Біографія.
Народився в с. Чумальово Тячівського району Закарпатської області. Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, а в 1986 році закінчив Львівський державний інститут декоративного та прикладного мистецтва. Викладач Закарпатської академії мистецтв.
У творчому доробку митця – живопис, акварель і графіка. В будь-якому жанрі, а це краєвиди і портрети, натюрморти і сюжетні композиції, він демонструє майстерність і артистичну манеру виконання. Як описує його творчість мистецтвознавець Олена Приходько, "…краєвиди й архітектурні пейзажі художника – незмінно хвилююча і приваблива тема. Вони занурюють в осяйний і довершений світ природного та рукотворного довкілля, розкривають його внутрішнє життя та неповторну атмосферність» («Осінь в Карпатах», «Весняний мотив біля Невицького», «Осінь в Туричках», «Стара церква в с. Лікіцари»). Особливою аурою наповнені сакральні твори художника – в них відчувається глибина духовності майстра, надчутливе осягнення світу.
Митець безперестанно перебуває у творчому пошуку, використовуючи щоразу нову кольорову палітру, декоративно-прикладні елементи та образи. Про це й сам говорить: «Мій світ – це вишуканий світ кольорів, який не дає спокою, бентежить і манить, якому немає кінця». Загалом полотна майстра мають яскраво виражений авторський стиль і займають вагоме місце у сучасному мистецтві Закарпаття.
Окрім викладання в Закарпатській академії мистецтв і образотворчої діяльності, митець вивчає й досліджує мистецтво Закарпаття, України, світу. В його доробку художній альбом Адальберта Ерделі, статті про життя і творчість митців краю. Також художник ілюстрував поетичні збірки та дитячі книжки, виконував реставрацію настінного розпису в Кафедральному католицькому соборі міста Львів (1983 р.) і в греко-католицькій церкві села Білки Іршавського району, що на Закарпатті (2002 – 2003 роки).
Учасник колективних виставок (із 1992 р.) та організатор понад десятка персональних (із 1994 р.) в Україні, Польщі, Словаччині, Німеччині та Угорщині.
Роботи майстра зберігаються у Закарпатському художньому музеї, Національному музеї у Львові, Київському музеї російського мистецтва, художньому музеї у Свиднику (Словаччина), а також у багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Лауреат премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2003). Член Національної спілки художників України (1999).
Основні твори
«Когут», «Помилуй нас, Боже», «Благовіщення», «Ангел України» (усі – 1994), «Синій бик» (1995), «Бабуся», «Вечірній натюрморт» (обидва – 1996), «На різдвяну ніч» (1997), «Міський мотив», «Дон Кіхот», «Дерев’яна церква у Словаччині», «Рік бика», «Нічне місто» (усі – 1998), «Задуманий мисливець», «Ужгородський жупанат» (обидва – 1999), «Натюрморт із палітрою», «Історик мистецтва М. Сирохман» (обидва – 2000), «Дівчина в національному угорському костюмі» (2001), «Журналістка Н. Галь» (2003), «Бабине літо» (2004), «Синевірське озеро», «Дума про золотого птаха» (обидва – 2006), «Весняний мотив біля Невицького», «Натюрморт із маками» (обидва – 2008), «Осінь у селі Домашин», «Ужгородський замок» (обидва – 2010); серії – «Біблейська тематика» (1992–2002), «Місто Ужгород» (1998–2008); розписи – у Кафедрал. костелі Успіння Пресвятої Діви Марії (Львів, 1983), церкві Покрови Пресвятої Богородиці (с. Боржавське Виноградів. р-ну Закарп. обл., 2002); іл. до кн. – «Золотий птах» (Уж., 1995), «Наперсток» Д. Павличка (Перемишль, 2000).
Рекомендована література
Антон Ковач: Каталог. Уж., 1995, 2008;
Біксей Л. Апостоли Антона Ковача // ОМ. 1997. № 3–4;
Художники Закарпаття: Альбом. Уж., 2001, 2011;
Художники Закарпаття.До 75-річчя Закарпатської організації Національної спілки художників України. упоряд.,вст. слово КузьмаБ.;вст.ст. Приходько О.,Рижова Г. Альбом. Уж., 2021.