Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Бабинець Йосип Михайлович
Народився :1934-02-08
Місце народження: с. Зарічево Перечинського району Закарпатської області
Помер :2019-08-12
Біографія.

Лауреат обласної премії у галузі образотворчого мистецтва імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі (2008).
Член Національної спілки художників України (1985).
У 1953 р. закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, де навчався у фундаторів закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Федора Манайла. Згодом закінчив Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури імені Рєпіна, де отримав фах мистецтвознавця.
Учасник художніх виставок: обласних – із 1970 року, всеукраїнських та закордонних – із 1979 р. Автор майже десятка персональних виставок у Закарпатті, Угорщині, Словаччині.
Митець працює у жанрі пейзажу і натюрморту, не зраджуючи художнім принципам реалістичного живопису. Твори художника тяжіють до камерності. Вони сповнені внутрішнього тепла, емоційного спокою і розміреності. Не зважаючи на поважний вік, живописець досі бере участь у колективних експозиціях.
Його роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях в Україні, Угорщині, Словаччині, Румунії, Югославії, Італії, Франції, Німеччині.
Помер 12 серпня 2019 року.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття", уточнено редактором бази]
Блакитний день
2000

полотно, олія
Зимова тиша
2000

полотно, олія
На перевалі

Новини

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

2024-02-27
Цього четверга, 29 лютого, о 18:00 щиро запрошуємо Вас до читальної зали нашої бібліотеки для участі у 4-х “Молодіжних вечорницях” - спільній творчій ініціативі команди ТатоНub та УжМолРади для молоді Ужгорода. В програмі передбачені творчі виступи. Зокрема, зможемо поринути в чарівну атмосферу завдяки римованим рядкам молодих талановитих поетів та поеток міста, як і відчути додаткове натхнення під час музичних виступів наших гостей.
2024-02-26

Шановні користувачі, до вашої уваги бібліографічний покажчик "Закарпаття на сторінках преси" за IV квартал 2023 р.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день