Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Ковач Антон Михайлович
Народився :1962-01-01
Місце народження: с. Чумальово Тячівського району
Біографія.

Народився в с. Чумальово Тячівського району Закарпатської області. Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, а в 1986 році закінчив Львівський державний інститут декоративного та прикладного мистецтва. Викладач Закарпатської академії мистецтв.
 
У творчому доробку митця – живопис, акварель і графіка. В будь-якому жанрі, а це краєвиди і портрети, натюрморти і сюжетні композиції, він демонструє майстерність і артистичну манеру виконання. Як описує його творчість мистецтвознавець Олена Приходько, "…краєвиди й архітектурні пейзажі художника – незмінно хвилююча і приваблива тема. Вони занурюють в осяйний і довершений світ природного та рукотворного довкілля, розкривають його внутрішнє життя та неповторну атмосферність» («Осінь в Карпатах», «Весняний мотив біля Невицького», «Осінь в Туричках», «Стара церква в с. Лікіцари»). Особливою аурою наповнені сакральні твори художника – в них відчувається глибина духовності майстра, надчутливе осягнення світу. 
 
Митець безперестанно перебуває у творчому пошуку, використовуючи щоразу нову кольорову палітру, декоративно-прикладні елементи та образи. Про це й сам говорить: «Мій світ – це вишуканий світ кольорів, який не дає спокою, бентежить і манить, якому немає кінця». Загалом полотна майстра мають яскраво виражений авторський стиль і займають вагоме місце у сучасному мистецтві Закарпаття.
 
Окрім викладання в Закарпатській академії мистецтв і образотворчої діяльності, митець вивчає й досліджує мистецтво Закарпаття, України, світу. В його доробку художній альбом Адальберта Ерделі, статті про життя і творчість митців краю. Також художник ілюстрував поетичні збірки та дитячі книжки, виконував реставрацію настінного розпису в Кафедральному католицькому соборі міста Львів (1983 р.) і в греко-католицькій церкві села Білки Іршавського району, що на Закарпатті (2002 – 2003 роки).
Учасник колективних виставок (із 1992 р.) та організатор понад десятка персональних (із 1994 р.) в Україні, Польщі, Словаччині, Німеччині та Угорщині.
Роботи майстра зберігаються у Закарпатському художньому музеї, Національному музеї у Львові, Київському музеї російського мистецтва, художньому музеї у Свиднику (Словаччина), а також у багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном.
 
Лауреат премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2003). Член Національної спілки художників України (1999).
 
Основні твори
 
«Когут», «Помилуй нас, Боже», «Благовіщення», «Ангел України» (усі – 1994), «Синій бик» (1995), «Бабуся», «Вечірній натюрморт» (обидва – 1996), «На різдвяну ніч» (1997), «Міський мотив», «Дон Кіхот», «Дерев’яна церква у Словаччині», «Рік бика», «Нічне місто» (усі – 1998), «Задуманий мисливець», «Ужгородський жупанат» (обидва – 1999), «Натюрморт із палітрою», «Історик мистецтва М. Сирохман» (обидва – 2000), «Дівчина в національному угорському костюмі» (2001), «Журналістка Н. Галь» (2003), «Бабине літо» (2004), «Синевірське озеро», «Дума про золотого птаха» (обидва – 2006), «Весняний мотив біля Невицького», «Натюрморт із маками» (обидва – 2008), «Осінь у селі Домашин», «Ужгородський замок» (обидва – 2010); серії – «Біблейська тематика» (1992–2002), «Місто Ужгород» (1998–2008); розписи – у Кафедрал. костелі Успіння Пресвятої Діви Марії (Львів, 1983), церкві Покрови Пресвятої Богородиці (с. Боржавське Виноградів. р-ну Закарп. обл., 2002); іл. до кн. – «Золотий птах» (Уж., 1995), «Наперсток» Д. Павличка (Перемишль, 2000).
 
Рекомендована література
 
Антон Ковач: Каталог. Уж., 1995, 2008;
Біксей Л. Апостоли Антона Ковача // ОМ. 1997. № 3–4;
Художники Закарпаття: Альбом. Уж., 2001, 2011;
Художники Закарпаття.До 75-річчя Закарпатської організації Національної спілки художників України. упоряд.,вст. слово КузьмаБ.;вст.ст. Приходько О.,Рижова Г. Альбом. Уж., 2021.
 

 

Новини

2025-02-19

20 лютого виповнюється 120 років від дня народження Уласа Самчука, з цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Гомер української літератури ХХ століття".

2025-02-13

До вашої уваги нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день