Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-11-25
84(4ВЕЛ)
Б 25
Барнс, Д. Лимонный стол
: [сборник] / Джулиан Барнс ; пер. с англ. : И. Г. Гурова, Л. Мотылев. – М. : Эксмо, 2013. – 288 с.

У збірці "Лимонний стіл" Барнс показує героїв, які живуть спогадами, причому дійсність в цих спогадах трансформується на догоду їх фантазії, марнославству, почуттю самозбереження, нарешті. У невелику розповідь Барнс віртуозно поміщає усю біографію персонажа, малюючи її одним–двумя соковитими мазками, при цьому робить це з властивим йому м'яким гумором, заражаючи читача філософським відношенням до життя.

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. О любви и прочих бесах
: [роман] / Габриэль Гарсиа Маркеc ; пер. с исп. М. И. Былинкина. – М. : Астрель, 2012. – 226 с.


"Про любов і інших бісів" – роман лауреата нобелівської премії з літератури Габриэля Гарсиа Маркеса, написаний в середині 90 рр. минулого століття в жанрі "магічного реалізму".
Це книга про любов, яка сильніше навколишніх думок. Це історія трагічна, але не банальна, з позитивно – смертельним фіналом.
Доля головної героїні лінійна і стрімка. Мова Маркеса ясна і прозора. Містичність і фантастичність описуваних подій, що відбуваються в романі, сприяють об'ємності сприйняття.

 

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Опасные приключения Мигеля Литтина в Чили
: [роман-репортаж] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. М. Десятова.  –  М. : АСТ : Астрель, 2012.  –  192 с.

У Європі і США ця книга справила враження бомби, що розірвалася, - а в Чилі її перший наклад був знищений по особистому наказу Аугусто Піночета. .У 1985 році висланий з Чилі режисер Мигель Литтин нелегально повернувся, щоб зняти фільм про те, в що перетворили країну дванадцять років військової диктатури. Незважаючи на смертельну небезпеку, користуючись прихованою камерою, він створив унікальний фільм "Загальна декларація Чилі", удостоєний призу на Венеціанському кінофестивалі. Документальний роман Маркеса - не просто захоплююча історія пригод Литтина на багатостраждальній батьківщині. Це прекрасна стилізація у дусі авантюрної іспанської прози  XVI – XVII ст.

 


84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Палая листва
: [повесть] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. С. Марков.  –  М. : Астрель : Полиграфиздат, 2012.  –  192 с.

    Самотність, любов, мужність, дружба, пристрасть і смерть - головні теми творчості Маркеса. Саме вони стали ключовими і в повісті "Пале листя". Це перший твір, в якому з'являється культовий герой письменника - полковник Аурелиано Буэндиа. Це перша історія Габриэля Гарсиа Маркеса про містечко Макондо. Двадцять п'ять років життя Макондо проходять перед читачем в спогадах Аурелиано, його дочки і онука. Двадцять п'ять років життя, повного подій - вражаючих, драматичних або, навпаки, забавних...
 

 

84(5ТУЕ)
П 15
Памук, О. Мене називають Червоний 
: роман / Орхан  Памук ; пер. з тур. О. Б. Кульчинський. – Х. : Фоліо, 2012. – 640 с.

Роман «Мене називають Червоний» занурює читача в історію Туреччини, огортає ароматами Сходу. В центрі сюжету – боротьба двох мистецьких шкіл: традиційної, що включає весь накопичений досвід багатьох поколінь художників Сходу, але залишається в межах традиції, і сучасної, що вже знайома з принципами європейського живопису, з його новаторськими прийомами. Один з героїв, побоюючись викриття і заборони ортодоксами нових методів малювання, змушений вдатися до вбивства людини, яку він підозрює у зраді. Пошуку вбивці і присвячений роман Орхана Памука.
 

 


Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день