Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Сергій Валерійович Черніков

Полеглі воїни Закарпаття в російсько-українській війні

Загальний список   Алфавітний покажчик

Сергій Валерійович Черніков

18.03.1982 – 31.08.2022

Звання, посада: Командир кулеметного відділення вогневої підтримки гірсько-штурмової роти 15-го окремого гірсько-штурмового Севастопольського батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України.
Нагороди:

Присвоєння звання «Почесний громадянин м. Ужгорода» (30.08.2022; посмертно).


Біографія:

Народився 18 березня 1982 року у родині військових. Навчався в ужгородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8. Продовжив навчання професійно-технічному училищі № 5, відслужив строкову службу.

За покликом серця у 2006 році продовжив службу у миротворчих військах в Іраку, поїхав у далеку країну захищати людей.

Маючи великий досвід військового і проходячи службу у прикордонних військах, у 2015 році служив на сході України, бо не міг залишатися осторонь, коли росія порушила кордони нашої держави.

Із початком повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року вранці відправився у військкомат та поїхав на передову, щоб знову захищати та відстоювати цілісність суверенної України. Служив командиром кулеметного відділення вогневої підтримки гірсько-штурмової роти 15-го окремого гірсько-штурмового Севастопольського батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України.

Під час одного з важких боїв отримав контузію, але побратимів не покинув. А після відмовився від госпіталізації, бо вважав, що почувається нормально.

Загинув 31 серпня 2022 року виконуючи свій військовий обов’язок.

Похоронений 3 вересня 2022 року на Пагорбі Слави міста Ужгород.

Залишилася дружина та двоє дітей.

Вшанування пам'яті:

Дані відсутні для обраної мови
Джерельні приписи:

Болюче свято. В Ужгороді з нагоди Дня міста посмертно присвоєні звання «Почесний громадянин міста» 22-м загиблим військовослужбовцям [Електронний ресурс] : [в т. ч. С. Чернікову (посмертно)]. – Режим доступу : https://bit.ly/3XyetDW. – Назва з екрана.

В Ужгороді прощалися з полеглим у війні з росією Сергієм Черніковим [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3lzVpI8. – Назва з екрана.

В Ужгороді прощатимуться із полеглим Героєм Сергієм Черніковим [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3jQebKW. – Назва з екрана.

Ужгородці провели в останню путь загиблого Героя – Сергія Чернікова [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3XkdwiE. – Назва з екрана. Герої не вмирають!. : [загиблий військовослужбовець 128-ої окремої гір.-штурм. Закарпат. бригади С. В. Черніков] // Ужгород. – 2022. – 10 верес. – С. 2 : фот.

До Дня Ужгорода 22-м ужгородцям присвоїли звання почесних громадян, одному капітану подарували житло [Електронний ресурс] : [в т. ч. С. Чернікову]. – Режим доступу : https://bit.ly/3JRIThx. – Назва з екрана.

Романюк, Лариса. 22 загиблим на війні ужгородцям надали звання «Почесний громадянин Ужгорода» [Електронний ресурс] : [в т. ч. С. Чернікову (посмертно)]. – Режим доступу : https://bit.ly/3Ik2xS3. – Назва з екрана.

36 портретів Героїв: в Ужгороді вшановують загиблих у повномасштабній війні росії проти України [Електронний ресурс] : [в т. ч. С. Чернікова]. – Режим доступу : https://bit.ly/3VCjWJN. – Назва з екрана.

Підготувала Олександра Шмайда

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день