Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Левадський Георгій Зіновійович
Народився :1938-06-18
Місце народження: селище Камєшково Ковровського району Владимирської області (росія)
Помер :2009-07-06
Біографія.

Член Об’єднання професійних художників Закарпаття (1989). Член Національної спілки народних майстрів України (2002).
 
Народився у росії, в Україну переїхав із родиною у 1944-му. У 1955-1960 рр. навчався в Київському училищі прикладного мистецтва, на факультеті кераміки, відвідував студії з живопису та графіки. Після завершення навчання у 1960 році за направленням переїжджає до Ужгорода, працює художником творчої кваліфікації у Закарпатському художньо-виробничому комбінаті Художнього фонду УРСР.
На Закарпатті Левадський долучається до європейських традицій закарпатської школи живопису і пише свої роботи під відчутним впливом Йосипа Бокшая, Антона Кашшая, Федора Манайла, Адальберта Ерделі, Гаврила Глюка.
У 1980 році Георгій навчається на всесоюзних курсах із дизайну (Москва – Сенєж). Три місяці, проведені в міжнародному творчому осередку, яким був Сенєж, перевернули уяву художника про те, яким може бути мистецтво дизайну. Під керуванням засновника цієї знаменитої студії, архітектора, художника, теоретика та проектувальника в області дизайну середовища Є. А. Розенблюма митці створювали на той час футуристичні проекти переоблаштування громадського простору та інші цікаві речі. Одним із приголомшливих творів, над яким трудився колектив із 30 художників, серед них і Георгій, були сконструйовані з паперу флагманські кораблі флоту Радянського Союзу, що високо здіймалися на білих постаментах із вмонтованою підсвіткою блакитного кольору. Кораблі виглядали грандіозно, їх експонували у виставковому просторі Манєжу (м. Москва).
Після курсів Георгій Левадський повернувся на Закарпаття окрилений, натхненний, сповнений ідей та творчої енергії. Художник взявся до розробки архітектурних рішень дизайну громадського середовища в Ужгороді завзято, з вогником. Він створив 12 ескізів розписів торцевих фасадів будівель центральної частини міста (муралів), що були схвалені художньою радою, на той час очолюваною талановитим живописцем та монументалістом Іваном Ільком, і втілені багатьма художниками краю, серед яких знані митці Олександр Саллер, В'ячеслав Приходько, Володимир Щур. Ще однією цікавою авторською роботою стало розроблення проекту перетворення затопленого кам’яного кар’єру, що поблизу Ужгорода, на рекреаційну зону. Згідно з задумом художника, посеред скель, у центрі водойми, на сконструйованому майданчику мав діяти театр тіней, де мали проходити різноманітні культурно-мистецькі заходи. На жаль, проект так і не був реалізований.
У 1990 році разом із дружиною Еммою Левадською, художниками Іваном Манайлом, Василем Брензовичем і Петром Ходаничем виступив одним із засновників Об’єднання професійних художників Закарпаття.
Художник увійшов в історію образотворчого мистецтва Закарпаття насамперед як живописець та графік ліричного обдарування. Він – автор пейзажів, натюрмортів, портретів, ікон. Олія й акварель – улюблені техніки художника. Також творча спадщина автора містить чимало робіт, виконаних у техніці рисунку олівцем чи вугіллям "а ля пріма". Центральною темою у пейзажній творчості митця є природа Карпат. Його полотнам притаманні характерні узагальнення, стилізація, виразні тенденції до декоративності, стримана активність акцентів та ліній. Персонажі на полотнах художника несуть у собі національний колорит, і загалом уся творчість митця проникнута любов’ю до людини, її життя, побуту, традицій. Сам художник говорив: "Я працюю для людей, які розуміють мене, котрих я глибоко розумію, живу їхнім життям".
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]

 

Про що бесіда
1987
40 x 50
полотно, олія
Мій дідик
2002
50 x 70
полотно, олія
Зустріч із самаритянкою
2005
50 x 50
полотно, олія
Вечірні турботи
1993
75 x 60
полотно, олія
Замріяна
2007
47 x 68
картон, олія
Писанка
2004
60 x 70
полотно, олія
Довірлива розмова
2005
60 x 90
полотно, олія
Після прогулянки
2007
65 x 50
картон, олія
Двоє
2007
70 x 50
полотно, олія
Дари лісу
2003
60 x 80
полотно, олія
Додому
2004
95 x 56
полотно, олія
На полі
2000
50 x 70
картон, олія

Новини

2024-05-29

30 травня 70-річчя від дня народження педагога, літературознавиці, докторки філологічних наук, професорки кафедри української літератури Ужогородського національного університету (2000–2021) Валентини Володимирівни Барчан. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Втілення мрії або шлях до щастя".

2024-05-27

Запрошуємо всіх, хто має бажання опанувати мову жестів на практичне заняття!

2024-05-23

27 травня виповнюється 95 років від дня народження відомого українського письменника Романа Іваничука. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Роман Іваничук - майстер українського роману".

2024-05-20
18 травня 2024 року виповнюється 80 років з моменту насильницької депортації кримських татар. Цього дня Україна і світ вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянська влада почала операцію з депортації понад 200 тисяч кримських татар із Кримського півострова. За оцінками, протягом наступного року понад 30 тисяч із них загинули від голоду, хвороб і виснаження. З 2014-го року країна-терорист - росія незаконно окупувала Крим та продовжує скоювати злочини проти корінного населення Кримського півострова й нині. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Крим - дорога додому".
2024-05-17

Шановні користувачі, пропонуємо  вашій увазі нові надходження до Відділу краєзнавства.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день