Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Свалявчик Василь Петрович
Народився :1951-10-14
Місце народження: с. Зняцеве Мукачівського району Закарпатської області
Біографія.

Член Спілки художників України (1987), двічі лауреат обласної премії ім. Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі (1998, 2012).
 
Народився на Закарпатті у селі Зняцеве Мукачівського району. У 1971 році закінчив відділ художнього розпису Ужгородського училища прикладного мистецтва (вчителі з фаху: Павло Балла, Шандор Петкі, Віктор Демидюк).
 
Художник працює у техніці станкового живопису. Улюбленими жанрами є гірський та сільський пейзаж, натюрморт, а також зображення пам’ятників сакральної архітектури. При цьому в творчості майстра чільне місце займає саме пейзаж. Визнає це і сам митець: "Природа – це вічність, вона – життя, джерело енергії та натхнення, вона унікальна і цим гріх не скористатися художнику. Я отримую велике задоволення, коли відтворюю на полотні неперевершену красу навколишнього середовища. Природа в будь-який час року і при будь-якій погоді є прекрасною, а художник якраз і "полює" за красою". Серед творчого доробку художника виділяється серія робіт із дерев’яними церквами Закарпаття. На полотнах майстра відтворено пам’ятники народної храмової архітектури Пилипця, Розтоки, Буківця, Гукливого, Колочави, Негрівця, Олександрівки, Сокирниці, Колодного, Ясіня, Кострина, Ужка…
 
Палітра митця яскрава й насичена, він не шкодує барв та відтінків для відображення природи. При цьому кожне полотно надзвичайно атмосферне: із зображеної зими аж віє морозною свіжістю, осінь завжди пахне прілим листям, а весна й літо просто захоплюють розмаїттям яскравих кольорів, що вміло передані чіткими порухами пензля. Як відзначають мистецтвознавці, це людина, котра вміє радіти життю, кожному прожитому і прийдешньому дню.   
 
Учасник колективних художніх виставок: обласних – з 1976 року, всеукраїнських – з 1984 року, закордонних – із 1987 року. Учасник міжнародних пленерів та симпозіумів. Провів понад півтора десятка персональних виставок в Україні, Словаччині, Німеччині.
Роботи митця зберігаються у музейних і приватних збірках в Україні, Словаччині, Чехії, Угорщині, Німеччині, Китаї, Ізраїлі, США, Канаді, Великобританії, Австралії, Японії, Швейцарії.
 

[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]

Маки
Під вечір
Підсніжники
Стара хата
Церква Святого Духа
Карпати

Новини

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

2024-02-27
Цього четверга, 29 лютого, о 18:00 щиро запрошуємо Вас до читальної зали нашої бібліотеки для участі у 4-х “Молодіжних вечорницях” - спільній творчій ініціативі команди ТатоНub та УжМолРади для молоді Ужгорода. В програмі передбачені творчі виступи. Зокрема, зможемо поринути в чарівну атмосферу завдяки римованим рядкам молодих талановитих поетів та поеток міста, як і відчути додаткове натхнення під час музичних виступів наших гостей.
2024-02-26

Шановні користувачі, до вашої уваги бібліографічний покажчик "Закарпаття на сторінках преси" за IV квартал 2023 р.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день