Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Сідак Василь Васильович
Народився :1947-01-10
Місце народження: с. Жденієво Воловецького району Закарпатської області
Біографія.

Заслужений майстер народної творчості України (1995), член Національної спілки художників України (1999), лауреат Шевченківської премії (2008).  
 
Василь Сідак народився 10 січня 1947-го року в селі Жденієво Воловецького району. 
Першими студіями для майбутнього скульптора стало навчання обробці деревини у батька, який передав синові уміння відчувати тепло дерева та справно тримати в руках інструмент. В 1968-ому році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, де викладачами з фаху були Василь Свида, Іван Гарапко.   
У 1970-1980-х роках він працював у Художньому фонді Спілки художників України, де виготовляв сувенірну декоративну пластику. 
Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва — художня обробка дерева. Основа творчості митця базується на традиціях, звичаях, обрядах, людській моралі. Він створив розлогу галерею художніх образів у скульптурі малих форм, сюжетних композицій, виконаних у техніці круглого, горельєфного і барельєфного різьблення. Тематика його творів доволі різноманітна — картинки закарпатської дійсності, увічнення сакральних миттєвостей тощо. 
Митець дотримується традиційних прийомів різьблення у відтворенні людських постатей, її своєрідних пропорцій, але в пластичному вирішенні, в засобах різьбярства багато від академічної чи класичної скульптури. Митець широко користується художніми надбаннями сучасного професійного різьбярства, неухильно дотримуючись етичних та естетичних традицій свого краю. 
Як стверджують мистецтвознавці, творчість Василя Сідака – це приклад автентичного народного мистецтва, що "ввібрало впливи скульптури академічної, органічно розчинивши їх у власному єстві. Збагачуючись ними, Василь Сідак непохитно залишається самим собою". 
В 1995-ому році став заслуженим майстром народної творчості України, через 4 роки – член Національної спілки художників України. В 2008-ому році отримав Шевченківську премію.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Виноградарі
2001
27 x 23
дерево (липа)
Дума про рідний край
2001
20 x 38
дерево (липа)
Вкрадене щастя
2006
34 x 81
дерево (липа)
Чардаш
1999
31 x 52
дерево (липа)
Кохана моя
2005
37 x 38
дерево (липа)
Рибак
1998
31 x 52
дерево (липа)
Напої коня!
2006
36 x 63
дерево (липа)

Новини

2024-03-01

Щороку, 1 березня, в усьому світі відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Задля того, щоб люди навчилися запобігати надзвичайним ситуаціям та навчилися бути до них готовими, й було встановлено такий день в календарі. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Запобігти. Врятувати. Допомогти".

2024-02-29

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-02-29
9 березня 2024 року виповнюється 210 років із дня народження українського поета Тараса Шевченка.  Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.  
2024-02-29

Запрошуємо усіх бажаючих на вечір-присвяту до 75-річчя з Дня народження Володимира Івасюка!

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день