Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Бровді Лариса Олександрівна
Народився :1939-07-18
Місце народження: м. Ашгабад (Туркменістан)
Біографія.

Заслужений художник України, лауреат обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені Бокшая та Ерделі.
Найбільш притягальне в креативі Лариси Бровді – артистичний оптимізм, невгамовна жага творення й освячена роками любов до мистецтва. В спільноті сучасних митців Закарпаття її приваблива художницька постать виокремлюється особливою інтелігентністю, художнім тактом, делікатністю та загостреним малярським естетизмом.
 
Лариса Бровді народилася 18 липня 1939 року в далекому місті Ашгабат. Молодою дівчиною пані Лариса разом із родиною переїздить на Закарпаття, яке стає її другою батьківщиною. По закінченні Ужгородського художнього училища, де фахові дисципліни викладали такі визнані цінителі й дослідники фольклору та етнографії краю, як Федір Манайло, Василь Свида, подружжя Миколи та Едіти Медвецьких, молода мисткиня без вагань визначає свої творчі пріоритети, що знаходяться в царині декоративно-ужиткового мистецтва з домінантою ручного ткацтва. Її ткані творчі праці стали вагомим словом, помітним знаковим явищем в образотворчості краю. Довершені за композицією, вишукані за кольором і пластикою, артистичні за технікою і манерою виконання, вони об’єднали в собі декоративні якості традиційного народного килимарства та образотворчу стилістику професійного ужиткового мистецтва.
Із часом мистецькі переваги пані Лариси схиляються до станкового малярства. Олійні фарби, як і вовняна пряжа, стали податливим матеріалом у талановитих руках майстрині. Живописні полотна, як і гобелени, організовуються за законами декоративності, естетики й гармонії. В діапазон творчого погляду художниці потрапляє все багатство і розмаїття нашого життя.
До якого б тематичного варіювання не зверталася Лариса Бровді, у її малярських концептуальних задумах незмінно переважають позитивістські, світоглядницькі ідеї, вияснюються просвітлені художницькі інтонації. Основна засада її образотворення – поетизація та міфологізація асоціативних образів. Її живописні звернення несуть у собі особливу хвилюючу й інтригуючу недомовленість. Художниця своєю легкою рукою відкриває вікно у магнетизуючий малярський "жіночий" світ, звідки «струмує» загадкове світло – промені віри, сумління, добра, любові й злагоди.
Тема жінки є незмінною супутницею всієї творчості пані Лариси. В полотнах авторки часто зустрічаються зображення світлосяйних, легких видовжених жіночих постатей у вбранні пастельних відтінків. У сенсі творчості Лариси Бровді вони є символами витонченої шляхетності й високої духовності, носіями незміряних моральних вартостей, об’єктом і джерелом любові. Узагальнення та стилізація живописно-пластичних зображень, умовність колірної палітри, мерехтливі відблиски освітлення створюють у композиціях авторки відчуття нескінченності простору, неквапливої плинності часу, утаємниченості й асоціативності художніх образів, вона ніби боїться порушити крихку грань між світом реальним і вигаданим, переступити тонку межу між дійсністю і творчим уявленням.
Лариса Бровді щиро переконана, що Краса таки врятує світ, її креативність позначена пошуками природної досконалості, здатністю в гранично непримітному відкривати безмежну привабливість. Мисткиня свято вірить у нездоланну силу Добра, Любові, Правди і Краси.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
З козою
1999
90 x 80
полотно, олія
Коляди
1993
220 x 160
гобелен, вовна, ручне ткацтво

Новини

2024-10-09

Шановні поціновувачі книг і читання, запрошуємо вас на традиційну виставку "Книга-фест". У програмі презентації книг та автограф-сесії від улюблених авторів!

2024-10-07

Шановні користувачі, для вас нові книги у Відділі художньої літератури.

2024-10-04

До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".

2024-10-02

Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день