Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Беца Василь Михайлович
Народився :1949-01-11
Місце народження: с. Скотарське Воловецького району Закарпатської області
Помер :2013-09-27
Біографія.

Лауреат обласної премії імені Й. Бокшая та А. Ерделі (2012).
Член Національної спілки художників України (1985).
 
У 1968 році закінчив живописний відділ Ужгородського училища декоративного та прикладного мистецтва, а в 1978 році – факультет художнього текстилю Ленінградського вищого художньо-промислового училища імені В. Мухіної (нині Санкт-Петербурзька художньо-промислова академія). У 1978-1992 років, а також після 1996 р. працював художником-монументалістом Закарпатського художньо-виробничого комбінату Художфонду УРСР. У 1992-1996 роках очолював Закарпатську обласну організацію Національної спілки художників України. З 1973 року активний учасник обласних, республіканських, всесоюзних і закордонних виставок (Австрія, Фінляндія, Франція, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Німеччина). Провів півтора десятка персональних виставок в Україні, Росії, Словаччині, Сербії, Хорватії, Угорщині, Австрії.
В останні роки життя багато часу проводив у Словаччині, де співпрацював із галереями та художниками, організовував пленери. У 2011 році був обраний членом найстарішого і найвідомішого творчого об’єднання у Словаччині – "Umelecká beseda Slovenska". На жаль, через раптову смерть художник не зміг провести чергову персональну виставку, до якої довго готувався. Тому, у 2016 році родина митця, а також колеги і шанувальники влаштували в ужгородській "Галереї Ілько" його меморіальну виставку з символічною назвою "Повернення додому".
Митець працював у галузі монументального і станкового живопису. Впродовж життя експериментував у різних стилях: від реалізму до модерну та абстракції. Серед жанрових уподобань митця переважають сюжетно-тематичні твори, натюрморти та монументальні пейзажі. У композиціях домінують майже геометричні різнокольорові площини і напівабстрактні форми. Кольори соковиті, добре згармонізовані й витримані у строгих тонах.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Натюрморт з польовими квітами
60 x 70
картон, акрил
Композиція
2000
40 x 30
полотно, акрил

Новини

2024-03-01

Щороку, 1 березня, в усьому світі відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Задля того, щоб люди навчилися запобігати надзвичайним ситуаціям та навчилися бути до них готовими, й було встановлено такий день в календарі. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Запобігти. Врятувати. Допомогти".

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день