Біографія.
Василь Габда – самобутній представник третьої хвилі класичного закарпатського малярства ХХ століття. Він створив свій спосіб художнього вираження, власний особливий колорит, досягши вражаючої живописної якості. Його роботи побудовані на стриманості, що увиразнює тему, її емоційне ліричне звучання. Особлива «гобеленна» фактура творить своєрідну мерехтливу золотисту ауру. Знайдений художником «фіолетовий» тональний регістр дихає свіжістю кольорових поєднань. Застосування контура сприяє узагальненню планів і кольорових площин. Габда – художник пленеру, що, звичайно, не виключало повсякчасної роботи в майстерні. Його тематика – гірські пейзажі, сільські хати, мотиви лісу, дерева й струмочки. Класичним і загальновідомим стало означення Габди як художника весни. Ще одна його творча іпостась – натюрморти, які, на його думку, повністю виявляють смак і майстерність живописця.
Василь Габда народився в Ужгороді 11 липня 1925 року. Закінчив ужгородську Друґетову гімназію, де малювання викладав відомий художник Дєрдь Ендреді. Він зіграв не останню роль у становленні художника Габди. Впродовж 1943 – 1944 років Габда навчався на архітектурному факультеті Будапештської політехніки. У 1946 закінчив Ужгородське художнє училище. Великий вплив мало спілкування з Ерделі, Бокшаєм, Манайлом, з якими часто виїжджав на пленери. Необхідними для нього були інші види мистецтва – класична музика, література, постійна художня самоосвіта. З цього приводу казав: «Є дві важливі для художника речі – самоосвіта та самозаперечення».
Габда дуже скоро почав ставити перед собою серйозні живописні завдання, бачив себе тільки в постійній художній праці. Доброзичливий, урівноважений, він досяг успіху своєю працею й натхненням і мав неабияку насолоду від життя та від праці художника. У 1948 році в Ужгороді було організовано виробничі майстерні Художфонду, в яких Габда працював з часу їх заснування і до занепаду на початку 1990-х років.
Виставкова діяльність художника була дуже активною. Габда брав участь в усіх обласних виставках, із 1954 року – в усіх республіканських, багатьох всесоюзних, зарубіжних. Його роботи прикрашають чимало музейних збірок в Україні й за кордоном.
Василь Габда помер 2003 року, та його твори не тільки живуть – із плином часу вони якимось містичним чином набувають ще вищої мистецької якості.
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття", автор – Михайло Сирохман]