Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Бровді Іван Васильович
Народився :1939-06-02
Місце народження: с. Онок Виноградівського району Закарпатської області
Помер :2023-03-02
Біографія.

Народний художник України, лауреат премії імені Ерделі та Бокшая.
У Івана Бровді щаслива творча доля. Енергійний і завзятий, він досяг видатних успіхів у прикладному мистецтві – роботі з деревом, у скульптурі й малярстві. Він зробив багато і зробив добре. Його твори вже давно – класика закарпатського і загалом українського мистецтва. Він творчо не старіє, а навпаки дивує новими здобутками в царині живопису. І це підтверджується навіть позицією самого художника: "Все, що рухається, має прогрес, а все, що стоїть, воно загниває, перетворюється у болото. Цей процес існує і в мистецтві".
 
Іван Бровді народився 2 червня 1939 року в селі Онок Виноградівського району. В Ужгородському художньому училищі з 1956 до 1961 його вчителями були Василь Свида, Іван Гарапко, Федір Манайло. Далі – активна творча кар’єра. Його чудова дерев’яна композиція на Синевирському озері, виконана разом із Михайлом Саничем, стала доречним і максимально припустимим втручанням у природу. Скульптурна група Кирило та Мефодій у Мукачеві й ангел-хранитель у Виноградові належать до найкращих скульптурних здобутків краю.
Вражає творче довголіття Івана Бровді. Виставка його живописних творів 2013 року в залах художнього музею імені Бокшая справила враження кольорового феєрверку, вибуху творчої енергії. Майже одностайний висновок колег-художників, усіх, кому цікаві шляхи закарпатського мистецтва, – Іван Бровді досяг внутрішнього звільнення, увійшов у щасливий ритм малювання, коли все вдається і робиться зі смаком і задоволенням.
Ще не вляглися враження від попередньої, як нова виставка 2014 року примусила по-іншому поглянути на автора і прийняти його тональні партії замість феєрично кольорових, які були раніше.
Своєрідним дивом є тривання закарпатської живописної традиції, невичерпні можливості її переосмислення й інтерпретації. Іван Бровді влив живий дух у сюжети, що здавалися вихолощеними численними повторами. Він по-своєму відродив манайлівський дух епічного і фантастичного Закарпаття.
 
Помер 2 березня 2023 року в Мукачеві.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Без назви
Свічка
1993
Ангел
1999
розміри: 100x30x30 см
дерево (липа)
Пам'ятник Кирилу і Мефодію в Мукачеві
2000
розміри: 300x250x100 см
бронза

Новини

2024-04-04

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-04-03
«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. 7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), точніше, прийняття статусу цієї організації. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Здоров’я - головний життєвий скарб".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день