Біографія.
Народний художник України, лауреат премії імені Ерделі та Бокшая.
У Івана Бровді щаслива творча доля. Енергійний і завзятий, він досяг видатних успіхів у прикладному мистецтві – роботі з деревом, у скульптурі й малярстві. Він зробив багато і зробив добре. Його твори вже давно – класика закарпатського і загалом українського мистецтва. Він творчо не старіє, а навпаки дивує новими здобутками в царині живопису. І це підтверджується навіть позицією самого художника: "Все, що рухається, має прогрес, а все, що стоїть, воно загниває, перетворюється у болото. Цей процес існує і в мистецтві".
Іван Бровді народився 2 червня 1939 року в селі Онок Виноградівського району. В Ужгородському художньому училищі з 1956 до 1961 його вчителями були Василь Свида, Іван Гарапко, Федір Манайло. Далі – активна творча кар’єра. Його чудова дерев’яна композиція на Синевирському озері, виконана разом із Михайлом Саничем, стала доречним і максимально припустимим втручанням у природу. Скульптурна група Кирило та Мефодій у Мукачеві й ангел-хранитель у Виноградові належать до найкращих скульптурних здобутків краю.
Вражає творче довголіття Івана Бровді. Виставка його живописних творів 2013 року в залах художнього музею імені Бокшая справила враження кольорового феєрверку, вибуху творчої енергії. Майже одностайний висновок колег-художників, усіх, кому цікаві шляхи закарпатського мистецтва, – Іван Бровді досяг внутрішнього звільнення, увійшов у щасливий ритм малювання, коли все вдається і робиться зі смаком і задоволенням.
Ще не вляглися враження від попередньої, як нова виставка 2014 року примусила по-іншому поглянути на автора і прийняти його тональні партії замість феєрично кольорових, які були раніше.
Своєрідним дивом є тривання закарпатської живописної традиції, невичерпні можливості її переосмислення й інтерпретації. Іван Бровді влив живий дух у сюжети, що здавалися вихолощеними численними повторами. Він по-своєму відродив манайлівський дух епічного і фантастичного Закарпаття.
Помер 2 березня 2023 року в Мукачеві.
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]