>
>
Василь Миколайович Дрогомирецький
Полеглі воїни Закарпаття в російсько-українській війні
Загальний список Алфавітний покажчик
Василь Миколайович Дрогомирецький
08.05.1994 – 22.05.2022
Звання, посада: Старший лейтенант поліції, спецпризначинець підрозділу «КОРД» Головного управління Нацполіції в Закарпатській області, штурмовий полк Національної поліції України «Сафарі».
Нагороди:
Указом Президента України №891/2022 від 27 грудня 2022 року, «за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові», Василь Миколайович Дрогомирецький нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
За мужність і самовідданість дій, виявлених у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність присязі Василь Дрогомирецький посмертно нагороджений відзнакою Президента України «За оборону України».
Івано-Франківська міська рада присвоїла Василеві Дрогомирецькому звання «Почесний громадянин міста Івано-Франківська». Рішенням Калуської міської ради захисникові присвоєне звання «Почесного громадянина Калуської міської територіальної громади» (посмертно).
Біографія:
Дрогомирецький Василь Миколайович народився 8 травня 1994 року в селі Боднарів Калуського району, що на Івано-Франківщині. З 2015 року служив в Національній поліції України у місті Івано-Франківськ. Боєць навчався у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на факультеті фізичного виховання і спорту, кандидат в майстри спорту з паверліфтингу.Уже з 2022 року Василь продовжив службу у спецпідрозділі корпусу оперативно-раптової дії (КОРД) поліції в Закарпатській області. З перших днів повномасштабного вторгнення Василь Дрогомирецький став на захист Батьківщини у складі зведеного підрозділу Національної поліції України «Сафарі».
Загинув Василь Дрогомирецький в ніч на 22 травня 2022 року в місті Вільноандріївка, Запорізької області.
Похований Герой Дрогомирецький Василь Миколайович 26 травня 2022 року з усіма військовими почестями в селі Боднарів Калуської громади.
Вшанування пам'яті:
У травні 2023 року на Івано-Франківщині у Боднарові відкрили цифровий пам'ятник спецпризначенцю КОРДу Василю Дрогомирецькому.
Меморіальну дошку облаштували на стіні Боднарівського ліцею. Інформацію про полеглого воїна можна, зокрема, дізнатися, відсканувавши QR-код.
Ужгородська міська рада перейменувала вулицю Олександра Можайського в Ужгороді на вулицю Василя Дрогомирецького. Калуська міська рада перейменувала вулицю Правди у Боднарові на вулицю Василя Дрогомирецького.
Джерельні приписи:
Василя Дрогомирецького з Боднарова посмертно нагородили відзнакою "За оборону України" [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
http://surl.li/urfow. – Назва з екрана.
Спецпризначенець Василь Дрогомирецький загинув за кілька днів після свого 28-ліття [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
http://surl.li/urfty. – Назва з екрана.
Внаслідок масованого ракетного удару росіян загинув спецпризначинець підрозділу «КОРД» – Закарпатська поліція [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
https://tinyurl.com/ysbs32rn. – Назва з екрана.
Закарпатського правоохоронця Василя Дрогомирецького посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
https://tinyurl.com/4mczxyhr. – Назва з екрана.
В Ужгороді будуть вулиці полеглих Героїв Руслана Ференці, Данила Богуславського та Василя Дрогомирецького // Ужгород. – 2023. – 6 трав. – С. 9 : фот.
На Франківщині у Боднарові відкрили цифровий пам'ятник бійцю Василю Дрогомирецькому [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
https://tinyurl.com/mtv2343c. – Назва з екрана.
Підготувала М. Бадида.