Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Томашевська Віра Іллівна
Народився :1956-07-03
Місце народження: с. Нересниця Тячівського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1995).
 
Народилася 3 липня 1956-го року у селі Нересниця Тячівського району Закарпаття. Художню освіту здобула в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, де закінчила відділ художньої кераміки в 1975-му році. Навчання продовжила у Київському державному художньому інституті (тепер НАОМА) на факультеті теорії та історії мистецтва. Її наставниками можна вважати Івана Гарапка, Василя Свиду, Вільмоша Береца.
Після навчання працювала керамістом і фарфористом на художньо-промисловому підприємстві у Виноградові, в Художньому фонді УРСР, викладала в Ужгородському училищі прикладного мистецтва.
 
Як відзначають мистецтвознавці, керамічний світ Віри Томашевської насичений абсолютною гармонійною довершеністю, захоплює щедрістю та розмаїттям, радістю та гармонією, зрештою – просто красою. Художниця працює з глиною і різнокольоровими поливами. Починала вона як кераміст-монументаліст. Геніальність ідеї, якою власне й відкривається історія її творчості, полягала в тому, щоб надати подібному ж керамічному виробу камерної форми. Отже, об’ємні керамічні деталі, іноді ювелірної витонченості, але частіше – виразні саме у своїй лаконічності, прикріплюються на полотно, зазвичай впритул одна до одної.
Художниця має надзвичайний дар зачаровувати глядачів магічною силою своїх керамічних творів. За словами фахівців, її різножанрові станково-декоративні панно – рослинно-орнаментальні, зооморфні, натюрмортні, архітектурно-пейзажні – відрізняються вишуканою образністю, де національні традиції поєднуються із сучасною культурою.
Віра Томашевська складає свої оригінальні панно подібно до мозаїки чи колажу в межах розробленої нею ще в 1980-х авторської техніки. Рельєфні елементи панно розміром від 1 до 20 сантиметрів, ліплені з пласта, вона щільно збирає, як модулі, в одну зазвичай квадратну композицію, наклеюючи на тверду основу.
Створюючи декоративні панно, мисткиня наповнює кожен сюжет захоплюючою оповіддю на хвилюючі теми: природні стихії, казкові міста, гори та ріки, птахи та квіти або просто декоративні кольорові композиції. Особливе місце у творчості художниці займають композиції на релігійну тематику.
 
Із 1975 року бере участь в обласних, республіканських та зарубіжних виставках. Перша персональна експозиція пройшла в Ужгороді в 1985-му році. Персональні виставки також проходили в Ужгороді (1996), Києві (1998, 1999,2001, 2002, 2003,2004, 2005, 2006, 2007), містах Хорватії (1989) та Німеччини (1990). Брала участь у міжнародному пленері в Угорщині.
Створила серію рельєфних робіт у спортивному комплексі гандболу на Київщині (1986), декоративні вази в інтер’єрі депутатських приміщень на вокзалі в Чопі (1988), садово-паркову скульптуру в санаторії "Квітка Полонини" (1990) та інші.
Твори знаходяться в Національному Банку України, Амбасаді США в Україні, посольствах України в Бельгії, Китаї, Великобританії, а також у приватних колекціях в США, Росії, Німеччині, Угорщині, Чехії, Словаччині, Хорватії, Італії та інших країнах.
 
У 2016 році в Гончарській книгозбірні України у Києві вийшов каталог "Віра Томашевська: Мистецтво кераміки: Книга-альбом".
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Весілля в Карпатах
Входження в Єрусалим
Зимовий пейзаж
Морський пейзаж
Рух
Триптих ''Польові квіти''

Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день