Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Біба Сергій Юрійович
Народився :1966-11-19
Місце народження: с. Кушниця Іршавського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1995).
Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2014 за серію "Зсуви"). 
 
Народився у селі Кушниця Іршавського району Закарпаття. У 1967 році батьки переїхали до Ужгорода, де згодом юнак навчався у художній студії Золтана Баконія. У 1985 році розпочав свою творчу діяльність. Працював в управлінні зв’язку в Закарпатській області (протягом 1988-1995 років). З 1995 року – на творчій роботі. Протягом тривалого часу жив і творив у Польщі, зараз працює в Ужгороді.
Працює в жанрі живопису, графіки та інсталяції. Основна обрана мистецька течія – авангардизм, що має десятки різновидів. Митець експериментує з формою, кольорами, фактурою, весь час перебуває у творчому пошуку нових технічних прийомів, способів самовираження. У композиціях домінують майже геометричні, різнокольорові площини і напівабстрактні форми, з якими майстер сміливо грається, при цьому нерідко зумисно не називає свої роботи, даючи можливість глядачеві самостійно відчувати й тлумачити побачене. Роль кольору є не тільки конструктивним елементом для митця – він є найсильнішим емоційним фактором його полотен. "Головне у творчості – не стримуватися, показати свою сутність, відобразити переживання через свою призму мислення. Мова митця служить тим же цілям, що і мова людини, яка дається для спілкування", – каже митець. Художник вважає себе представником крайової школи живопису: "…хоча б тому, що я живу й працюю тут, сформувався тут як митець".
Учасник обласних, республіканських та міжнародних виставок, пленерів, симпозіумів. Автор майже десятка персональних виставок в Україні та за кордоном (Росія, Словаччина, Угорщина). Твори митця  зберігаються у музеях, галереях, приватних колекціях України, Росії, Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини, Румунії, колишньої Югославії, Німеччини, Нідерландів, Італії, Швейцарії, Австрії, Данії, Ізраїлю, Японії, США.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Закохані
2008
53 x 61
полотно, олія
Равлик
2009
90 x 80
полотно, олія
Без назви
2006
80 x 90
полотно, олія
Прозріння
2008
80 x 100
полотно, олія
Подорож
2007
80 x 100
полотно, олія
Сонячне місто
2006
80 x 90
полотно, олія
Міст
2009
65 x 55
картон, олія
16 березня
2007
70 x 65
картон, олія

Новини

2024-04-04

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-04-03
«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. 7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), точніше, прийняття статусу цієї організації. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Здоров’я - головний життєвий скарб".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день