Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Онисько Марсель
Народився :1977-02-15
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Народився в Ужгороді у 1977 році. У 1999 р. закінчив навчання в УжНУ (факультет романо-германської філології).
 
Марсель – художник-самоук. Живопис, графіка, естамп, колаж, фото та арт-медіа – це неповний список видів мистецтв, у яких він працює. З 1994-го – член художнього об’єднання «Поп-транс», яке займається дослідженням взаємозв’язку естетики тоталітарної культури радянської доби зі спадком чи ознаками поп-культури заходу. За цей час формація «Поп-транс» реалізувала кілька мистецьких проектів, які презентували у Львові та Києві.
На початку 2000-х був одним із засновників та арт-директором міжнародного художнього видання «PANIC BUTTON», яке виходило в друк кілька років поспіль.
Учасник музичної групи Charmsove Deti (Діти Хармса), має навіть акторський досвід – знімався у короткометражній стрічці "Тигри з клітки", яку презентували на кінофестивалі у Каннах у 2011 році.
Марсель як художник відомий своїми іронічними серіями графічних робіт, серед яких "Карпатський альбом" (спільно з Робертом Саллером, 2008), "Родинне дерево Малевича" (2011), "Марки неіснуючих сверх-держав" (2011), "Літо скінчилось, наступає зима" (2010 – 2011), "Мої паперові ляльки" (2010 – 2013 рр.)
Із циклом робіт "Скоро буду. Жека" автор провів кілька персональних виставок в Україні та в Словаччині (2016, 2017), ця серія була виконана останніми роками й особливо популярна та "на ура" "зайшла" глядачеві. За словами автора, "Жека – це людина-конструктор, збірний образ. Іноді у мене йшов холод по спині, коли створював ці роботи. Невже я в деяких випадках думаю так само, як він? Ми намагаємося приховати свого внутрішнього Жеку глибше – і це добре. Але не завжди вдається, адже ми виросли з ним на одному полі. Я хотів би викликати легку посмішку у глядача, це ж не зла сатира. Думаю, що радикальні методи можуть викликати тільки агресію, а зміни всередині людей повинні проходити поступово". Як зазначає арт-критик та журналіст Інга Естеркін, "…для Марселя Жека – якась фігура з радянського минулого, "турист", чия участь у житті вичерпується спостеріганням. Хоча навіть не так: Жеку не назвеш спостерігачем, він не дивиться, він, скоріше, витріщається".
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття", уточнено та доповнено редактором бази]
Без назви
2011
з серії "Родинне дерево Малевича"
Без назви
2011
з серії "Родинне дерево Малевича"
Без назви
2011
з серії "Марки неіснуючих сверх-держав"
Без назви
2011
з серії "Марки неіснуючих сверх-держав"
Без назви
2011
з серії "Літо скінчилось, наступає зима"
Без назви
з серії "Скоро буду. Жека"
Без назви
2016
з серії "Скоро буду. Жека"
Без назви
2020
з серії "Скоро буду. Жека"
Без назви
2022
з серії #mmodernlibrary
''One of these days/These boots are gonna walk all over you''
2022
Без назви
2022
з серії "Future is now"
Без назви
2022
Без назви
2020
з серії "Скоро буду. Жека"
Без назви
2020
з серії #mmodernlibrary
Без назви
2021
Без назви
2021
з серії "Скоро буду. Жека"
Без назви
2022
з серії #mmodernlibrary

Новини

2024-07-11

15 липня святкує своє 85-річчя поет, перекладач, сценарист, член Спілки письменників України – Павло Михайлович Мовчан. З цієї нагоди пропонує вашій увазі віртуальну виставку „Глибини Слова і велич Чину”.

2024-07-09
11 липня о 17:00 запрошуємо на зустріч "Пам’ять поколінь” з колекціонером, дослідником історії Ужгорода та Мукачева Олександром Волошиним. Вхід вільний.
2024-07-05
Навіщо тисячі людей з усього світу вирушають у подорож?  „Істинне призначення вашої подорожі – це не місце на карті, а новий погляд на життя”, – стверджував  Генрі Міллер. Пропонуємо вам почитати перед початком подорожі, або й під час, книжки, сюжет яких крутиться і закручується безпосередньо довкола мандрівок та усіляких мандрівних пригод українських письменників. Почитати і надихнутися... До вашої уваги віртуальна виставка "Книгомандри з українськими письменниками".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день