалії, Росії та інших країнах. Роботи майстра знаходяться у приватних добірках, в Ермітажі, а також у більш ніж двадцяти музеях.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]

 

Букет
Тюльпани
Дорога в горах
Квітуче поле
Соняшники

Новини

2024-04-24
Любі друзі! 25 квітня о 16:30 запрошуємо вас на лекцію до Дня пам'яті Чорнобильської катастрофи. Лектор — вчитель історії Юрій Офіцинський. Місце проведення — проспект Свободи, 16, читальна зала бібліотеки.
2024-04-17
Запрошуємо на Клуб літературних дебютів "Нові імена", який відбудеться 24 квітня о 16:00. Цього разу у нас три дебютантки: Олександра Янчишин, Наталія Фогел та Олена Прібиткова.  Місце зустрічі: м.Ужгород, пр.Свободи, 16. Вхід вільний!
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день