Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Віньковський В’ячеслав Іванович
Народився :1950-05-16
Місце народження: с. Маниківці Деражнянського району Хмельницької області
Біографія.

Заслужений художник України (2008).
Член Національної спілки художників України (1993).
Лауреат Національного симпозіуму гончарства "Опішня-2000". 
 
Народився у села Маньківці Хмельницької області. У 1976 році закінчив Ужгородське училище  прикладного мистецтва, у 1981 році – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Від 1989-го року – викладач Ужгородської дитячої школи мистецтв. З 1989 року він є учасником творчих груп у Седневі. На першому національному симпозіумі гончарства в Опішні (2000) здобув почесну премію "За декоративність". З 2000-го року – голова секції ужиткового мистецтва Закарпатської організації Національної спілки художників України. Викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв.
Працює у галузях кераміки та анімалістичної скульптури, чимало робіт виконані у співавторстві з дружиною Мирославою Росул. Роботи Віньковського є наче хрестоматійною ілюстрацією того, якою має бути керамічна скульптура: з м’якими, плавними переходами, округлими, нерізкими лініями. Для нього характерна стриманість і надзвичайна делікатність у застосуванні кольорової гами. Митець експериментує з масою, сполуками форм, включенням у композицію кольору та геометричного декору. Звертання до прадавніх культур є не тільки провідною темою творчості, а й об’єктом серйозних наукових зацікавлень митця. У його роботах можна зустріти трипільську орнаментику, елементи первісних культурних горизонтів. Загалом, як відзначають мистецтвознавці, спостерігається глибинний інтерес художника до естетики простоти, недомовленості, простору для інтелектуальної роботи думки. 
Починаючи з 1984 року – постійний учасник обласних, всеукраїнських і міжнародних мистецьких виставок, активний учасник симпозіумів художньої кераміки. Персональні виставки – в Ужгороді, Києві, Хмельницькому, Львові. Твори закуплені дирекцією виставок НСХУ Міністерством культури і мистецтв України, музеєм сучасного мистецтва міста Хмельницький, а також знаходяться в колекціях галерей Угорщини, Чехії, Канади, України.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Птахи
1994
розміри: 30x25x16 см
шамот, ангоба, полива
А ось і я!
1993
розміри: 45x35x15 см
шамот, солі, ангоба

Новини

2024-03-01

Щороку, 1 березня, в усьому світі відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Задля того, щоб люди навчилися запобігати надзвичайним ситуаціям та навчилися бути до них готовими, й було встановлено такий день в календарі. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Запобігти. Врятувати. Допомогти".

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день