Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Сапатюк Михайло Михайлович
Народився :1925-03-12
Місце народження: м. Прага (Чехія)
Помер :2000-11-20
Біографія.

Яскравий представник закарпатської школи живопису.
Народився у Празі в родині емігранта із Закарпаття. Навчався у Празькій українській гімназії, де закінчив художню студію. Брав участь у Другій світовій війні. Після демобілізації з фронту оселився і до кінця життя проживав в Ужгороді.
 
Працював у техніці станкового живопису. Улюбленим жанром митця був пейзаж. На полотнах домінують верховинські природні та сільські краєвиди, хоч є і роботи із зображенням міста над Ужем. Реалістичне письмо художника вирізняється самобутністю та гармонійністю, яскравою і насиченою кольоровою гамою, характерною для класичної закарпатської школи живопису.
 
З 1950 року митець веде активну виставкову діяльність та бере участь у пленерах в Україні, Словаччині, Угорщині, Польщі. Із 1963 року – член Спілки художників СРСР. Підтримував творче спілкування із Йосипом Бокшаєм, Антоном Кашшаєм і Гаврилом Глюком. Реалізовував хист художника-оформлювача в театрах Львова, Ужгорода та у Закарпатській художньо-виробничій майстерні. Мав кілька персональних виставок в Ужгороді. Роботи художника зберігаються у багатьох музеях і приватних колекціях.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Верховина
Зимові Карпати
Колочава
Карпатська ріка
Осінній день
Прогулянка по воді
Ріка у підніжжя гори

Новини

2024-04-04

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-04-03
«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. 7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), точніше, прийняття статусу цієї організації. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Здоров’я - головний життєвий скарб".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день