Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Вовчок Василь Іванович
Народився :1959-04-29
Місце народження: с. Нижній Бистрий Хустського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1995).
Лауреат міжнародної українсько-румунської премії "Карпатська корона" (2003).
Лауреат обласної премії імені Бокшая та Ерделі у  номінації "Живопис" за найкращий традиційний реалістичний твір (2017).
 
Василь Вовчок народився 29 квітня 1959 року в селі Нижній Бистрий на Закарпатті. Великі здібності до малярства в родині мав дід, але розвивати їх не мав змоги. З 1967 року хлопець, залишившись без батька, виховувався в сім’ї свого дядька, відомого поета і прозаїка Василя Вовчка (старшого), який мешкав в Ужгороді. Завдяки йому майбутній художник із 1968 по 1976 роки навчався в дитячій образотворчій студії у заслуженого вчителя України Золтана Баконія. Ще з дитячих років Василь мав нагоду на пленерах спостерігати, як творили видатні митці краю Золтан Шолтес та Шандор Петкі. А дядько навчив юнака основоположним речам – вмінню не проходити повз промовисті деталі та панорамному баченню світу.
Після школи навчався на художньо-графічному факультеті Одеського державного педагогічного інституту імені Ушинського, який закінчив у 1980 році.
По завершенню навчання в Одесі повернувся на рідне Закарпаття за направленням – педагогом у школу № 12 міста Ужгорода. Згодом, після двох років військової служби, присвятив себе живопису – заняттю, яке у митця нерозривно пов’язане з викладацькою діяльністю. Спочатку художник викладає в Мукачівській художній школі, а з 1987 року –  в Ужгородській дитячій школі мистецтв.
Творчому становленню Василя Вовчка сприяли знані колеги Андрій Коцка, Павло Балла, а згодом –  Ернест Контратович. На формування живописного бачення мали вплив не тільки закарпатські художники, але й відомий представник "суворого стилю" Павло Оссовський, який родом із Кіровоградщини. Живописна мова автора розвивається в межах певної системи, де обов’язково є кольоровий камертон, від якого на тепло-холодних співвідношеннях вибудовується весь колористичний лад полотна.
Митець віддає перевагу реалістичному малярству, наслідуючи й розвиваючи традиції закарпатської школи живопису. У своїх працях художник послуговується гармонійною й узгодженою колористичною палітрою, врівноваженим живописно-пластичним письмом, вивіреною стилізацією та спрощенням. Численні авторські краєвиди, урбаністичні й сільські пейзажі, портрети та сюжетні композиції випромінюють розважливість та спокій, підкуповують своєю відвертістю, щирістю і неупередженістю художнього погляду.
Художник є співавтором та упорядником мистецького альбому "Ернест Контратович", що вийшов друком у видавництві "Карпати" в 2008 році. Автора поєднувала багаторічна дружба з талановитим митцем, який допоміг глибше зазирнути у закарпатський живописний світ.
Учасник колективних обласних (із 1980 року), всеукраїнських (із 1989 року) та міжнародних (із 1995 року, Словаччина, Угорщина, Чехія) художніх виставок. Творчий доробок автора був експонований на кількох персональних виставках. Художник – активний учасник міжнародних пленерів (Угорщина, Словаччина, Румунія, Угорщина). З особливими почуттями та натхненням працює на пленерах у гірській, мальовничій місцевості, звідкіля родом.
Картини Василя Вовчка поповнили збірки Закарпатського, Донецького, Запорізького художніх музеїв, а також приватні колекції багатьох країн світу.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Вівці, мої вівці
2005
100 x 80
полотно, олія
День догорає
2005
80 x 70
полотно, акрил
Місто
2005
100 x 80
полотно, олія
Мої гори
2004
75 x 65
картон, олія
Небо і земля нині торжествують
2006
100 x 80
полотно, олія
Негровець
2005
110 x 60
полотно, олія
Площа Шандора Петефі
2005
120 x 80
полотно, олія
Пора сінокосів
2006
80 x 60
полотно, олія
Сонячна осінь
2007
85 x 55
полотно, олія
Соняшники
2005
95 x 75
полотно, олія
У Широкому
2006
70 x 60
картон, олія
Флокси
2004
60 x 70
картон, олія

Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день