Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Басараб Марія Василівна
Народився :1941-04-20
Місце народження: с. Нове Давидкове Мукачівського району Закарпатської області
Біографія.

Марія Басараб народилася у селі Нове Давидкове Мукачівського району Закарпатської області. Від самого дитинства дівчина відчувала в собі потяг до творчості: ще школяркою захоплювалась творами Рафаеля, Рібери та Мурільйо, вдома потайки копіювала біблійні сюжети зі всесвітньо відомих сюжетів. Проте доля склалася так, що у 1958 році вступила на біологічний факультет Ужгородського державного університету. Саме навчання на біофаці дало змогу майбутній художниці подорожувати Закарпаттям і щоразу закохуватися у неймовірної краси пейзажі рідної землі.
У 1978 р. мисткиня переїздить до міста Ужгород, займається самоосвітою. Активно вивчає підручники з живопису. Бере індивідуальні уроки малюнку у Федора Манайла.
На початку незалежності України мисткиня вступає в Ужгородське міське творче об’єднання "Барви Карпат". Саме тут і відбувається її творчий зліт. Вона активно бере участь у всіх загальноміських та обласних виставках, а також тематичних експозиціях і конкурсах об’єднання. За свою плідну працю художниця отримала низку нагород і дипломів різного ступеня.
Художниця працює переважно у техніці олійного живопису. У її творчому доробку неймовірної краси пейзажі, сюжетні роботи. Авторка вдало оперує кольорами, відтворюючи свої задуми на полотні. Віддає перевагу теплим, сонячним відтінкам. Її роботи яскраві й насичені, у кожній передане захоплення неймовірною красою рідного краю. Картини мисткині наповнені теплом та душевним виконанням, що відчувається у кожному відточеному мазку пензля художниці.
На рахунку Марії Басараб низка персональних виставок. Картини художниці знаходяться у приватних колекціях Ужгорода, Києва, Харкова, а також у Словаччині, Угорщині, Ізраїлі. У 2004 році у видавництві "Патент" вийшов друком каталог робіт Марії Басараб.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття", уточнено та скорочено редактором бази]
Зимова казка
2001
70 x 90
полотно, олія
Краєвид із Невицьким замком
2000
117 x 75
полотно, олія
Літо в Карпатах
1996
117 x 75
полотно, олія
Осіннє золото
2005
128 x 70
полотно, олія
Це моє Закарпаття
2004
100 x 80
полотно, олія

Новини

2024-03-01

Щороку, 1 березня, в усьому світі відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Задля того, щоб люди навчилися запобігати надзвичайним ситуаціям та навчилися бути до них готовими, й було встановлено такий день в календарі. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Запобігти. Врятувати. Допомогти".

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день