Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2022-02-15
911.3
Г 20 
Гарві, Д. Бунтівні міста : від права на місто до міської революції / Д. Гарві ; пер. з англ. В. Циба. - К. : Медуза, 2021. - 296 с. 
 
«Бунтівні міста» відомого англо-американського економічного географа та антрополога Девіда Гарві — це корпус концептів та ідей, що назавжди змінили урбаністику. Ключовим поняттям книжки стало «право на місто», яке акумулює весь комплекс людських прав. Місто є соціальним та фізичним простором, де переплітаються конфлікти за економічні та символічні блага — виборюється гідна праця чи гендерна рівність. Місто — це парадоксальний простір утопічних експериментів містян та прагматичного планування девелоперів, тут вкорінюється нерівність і виробляється культура спротиву. Коли ж міста бунтують? Глобальна фінансова криза 2008 року стала поштовхом для самоорганізованих протестних рухів, які, на думку Гарві, по-новому вимагають права на місто та надихають об’єднуватися заради соціально-економічних змін.

 

72
А 46
Александер, К. Як будувати на віки : архітектура поза часом / К. Александер ; пер. з англ. М. Климчук. - К. : Основи, 2020. - 464 с. : іл.
 
Ця книга — одне з найбільш важливих видань XX століття, що вплинула на розвиток дизайну, проєктування, архітектури та комп’ютерних наук. Вона пропонує радикально новий підхід до архітектури й проєктування простору, переосмислення традиційних ідей і практик. У центрі уваги автора — людина, а не архітектор, спосіб використання будинку, а не його зовнішній вигляд. Крістофер Александер формулює послідовну теорію архітектури і показує, наскільки тісно вона вплетена в саму природу людини. Чому нам так приємно гуляти вулицями середньовічних міст? Бо їх будували не архітектори, а звичайні люди. Крістофер Александер — архітектор-практик, професор Каліфорнійського університету в Берклі, досліджує просторові структури і взаємодію людини з архітектурою. Його книжки стали класикою і глибоко вплинули на сучасний дизайн, архітектурне проєктування, науку про системи та інформатику/

 

908(477)
Ц 56
Ці дивовижні українці / авт. тексту Є. Нєвєжина, авт. ідеї, гол. ред. І. Тараненко, авт. ідеї, гол. ред. Ю. Курова, іл. А. Шостко. - К. : Green Penguin : Media Friends, 2019. - 48 с. : кол.іл. 
 
«Ці дивовижні українці» - захоплива космічна мандрівка у світ України та людей, котрі її населяють. Космічна, бо Україна – це цілий всесвіт, де діє безвідмовний закон тяжіння українця до землі, де сяє, але не завжди гріє сонце свободи. Тут тисячолітня історія та новітні українські ноу-хау, тут смачнюча бабусина їжа й таємничі прадавні символи. А все це разом складається в один неповторний код-орнамент, що поєднує нас у єдине ціле й робить українську галактику відмінною від інших. А ще мандрівка космічна тому, що українці – просто Космос! І цей проєкт – найкращий привід у цьому переконатись!

 

7(477)
К 56
Ковчег. Українське народне мистецтво [Образотворчий матеріал] : альб.-кат. / Я. Винницька, Л. Собуцька [та ін.] ; авт. ідеї: Т. Лозинський, Я. Винницька ; упоряд. О. Лозинський ; Ін-т колекціонерства укр. мист. пам’яток при НТШ, Культурна платформа Ковчег "Україна", Музей етнографії та худ. промислу Ін-ту народознавства НАН України. - Львів : Коло, 2021. - 432 с. : кол.іл.
 
Цей фотоальбом – чиста розкіш. Рафінова краса без зайвих домішок. Місце зустрічі минулого і майбутнього України – давні автентичні скарби з приватних і музейних колекцій у сучасній мінімалістичній верстці від відомого українського художника та дизайнера Остапа Лозинського.

 

304(477)
М 36
Мацко, І. Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи : мистецтво знаходити щастя у традиціях та сучасності українського народу / І. Мацко ; фото: О. Павлюченков, Ю. Запорожченко. - К. : Самміт-книга, 2019. - 208 с. : фото.кол. 
 
Українці - нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення - українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% тільки залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.

 

75.071(477)
С 81
Сто слів про Андрія Антонюка : кн. спогадів / В. Антонюк, Д. Антонюк [та ін.] ; упоряд., вступ. ст., прим. Т. Д. Кремінь. - Миколаїв : Іліон, 2020. - 476 с. : іл. 
 
У книзі представлені спогади про Андрія Антонюка – видатного українського живописця, народного художника України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка. Уміщено оновлені біографічні матеріали, рідкісні світлини, окремі документи, репродукції маловідомих полотен, описи окремих виставок, а також невідомі факти з його життя і творчості. Частина матеріалів друкується вперше.

 

811.161.2
Д 44
Дидик-Меуш, Г. Мокряни : говірка маминого села, словник / Г. Дидик-Меуш ; Наук. т-во ім. Т. Г. Шевченка, Мовознав. коміс. - Львів : Піраміда, 2021. - 288 с.
 
Пропоноване видання є словником говірки села Мокряни Дрогобицького району Львівської області. Говірка належить до наддністрянського говору і в межах цього говору становить самобутнє явище. Словник укладено на підставі мовлення носіїв говірки чотирьох поколінь однієї родини, що стало можливим завдяки записам Дарії Дидик (Бучок), через те книжка є особливою і з погляду лексикографічного жанру : «мамин словник», «словник однієї родини», «Жіночий словник». 

 

159.923
Ч-60
Чиксентмігаї, М. Потік = Flow : психологія оптимального досвіду / М. Чиксентмігаї ; пер. з англ. Г. Ф. Луіс. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 368 с.
 
Мігай Чиксентмігаї – відомий американський психолог та почесний професор Клермонтського університету, член Американської академії освіти, Американської академії наук та мистецтв і Національної академії досліджень дозвілля. Автор близько 20 книжок і понад 120 статей про творчість і щастя, він зробив неоціненний внесок у розвиток сучасної психології, досліджуючи такі незвичайні теми, як щастя, креативність та особисте благополуччя. Що робить людей щасливими? Як повністю реалізувати свій потенціал і досягти внутрішньої гармонії? Автор відповідає на обидва запитання, причому вельми нетривіально. Спираючись на численні дослідження, він стверджує, що відчуття щастя дає людині так зване переживання потоку – радості, творчості, цілковитої зануреності в життя, реалізації свого потенціалу. І воно доступне кожному з нас… Переконайтеся, що бути щасливим легко, – та станьте одним з таких!
 

 


Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".