Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Брензович Василь Михайлович
Народився :1951-05-20
Місце народження: с. Люта Великоберезнянського району Закарпатської області
Біографія.

Заслужений художник України (2009).
 
Василь Брензович народився 20 травня 1951 року в селі Люта Великоберезнянського району Закарпаття. Потяг до малювання художник відчув з раннього дитинства, сам він пригадує: "Відколи себе тямлю – малюю!" Завдяки батькові, ліснику за фахом із душею митця, майбутній художник навчився чутливим зором споглядати природу, тонко відчувати її й пробувати свої настрої відтворити в малюнку.  
У 1967 році Василь здобув середню освіту. Потім, із 1969 по 1971 роки, пройшов строкову військову службу. У 1972 році вступив в Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва імені Ерделі, навчався на відділенні "Художня обробка дерева". Закласти фундамент теоретичних знань майбутньому художнику допомогли талановиті митці й педагоги Йосип Пал, Іван Манайло, Йосип Бачинський, Василь Петрецький.  
У 1976 році закінчив училище з відзнакою. По завершенню навчання багато років працював художником-оформлювачем на Закарпатському виробничому комбінаті Художфонду України. Набутий практичний досвід роботи за фахом згодом стали в нагоді й проявилися в роботах художника.
У переломний період 90-х років митець переходить на творчу роботу. Відтоді Василь Брензович майже не працює в майстерні, надаючи перевагу живопису просто неба.  Серед образотворчих жанрів домінують камерні та панорамні карпатські пейзажі, виконані з теплотою й щирою любов’ю горянина, який із малих літ плекає закоханість у рідні, милі серцю краєвиди.
Пленерний живопис – основа творчої майстерності художника. Більшість картин та тюдів пише наживо в реалістичній манері, вловлюючи сонячні відблиски та мінливі настрої дня. Життєве кредо митця – гармонійне єднання з природою. "Тут все можна пізнати, і лише треба шукати та вміти прочитати загадкові знаки природи в прямому спілкуванні з нею", – переконаний митець.
25 років поспіль Василь Брензович очолює об’єднання професійних художників Закарпаття, до складу якого входять понад три десятки митців різних поколінь і творчих уподобань, яких єднає образотворче мистецтво та щира любов до рідного краю. "Малювання на живій природі стало основним гаслом нашої організації. Таким чином доносимо до глядачів своє розуміння краси, величі нашого краю", – стверджує Василь Брензович. Результат активної творчої діяльності об’єднання – численні щорічні пленери та експозиції, видання художніх альбомів та каталогів.
Також в авторському доробку чимало творів інших жанрів. Портрети, що належать його пензлю, є відображенням життя й побуту краян: односельців, рідних та друзів художника. Натюрморти Василя Брензовича – легкі та не претензійні. Напівпрозора, стримана палітра квіткових композицій дає відчуття швидкоминучої краси.
Митець також є професійним різьбярем і багато років працює над створенням храмових іконостасів. Його зусиллями були відновлені старовинні іконостаси та розроблені проекти нових іконостасів для церков як в Україні, так і в країнах близького зарубіжжя.
Починаючи з 1974 року Василь Брензович активно виставляється на обласних, республіканських та міжнародних виставках. Він є членом Національної спілки народних майстрів України та Спілки незалежних художників "КЕТ" імені Антона Кашшая.
Живописом також займаються двоє синів художника – Василь та Анатолій, які разом із батьком беруть участь у мистецьких заходах.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття", авторка – Людмила Козловська]
Рання весна
2008
80 x 60
картон, олія
Зелені Карпати
2009
80 x 71
полотно, олія
Бистрий
2008
100 x 80
полотно, олія
Петрос
2008
100 x 80
полотно, олія
Латірка. Осінь у Карпатах
2008
100 x 80
полотно, олія
Яблунецький перевал
2008
75 x 60
полотно, олія

Новини

2023-09-29
Дорогі колеги, автори книг, читачі та всі поціновувачі читання щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Авторам бажаємо, щоб книги писалися легко і швидко видавалися, колегам зичимо, щоб щодень дарував нових і вдячних читачів, читачам – отримувати насолоду від прочитаного і, щоб всі ми часто зустрічалися в стінах бібліотеки.  Бажаємо всім нам натхнення, невичерпного оптимізму, добробуту і перемоги! З святом!
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день